W3Schools W3Schools

ایجاد مکان روی نقشه

نقشه پزشکی یا medmap پرکاربردترین سرویس هم برای ارایه دهندگان خدمات پزشکی و هم برای افرادی که نیازمند این خدمات می باشند و دنبال نزدیک ترین محل برای دریافت خدمات مورد نظر خود هستند می باشد.
برای ایجاد مکان روی نقشه پزشکی ، ابتدا با کلیک روی منوی "نقشه پزشکی" وارد صفحه مورد نظر در آدرس زیر می شویم.
http://www.tebbook.com/destination/
زیر تصویر اصلی سه دکمه قابل مشاهده می باشد. برای ثبت موقعیت جدید بر روی دکمه " ایجاد مکان جدید" کلیک نمایید.ایجاد مکان جدید شامل 3 مرحله می باشد که به ترتیب باید طی گردد. در پنجره باز شده شاهد این مراحل هستیم.
مرحله 1: جزییات مکان
در این مرحله مشخصات مکان مورد نظر تکمیل می شود.
دسته بندی : بر اساس نوع فعالیت دسته بندی شکل گرفته و شما می توانید با توجه به نوع فعالیت خود یکی از موارد را انتخاب نمایید. اگر موضوع فعالیت شما در هیچ یک از این دسته بندی ها قرار نمی گیرد ، می توانید ابتدا نزدیکترین دسته بندی را انتخاب نمایید و مکان مورد نظر را ایجاد کنید . سپس از طریق پیام خصوصی با مدیریت سایت تماس بگیرید و درخواست خود را برای ایجاد دسته بندی جدید مطرح نمایید.

عنوان: نامی که در لیست و هم چنین بر روی نقشه به نمایش در می اید. بهتر است نامی با معنی برای عنوان انتخاب گردد. در مورد بیمارستان یا کلینیک بهترین گزینه نام خود بیمارستان است و در مورد مطب بهتر است نام دکتر همراه با تخصص ذکر شود.
شرح کوتاه: توضیح مختصری از موضوع فعالیت و امکانات داده شود . این شرح در لیست مکانها قابل مشاهده می باشد. بهتر است ساعت کاری و روزهای کاری در این شرح نوشته شود تا انتخاب برای مراجعه راحت تر صورت گیرد
شرح: شامل توضیحات کامل در مورد محل خواهد بود . این توضیحات پس از کلیک برروی مکان قابل مشاهده خواهد بود. این توضیحات در جستجوهای گوگل نمایش داده می شود و بهتر است شامل خدمات ارایه شده بعلاوه آدرس کامل باشد


مرحله بعد وارد نمودن قسمتی از آدرس می باشد.
نام کشور - نام استان و نام شهر. دقت فرمایید ، انتخاب صحیح این موارد بسیار مهم است. اگر این موارد بطور صحیح انتخاب نشود ، در مرحله نقشه جهت تعیین دقیق موقعیت دچار مشکل خواهیم بود و شاید کلا نقشه بارگذاری نگردد.
البته نوشتن کد پستی الزامی نیست.
بعد از اطمینان از صحت موارد فوق بر روی دکمه "ایجاد مکان جدید" کلیک می نماییم تا موقعیت مورد نظر ایجاد گردد و به مرحله 2 هدایت شویم.
مرحله 2 : تصویر
در این مرحله این امکان وجود دارد تا تصویری را برای محل کار خود انتخاب نماییم. این تصویر در لیست مکانها و همچنین بر روی نقشه قابل مشاهده خواهد بود. لذا انتخاب تصویر درست حایز اهمیت خواهد بود.
می توان عکسی از نمای بیرونی بیمارستان یا مطب یا داروخانه و ... انتخاب کرد و یا عکسی از تابلو. همچنین می توان از عکس پرسنلی نیز استفاده نمود.

با کلیک روی دکمه browse عکس مورد نظر را از رایانه خود انتخاب نموده و سپس روی دکمه "ذخیره" کلیک می نماییم تا عکس آپلود شود. و وارد مرحله 3 شویم.
اگر عکسی آماده ننموده اید و یا تمایل ندارید عکسی آپلود نمایید ، می توانید فقط با کلیک روی ذخیره از این مرحله عبور نموده و وارد مرحله 3 یعنی تعیین موقعیت روی نقشه شوید.
مرحله 3: نقشه
در این مرحله می توانیم محل دقیق موقعیت مکان را روی نقشه مشخص نماییم.
با انتخاب کشور و شهر در مرحله اول ، محدوده شهر مورد نظر با یک نقطه دیفالت (معمولا وسط شهر) نمایش داده می شود.
برای شهر های بزرگ می توان با تایپ نام بیمارستان یا نام خیابان به جستجو پرداخت. در این حالت خود سیستم بر اساس کلمات درج شده شما ، یک آدرسی را پیشنهاد می کند. با مطالعه آدرس مذکور که بصورت لاتین پیشنهاد می شود ، چنانچه صحیح بود ، روی آن کلیک می کنیم تا محدوده مورد نظر نمایش داده شود. سپس با جابجا نمودن علامت روی نقشه ، موقعیت دقیق را پیدا نموده و مشخص می کنیم. و در نهایت روی دکمه "ذخیره" کلیک می کنیم.


مکان مورد نظر شما به درستی ایجاد و تغییرات ذخیره شد.
با کلیک روی منوی "نقشه پزشکی " از ایجاد مکان خود روی نقشه اطمینان حاصل می نماییم تا در صورت لزوم آنرا ویرایش کنیم.
294
  • شهریور 29, 1393
  • 2 (Comment(s))
Show More Show Less
0 امتیازات
   این را می پسندند
هدایت اکبری
ان شا لله همه موفق وسالم باشند
  • آبان 3, 1393
  • ·
  • می پسندم
دکتر هدایت اکبری
سلام اگر می شود نقشه طوری آپلود شود که از هر کامپیوتر وهر محلی که وصل شدند همان استان یا شهر بزرگ اول دیده شود
  • آبان 26, 1393
  • ·
  • می پسندم
TOP