کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

 درمان پوست چرب


صورت چرب باعث بوجود آمدن خیلی از مشکلات پوستی است . جوشهایی که در اکثر جوانها و میانسال ها وجود دارد به دلیل چربی چرب است. هرگز پوست خشک جوش نمی زند. اگر شما هم از آن گروه از اشخاصی هستید که پرست صورتتان چرب است و بیشتر وقتها می درخشد ، با استفاده از شیوه زیر می توانید تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنید


دستورالعمل :


 


_ هرشب و هر روز صبح صورتتان را تمیز کنید

تمیز کردن آرایش و آلودگی های محیطی از روی پوست علاوه براینکه به برطرف کردن چربی پوست کمک می کند باعث می شود که پوست شما سالم و با نشاط باقی بماند.

 


 


_ برای پاک کردن صورتتان ازتميزكننده هاي ملايم استفاده کنید

تمیز کننده هایی که حاوی مقدار کمی اسید سالسیلیک و اسید گلیکولیک هستند می توانند چرپی های اضافی صورت را از بین ببرند.

 


 


_ حتما از محصولات فاقد چربی استفاده کنید

حتما” از کرمهای مرطوب کننده و ضد آفتابهای فاقد چربی استفاده کنید و اگر از کرم پودر استفاده می کنید حتما” دقت کنید که بدون چربی باشد زیرا کرم های چرب ، صورت شما را چرب تر می کنند.

 


 


_ استرس معمولا” مشکلات پوستی را تشدید می کند

اگر در طول روز استرس زیادی را تحمل می کنید ،بعد از برگشتن به خانه حتما” ۵ تا ۱۰ دقیقه دوش آب گرم بگیرید یا یک کتاب خوب بخوانید تا آرامش پیدا کنید . به این ترتیب بدنتان فرصت کافی برای استراحت و بازسازی خودش پیدا می کند.

 


 


_ آب زیاد بنوشید و غذاهای سالم بخورید

 


سبک زندگی سالم باعث سلامت پوست شما می شود. اگر در طول روز به اندازه کافی آب مصرف نکنید ، پوست شما برای اینکه بتواند کم آبی خود را جبران کند دو برابر کار می کند، در نتیجه چربی بیشتری تولید می کند . بنابراین هر روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید و از خوردن غذاهای پرچرب خودداری کنید.
TOP