W3Schools W3Schools

وقتی ما قسمت زیادی از چربی طبیعی پوست‌مان را بر اثر شست‌وشو از دست می‌‏دهیم، بدن ما برای جبران این کمبود به تولید بیشتر چربی می‌پردازد که باعث می‌‏شود پوست ما چرب‌تر شود. پس اگر جنس پوست شما چرب است و روش‌های پاکسازی آن را نمی‌دانید این نکات را دنبال کنید.
برای پاکسازی پوست‌های چرب چه کارهای باید کرد؟
فقط محصولات پوست چرب مناسب شماست
 از پاک‌کننده‏‌های مناسب پوست چرب استفاده کنید، یعنی صابون، ژل یا شوینده‌هایی که ترکیبی از خواص پاک‌کننده و مرطوب‌کننده را دارند و پوست را پس از شست‌وشو شاداب و با طراوت می‌کنند، چون تنها در این صورت است که پوست پس از پاکسازی نیاز به تولید بیشتر چربی ندارد و محافظ‌های رطوبت پوست حفظ می‌شوند.

 با ملایمت لایه‌برداری کنید
به‌عنوان نکته بعدی باید بدانید که بهترین انتخاب برای شما اسکراب‌های لایه‌بردار ملایم هستند. به این ترتیب که با استفاده از یک لیف کنفی یا ساده، به‌راحتی می‌توانید سلول‏‌های مرده پوست را بردارید تا صورت‌تان نفسی تازه کند. البته دقت کنید که این کار را در هفته یک‌بار آن هم با ملایمت انجام دهید.

با آب خنک آبکشی کنید
برای اینکه پوست چرب شما همیشه با احساس طراوت و سرزندگی بیشتری همراه باشد، قبل از اینکه کار شستن صورت‌تان تمام شود یا قبل از پایان دوش گرفتن، حرارت آب را کم کنید. استفاده از آب خنک در پایان شست‌وشو، باعث کمتر شدن تولید چربی‌های پوست شده و حس شادابی بیشتری به پوست شما می‌بخشد.

حتما مرطوب‌کننده بزنید
این باور غلطی است که شما نباید پوست چرب را مرطوب کنید چون پوست شما بعد از پایان لایه‌برداری یا استحمام دچار خشکی و کمبود آب می‌شود، پس بلافاصله پس از شست‌وشو، پوست خود را با یک محصول سبک مرطوب کنید تا رطوبت موجود در پوست حفظ شده و پوستی شاداب با رطوبت کافی داشته باشید.

TOP