طب بوک شبکه تخصصی پزشکی ایران

W3Schools W3Schools

Categories
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر    

Posted: 2018-02-13 13:28:00

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ارایه خدمات رایگان دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی در شهرستان عسلویه

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از ارایه خدمات رایگان دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی و ویزیت رایگان پزشکی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در حاشیه این برنامه عنوان داشت: خدمات رایگان دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق صعب‌العبور، دورافتاده، روستاهای فاقد واحد دندانپزشکی و مدارس ارایه می‌شود و همچنین به مناسبت دهه مبارکه فجر و با هماهنگی بیمارستان نبی اکرم (ص) خدمات ویزیت پزشک عمومی رایگان در روستاهای شهرستان عسلویه ارایه می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه سلامت دهان و دندان از برنامه‌های مفید و مؤثر طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بوده که به علت گرانی خدمات در سنوات گذشته (قبل از اجرای طرح تحول سلامت)، اکثر خانواده‌ها قادر به پرداخت هزینه‌های مربوط به این نوع خدمات نبوده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: با اجرای برنامه سلامت دهان و دندان علاوه بر اجرای خدمات سطح یک سلامت دهان و دندان در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، خدمات سطح دو دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت یا توسط کلینیک سیار نیز با نهایت دقت ارائه می‌شود.
زارعی اظهار داشت: در دهه فجر امسال خدمات سیار دندانپزشکی شامل جرم‌گیری، پر کردن دندان، عصب‌کشی دندان شیری، وارنیش فلوراید، ترمیم و کشیدن دندان جهت دانش آموزان مقطع ابتدایی با حضور اولیاء دانش آموزان به‌صورت رایگان در روستاهای خیارو، خره، مروع و سواحل انجام گرفت و همین روند به‌صورت 1 الی 2 روز در هفته بر اساس برنامه زمان‌بندی منظم در کلیه روستاهای شهرستان عسلویه ادامه خواهد یافت.
جاسم زارعی اضافه کرد: گروه‌های هدف این برنامه شامل کودکان زیر 14 سال، زنان باردار و مادران شیرده می‌باشند.
وی ضمن تشکر از سرپرست و پزشکان بیمارستان نبی اکرم (ص) به جهت مشارکت در این امر خیر اظهار داشت: امیدواریم با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و در شان مردم بزرگوار این خطه به‌صورت رایگان و یا با هزینه کم (جهت دیگر افراد) شاهد ارتقای شاخص‌های سلامت و به‌ویژه سلامت دهان و دندان در سطح شهرستان باشیم.
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: تمیز کردن دهان و دندان مستلزم داشتن مهارت کافی است و در 2 سالگی، فرزندان "به دست گرفتن مسواک " را از افراد بزرگ‌تر تقلید می‌کنند (بدون آنکه توانایی مسواک کردن را داشته باشند)، بنابراین والدین باید تا سنین بالاتر در مسواک کردن دندان‌ها به کودکان کمک کرده و بر آن نظارت داشته باشند.
انتهای پیام/ ع.م 3090

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:٢٨ / شماره خبر: ١٧٣٠٦٥ / تعداد نمايش: 21

View More
  • 0 Comment(s)
TOP