W3Schools W3Schools

Categories
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر    

  Add To Your Category
   Posted: 2017-05-28 16:45:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی طی امروز و فردا خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، محمدحسین پورکاظمی افزود: آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی از امروز هفتم خرداد ماه آغاز شده و تا فردا ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه سایت ثبت نام برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی از امروز باز شده است گفت: داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir نسبت به ویرایش اطلاعات و ثبت نام اقدام کنند. رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه آزمون ارشد رشته های گروه پزشکی در روزهای پنجشنبه و جمعه 22 و 23 تیر در 2 نوبت صبح و عصر برگزار می شود گفت: کارت ورود به جلسه این آزمون در روز سه شنبه 20 تیر ماه توزیع خواهد شد.
   Posted: 2017-05-28 16:41:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:رییس گروه پیشگیری از بیماری های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی با اشاره به شروع فصل گرما و احتمال بروز بیماری تب کریمه کنگو اظهار کرد: شهروندان به منظور پیشگیری از این بیماری از خرید و ذبح دام در منازل به ویژه در حاشیه شهر خودداری کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا ، دکتر زهرا نهبندانی با بیان اینکه بررسی های اپیدمیولوژیک بیماری CCHF یا تب خونریزی دهنده کریمه کنگو طی سال های گذشته در ایران نشانگر وقوع بیماری همزمان با افزایش دما و فصل فعالیت کنه هیالوما در نقاط مختلف کشور است، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مرکز مدیریت بیمای های وزارت بهداشت در فروردین امسال طغیان (بروز خارج از انتظار ) این بیماری در یکی از استان های مرزی کشور رخ داده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،وی تاکید کرد: در پی اعلام طغیان اقدامات لازم در پیشگیری از شیوع آلودگی دام ها و ورود دام غیر مجاز توسط دامپزشکی و مراجع ذیربط تشدید شد. رئیس گروه پیشگیری از بیماری های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی افزود: همچنین در زمینه پیشگیری از بروز بیماری در انسان با تشدید نظام مراقبت بیماری CCHF نیز آموزش و مکاتبات لازم ، ابلاغ مجدد دستورالعمل ها و تاکید بر رعایت احتیاطات استاندارد توسط پرسنل بهداشتی درمانی صورت گرفت. دکتر نهبندانی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و خودداری از ذبح دام در منازل خاطرنشان کرد: کشتار دام باید فقط در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت دامپزشکی صورت گیرد و پس از طی پیش سرد فرآورده های گوشتی به بازار عرضه شود. وی به شهروندان توصیه کرد: از خوردن گوشت یا جگر تازه خام ،نیم پخته به صورت جدی خودداری شود. رئیس گروه پیشگیری از بیماری های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی افزود: استفاده از جگر ، قلب و کلیه باید بعد از طی پیش سرد (گذشت ۴۸ ساعت از ذبح و نگهداری در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی گراد) صورت گیرد. دکتر نهبندانی با تاکید بر خودداری از تردد در مکان های کشتار غیر مجاز، اظهار کرد: استفاده از لاشه های گوشت باید بعد از طی پیش سرد ( گذشت ۲۴ ساعت از ذبح و نگهداری در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی گراد) صورت گیرد.
   Posted: 2017-05-28 16:38:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از پنجمین مورد زایمان طبیعی پس از سزارین در سال 96 در این بیمارستان خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ، شهلا یزدانی اظهار کرد: بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند، می توانند در بارداری بعدی زایمان طبیعی داشته باشند و افرادی که برای این امر کاندید مناسب هستند را باید شناسایی کرد و به آنها اجازه زایمان طبیعی داد. وی اشاره کرد: با توجه به پیشرفت های چشمگیر در روش جراحی این امکان فراهم شده است که بسیاری از خانم هایی که سزارین شده اند، بتوانند زایمان طبیعی داشته باشند. مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: باوری که در میان مردم وجود دارد این است که پس از انجام جراحی سزارین دیگر نمی توان زایمان طبیعی داشت؛ درحالی که این باور نادرست است. یزدانی اظهار کرد: اگر خانم باردار تنگی لگن، سابقه عمل جراحی دیگر مانند خارج کردن فیبروم و سایر دلایل مامایی و پزشکی برای انجام سزارین نداشته باشد، با نظر پزشک متخصص زنان و رضایت مادر، این امکان وجود دارد که پس از سزارین، زایمان بعدی بیمار به صورت طبیعی در یک بیمارستان مجهز صورت گیرد. وی افزود: خانم باردار 34 ساله بهنمیری در بارداری دوم با دردهای خفیف زایمان به این مرکز مراجعه کرد و چون سابقه یکبار سزارین داشت به وی در مورد اینکه امکان زایمان طبیعی وجود دارد، توضیح داده شد. مادر نیز تمایل خود را به انجام زایمان طبیعی اعلام کرد و نوزاد پسر خود را به سلامت به دنیا آورد. این متخصص زنان و زایمان گفت: با توجه به سیاست های دولت درباره افزایش جمعیت و نیز افزایش آمار زایمان طبیعی، در این باره کلاس های مشاوره برای زایمان طبیعی به دنبال سزارین، روزهای سه شنبه صبح برای مادران باردار در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار می شود.
