W3Schools W3Schools

رفلاکس و بی خوابی


0 رای
کتایون
ارسال شده اسفند 15, 1395توسط کتایون
دسته: اطفال و کودکان
کل بازدیدها: 735
سلام خسته نباشید. من یک پسر 10 ماهه دارم. که از بدو تولد رفلاکس داشت و هم چنین به شیر گاو حساسیت داره. بینی شم همیشه خشکه. دور باسنش با وجود رعایت های من همیشه سوخته ست. شیر مادر و شیرخشک ببلاک ای آر مصرف میکنه بعلاوه ی غذا. غذاهاشو خیلی مراعات میکنم. انواع اقسام داروها و دکترها رو تو کرج امتحان کردم. هیچ افاقه نکرد. امپرازول نکسیوم رانیتدین کولیک اید . پدی لاکت. همه چی دادم بهش ولی بهتر نشد. نفخ معده هم داره. الان در حال حاضر نصف پنتوپرازول میدم بهش و رانیتدین.
رفلاکس نهان داره. یعنی بالا میاره و قورت میده. آخرین باری که بردمش دکتر گفت گلوش خیلی ملتهبه و تو شکمش مقداری کریستال داره.
طول مدت خوابش در شب و روز نهایت یک ربع تا نیم ساعته... اصلا نمی خوابه. و وقتی هم که می خوابه با جیغ از خواب بیدار میشه.
راستش بهم گفته بودن تا 8 ماهگی که دریچه ی معدش بسته شه،همینه ولی بعدش خوب میشه. خیلی ناراحتم چون اصلا بهبودی حاصل نشده. دلم میسوزه به حال طفلک بچه م. خیلی درد میکشه... ازتون ممنون میشم که نگرانی م رو برطرف کنید. اگر صلاح میدونید بیارم برای ویزیت...هر کاری بگید انجام میدم که بهتر شه... خسته شدم دیگه.
ممنون از زحماتتون

همه پاسخ ها


0 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده اسفند 17, 1395توسط دکتر زهرا عباس زاده
باعرض سلام وارادت، آیا زمانیکه کودک دلبندتان بی خوابی دارد، تب میکند؟

0 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده اسفند 17, 1395توسط دکتر زهرا عباس زاده
1ـ یکی از علل شایع بی خوابی در شیرخواران و کودکان، تغذیه نامناسب و گرسنگی است. همچنین اجابت مزاج و سوختگی ادرار، گرما و سرمای زیاد محل خواب، نور و سر و صدای زیاد، باعث اشکال در شروع خواب می شود.

2ـ دردهای ناشی از بیماری های جسمی و احساس ناراحتی نیز می تواند باعث بی خوابی و اشکال شروع و دوام خواب شود.

3ـ یکی از علل مهم بی خوابی آپنه خواب یا Sleep Apneaمی باشد که بیشتر در نوزادان و شیرخواران دیده می شود که در طی خواب مکررا تنفس قطع می شود و به طور واکنشی باعث بیدار شدن کودک می شود. گاه وقفه تنفسی تا 300 بار هم تکرار می شود و متأسفانه عامل مرگ در گهواره نوزاد یا شیرخوار می شود، بنابراین به مراقبت بیشتری نیاز است.
TOP