کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

از
درمان بیماری ها با میوه های خشک..!؟

درمان ۷ نوع بیماری با ۷ نوع میوه خشک + روش های استفاده


میوه های خشک در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد فراوان دارند که در این مطلب ما هفت نوع آن را شرح می دهیم که عبارتند از:


**۱/ درمان پوکی استخوان؛ کشمش:


کشمش یکی از منابع غنی بور (نوعی ماده معدنی) است که میزان از دست رفتن استخوان را در زنان یائسه کاهش می دهد. مصرف روزی حداقل ۳ میلی گرم و حداکثر ۱۰ میلی گرم کشمش توصیه می شود.


**۲/ درمان خستگی مفرط؛ خرما:


خستگی، تمایل فرد به مصرف تنقلات شیرین را بالا می برد. خرما نسبتاً شاخص گلایسمی پایینی دارد و باعث رها شدن تدریجی قند در بدن می شود. از این رو، میزان انرژی را ثابت نگه می دارد و جایگزین خوبی برای تنقلات شیرین به حساب می آید.


**۳/درمان نقرس؛ گیلاس خشک:


آنتوسیانین موجود در گیلاس به خصوص گیلاس ترش برای بهبود بیماری های متعدد مربوط به التهاب از جمله آرتریت، نقرس و درد عضله پس از ورزش، مفید است. مصرف نیم پیمانه گیلاس روزی ۲ بار توصیه شده است.


**۴/درمان فشارخون بالا؛ زردآلو خشک:


این میوه نسبت به موز، ۳ برابر پتاسیم بیشتری دارد. نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، مصرف کافی پتاسیم از بدن در برابر فشارخون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کند.


**۵/ درمان عفونت مثانه؛ زغال اخته خشک:


۲۰درصد زنان از مشکل مستمر عفونت مثانه رنج می برند، اگر شما هم مستعد به این ناراحتی هستید، زغال اخته خشک مصرف کنید. در نتایج بررسی که محققان آمریکایی انجام دادند، مشخص شد مصرف ۴۳گرم زغال اخته خشک عفونت را در نمونه های ادرار زنان کاهش می دهد.


**۶/ درمان یبوست؛ آلو خشک:


مصرف روزانه ۶ عدد آلوی خشک یبوست را درمان می کند. آلو غنی از سوربیتول است که به دفع کمک می کند.


**۷/ درمان کم خونی؛ انجیر:


مصرف ۴عدد انجیر خشک در روز یک چهارم نیاز روزانه آهن بدن را تامین می کند. بهتر است انجیر را همراه با آب پرتقال مصرف کنید. ویتامین C به جذب آهن از منابع گیاهی کمک می کند.

دکتر رودابه هیرمن پورـ پوست
ممنون از اطلاع رساني خوبتون
  • آبان 13, 1392
  • ·
  • می پسندم
saeed
خواهش میکنم
  • آبان 13, 1392
  • ·
  • می پسندم
TOP