   Posted: 2017-05-28 16:33:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، گفت: برای جلوگیری از داروهای قاچاق و تقلبی، سامانه رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو به سامانه تجارت فرامرزی گمرک متصل شده است. به گزارش نیوز به نقل از مهر، دکتر اکبر عبداللهی اصل با بیان اینکه به رغم باور عمومی داروهای تقلبی نه تنها در کارخانه بلکه در هیچ جای دیگری ساخته نمی شوند، اظهار داشت: امروزه برخی افراد سودجو با استفاده از یک چاپگر ساده، برچسب داروهای ضد سرطانی و گران قیمت را جعل و به فروش می رسانند. وی ادامه داد: افراد متقلب حتی زحمت تولید دارو را هم به خود نمی دهند و برای منافع مادی و اقتصادی همواره کوتاهترین راه ممکن را بر می گزینند. عبداللهی اصل در خصوص همکاری با گمرک کشور برای کنترل داروهای ترخیصی، اظهار داشت: از آنجا که هیچ فرآورده دارویی نباید بدون شناسه وارد بازار می شد سازمان غذا و دارو تصمیم گرفت برای جلوگیری از معضل قاچاق، سامانه رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو را به سامانه Epl گمرک کشور متصل کرد. وی عنوان داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۵ مقرر کردیم که فرآورده دارویی بی شناسنامه ای وارد سطح عرضه نشود به همین دلیل فعالیت سامانه رهگیری و ردیابی دارو از سال ۹۲ آغاز و چندین مرتبه برای شرکت های تولید کننده و تامین کننده دارو تمدید شد. اکنون متولیان عرضه و مردم می دانند که داروی بی شناسه از نظر ما محلی از اعراب ندارد و آن دسته اقلام دارویی که بدون شناسه رویت می شوند یا تقلبی هستند و یا قاچاق که طبیعتا هیچ اعتمادی به آنها وجود ندارد.
   Posted: 2017-05-28 16:30:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره ای از طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد نظارت بر استاندارهای دارویی و تجهیزات پزشکی را به وزارت بهداشت محول کردند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. نمایندگان با اصلاح تبصره ای از این طرح مقرر کردند تایید، تدوین، نشر و مسئولیت اجرا و نظارت بر استاندارهای دارویی و کالاها، تجهیزات پزشکی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، همچنین نظارت بر استاندارد های نظامی، برعهده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (با اذن مقام معظم رهبری) و نظارت بر انرژی هسته ای و پرتویی برعهده سازمان انرژی اتمی ایران قرار داشته باشد و این موارد تحت نظارت شورای عالی استاندارد قرار گیرد. نمایندگان بیش از یکساعت این تبصره را بررسی می کردند موافقان این تبصره معتقد بودند سازمان استاندارد قادر بر نظارت تخصصی بر این موضوعات نیست. اما مخالفان این تبصره معتقد بودن که نباید اجرا کننده و ناظر در یک وزارتخانه باشند علاوه براین با اصلاح ماده دیگری مقرر شد تعیین وظایف، اختیارات و تعیین و تصویب شورای استاندارد استان با تایید مسئولان ردیف های یک تا پنج این ماده فقط در چارچوب این قانون و مصوبات شورای عالی استاندارد نافذ و اجرایی می گردد.
TOP