W3Schools W3Schools

بهترین زمان برای معاینه اولیه ارتودنسی قبل از پایان رشد کودکان به ویژه در مواقعی است که ناهنجاری فک و دهان وجود دارد و اگر بخواهیم هدایت رشد دندان ها را در مسیر طبیعی قرار دهیم بهترین زمان موقعی است که فاکتورهای رشد هنوز وجود دارند.

 به طور کلی اواخر تبدیل شدن دندان‌های شیری به دائمی و اوایل نوجوانی بهترین زمان برای انجام معاینه ارتودنسی به شمار می‌رود.
هدف از انجام ارتودنسی بازگرداندن عملکرد طبیعی مجموعه دندان، فک و صورت است؛ بنابراین همه این ناهنجاری‌ها می تواند منجر به ارتودنسی توسط دندانپزشک شود.
ناهنجاری‌های دندانی، فکی و صورت می‌تواند منجر به مشکلاتی در تنفس، بلع، جویدن و اختلال در گفتار شود یا زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
هدف از ارتودنسی رفع مشکلات مجموعه‌ای از اختلالات در دندان، فک و صورت است و در واقع دندانپزشک تلاش می‌کند علاوه بر این مشکل، عاملی باشد تا اختلالات روانی ناشی از این مساله را برطرف سازد.
شیرازی با اشاره به اینکه شکاف کام و لب ناهنجاری‌های شدیدی در ناحیه دهان، فک و صورت ایجاد می‌کند، افزود: برگرداندن وضعیت صحیح این مجموعه به صورت اثربخش توسط دندانپزشک انجام می‌گیرد.
این مساله در حوزه پیشگیری بیشتر حایز اهمیت است و اگر بتوانیم پیشگیری کنیم، شدت ضایعه که نیاز به ارتودنسی دارد را کاهش و یا از ایجاد آن جلوگیری می‌کنیم در حالی که درمان بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است.کلمات کلیدی: درمان ارتودنسی
   این را می پسندند
TOP