W3Schools W3Schools

سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
دکتر زهرا عباس زاده
باعرض سلام وتشکربابت اطلاعات مناسب، مفید وجالبی که به اشتراک میگذارید، لطفا مطلب زیر درخصوص سونامی سرطان درهندرامطالعه فرمائید:
مطبوعات هند روز سه شنبه به نقل از کارشناسان از بحران ابتلا به سرطان در این کشور خبر دادند.

  • بهمن 7, 1395
  • ·
  • می پسندم
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
سرطان
عاطفه نصیر
یکی از علل سرطان های گوارشی و حنجره در شهرهای شمال کشور مصرف مواد غذایی نمک سود شده و مصرف چای داغ است.
مصرف غذاهای نمک سود شده مانند ماهی شور، علاوه بر مشکلات فشار خون ارتباط مستقیمی با سرطان های گوارشی بویژه سرطان معده دارد.
عاطفه نصیر
خانم ها می بایست پستان های خود را بطور متناوب از لحاظ وجود توده قابل لمس چک کنند، و هر چندماه یکبار جهت بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه نمایند. تشخیص به موقع سرطان پستان بسیار کمک کننده است و از عواقب بد و پیشرونده آن جلوگیری می کند. تومورهای پستانی به علت نزدیک بودن به ریه و کبد تمایل زیادی برای متاستاز به این مناطق را دارند به این ترتیب شناسایی و اقدامات درمانی به موقع از متاستاز این تومورها به کبد و ریه که درگیری در آن ها سبب گسترش شدیدتر و غیر قابل مهار تومور می گردد، جلوگیری می کند.
شیردهی مادران می تواند تا حد زیادی در جلوگیری از سرطان پستان مؤثر باشد. همچنین سن بارداری کامل نیز حائز اهمیت است و زنانیکه بارداری کامل آنها بالای 35 است بیشتر از زنانیکه زیر 25 سال بارداری می شوند در خطر ابتلا قرار دارند. ناباروری، مصرف سیگار و الکل، موارد ارثی در خویشاوندان درجه یک، افسردگی و استرس از ریسک فاکتورهای دیگر بیماری محسوب می گردد.
نمایش بیشتر
TOP