W3Schools W3Schools

مهم نوع آب نیست که از لوله، بطری و یا چشمه باشد بلکه مصرف زیاد آب است که مانع ایجاد سنگ کلیه شده و آب لوله کشی سالم بهترین مایع جهت مراقبت از کلیه است. مهم نوع آب نیست که از لوله، بطری و یا چشمه باشد بلکه مصرف زیاد آب است که مانع ایجاد سنگ کلیه شده و آب لوله کشی سالم بهترین مایع جهت مراقبت از کلیه است.


عفونت های غیر معمول به ویژه در کودکانی که کلیه آن ها نارسا است ایجاد مشکل می کند؛ اما در افراد بزرگسال عفونت کلیه کمتر باعث ایجاد آسیب دائمی به کلیه می شود و عفونت های اختصاصی مانند سل می تواند به کلیه صدمه بزند. تصادفات، ورزش های پرخطر، بیماری های روماتولوژی، بیمارانی که لوپوس و اترروماتوئید دارند می توانند به کلیه بیمار صدماتی وارد کنند. سرطان های کلیه سلامت کلیه را دچار اختلال می کنند.


از دیگر موارد که در صورت دو طرفه بودن می تواند کلیه را درگیر کند سرطان های کلیه هستند؛ این بیماری در اوایل علائمی ندارد بر این اساس هر فردی که احساس ناراحتی در پهلوهای خود کرده یا خون در ادرار مشاهده می کند به مراکز درمانی مراجعه تا خدایی نکرده به سرطان کلیه دچار نشود.در این نوع بیماری با مراجعه به هنگام بیمار قبل از درگیری تمام کلیه، با برداشتن توده و قسمتی از آن، کلیه بیمار را حفظ و یا با برداشتن تمام کلیه مبتلا به سرطان از شیوع بیماری به قسمت های دیگر بدن جلوگیری می کنیم.


در گذشته در میان مردم مطرح بود که آب شرب در حال مصرف دارای گچ است در حالی که هیچ مطالعاتی وجود ندارد که اثبات کند آب در ایجاد سنگ تاثیر گذار است. مصرف زیاد آب در سلامت کلیه تاثیر گذار است .


مهم نوع آب نیست که از لوله، بطری و یا چشمه باشد مهم مصرف زیاد مایعات از جمله آب است که مانع ایجاد سنگ کلیه شده و ادرار فرد را به رنگ سفید نشان دهد.  افراد برای این که بدانند در طول روز به میزان کافی آب مصرف می کنند یا خیر؟ از نظر علمی باید یک روز در طول هفته ادرار خود را جمع کرده و اگر میزان ادرار در ۲۴ ساعت بالای دو هزار و ۵۰۰ سی سی یا دو نیم لیتر باشد مصرف آب خوبی دارند. مشورت های بخش زنان و عمل جراحی برای زنانی که آسیب مثانه داشته باشند توسط بخش اورولوژی انجام می شود.سنگ های ادراری در مردان شایع تر از زنان است و عفونت های مثانه در زنان شایع تر از مردان می باشد.  ورزش برای سلامتی عمومی بسیار عالی است و در پیشگیری از بیماری های کلیه مجاری ادراری نیز کمک کننده می باشد. ورزش موجب جلوگیری از دیابت و ایجاد سنگ کلیه می شود. آلودگی هوا به شکل غیر مستقیم در ایجاد بیماری های کلیوی تاثیر گذار است و دستگاه ادراری به شکل غیر مستقیم از آلاینده های محیطی متاثر می شود. برخی مواد سمی موجود در کارخانه رنگ سازی شانس ابتلا به سرطان مثانه در افراد را افزایش می دهد. چربی در ایجاد نارسایی کلیه به شکل غیر مستقیم تاثیر گذار است.


چربی در ایجاد بیماری های کلیه به صورت مستقیم نقشی ندارد؛ اما باعث رسوب در رگ ها و ایجاد فشار خون می شود؛ که فشار خون در ایجاد نارسایی های کلیه به صورت مستقیم تاثیر گذار است.  افرادی که تا کنون به نارسایی های کلیه دچار نشده اند مراقبت لازم را داشته باشند؛ اما افراد مبتلا بدانند این نارسایی به معنای دیالیز و پیوند کلیه نیست و باید از این پس مراعات کنند تا کلیه بیشتر صدمه نبیند.

کلمات کلیدی: سلامت کلیه ها
TOP