کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

بعضی از علائمی از بیماری ها در بدن وجود دارد که در نقاط مختلف بدن خود را نشان می دهند. اگر می خواهید بدانید چه اتفاقی در بدن شما در حال افاق افتادن است این مقاله را بخوانید تا هشدارهای جدی که زیر بغل به شما می دهد را بشناسید.
هشدارهای جدی که زیر بغل به شما می دهد!

گاهی اوقات نقاطی از بدن وجود دارد که دچار تغییر حالت می شوند و در بسیاری از مواقع باید این حالات غیر عادی را جدی گرفت زیرا هشدارهای جدی به ما می دهند. زیر بغل یکی از نقاط بدن است که می تواند دچار تغییر حالت شود و باید آن ها را جدی گرفت. در ادامه لیستی از هشدارهای جدی که زیر بغل به شما می دهد را نوشته ایم بخوانید تا در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید.
علت خطرناک بوی بد زیر بغل

بوی بد زیر بغل در بیشتر افراد رایج است و ممکن قبلا تجربه کرده باشید، تجمع عرق زیر بغل محل مناسبی برای رشد باکتری ها که باعث بوی اسید می شود این بو به آسانی با حمام کردن روزانه و اسپری های خوشبو کننده و مامها از بین می رود اگرچه اگر این بو قوی و همیشگی باشد احتمال تیروئید یا تغییرات هورمونی را نشان می دهد، اگر این بو شبیه میوه گندیده یا لاک باشد ممکن است بدن افت قند داشته باشد و بوی بد همیشگی بدن ممکن نشانه دیابت هم باشد.
دلیل خارش زیر بغل

این حالت معمولابعد از اصلاح با تیغ یا در نتیجه استفاده از خوشبو کننده ها ایجاد می شود اما باید هوشیار باشید که گاهی این خارش های طولانی مدت زیربغل که بالک های قرمزوسلولهای مرده همراه است نشانه رشد قارچ در این محل است بنابراین در چنین شرایطی باید به پزشک مراجعه کنید.
جوش زیر بغل خبر از چه می دهد؟

محل گرم ومرطوب زیر بغل خطر عفونت را بالا می برد که رشد این قارچ ها باعث جوش وخارش قرمزی در این ناحیه میشوداین عکس العملها ممکن است در نتیجه ی آلرژی و گرمای زیاد و یاسایئدگی پوست ایجاد شود.
درد زیربغل به غدد ارتباط دارد

درد در زیر بغل ممکن است ناشی از دردماهیچه هابر اثر فعالیت های کششی باشد و معمولا در افرادی که وسایل یا وزنه های سنگین بلند می کنند ایجاد می شود .درد در این افراد با کمی استراحت تسکین میآبد اما اگر این درد دائمی باشد و رفته رفته بیشتر شود باید با پزشک مشورت کنید ، گفتنی است در برخی موارد ممکن است نشانه تورم غدد لنف یازخم در این ناحیه باشد.
توده و تورم زیربغل

توده های کوچک که در زیر بغل ایجاد میشود شبیه جوش است ، وقتی که فولیکول ها مسدود می شوند و اجازه بیرون زدن و رشد مو را ندارند به وجود می آیدو اندکی دردناک است و اگر به موقع درمان نشود عفونت می کند وبجای از بین بردن موها باموچین یا مومک از روشی استفاده کنید که موها دوباره بروید بنابر سایز و اندازه لنف ورم به سادگی از بین میرود.
در زیر بغل غدد زیادی وجود دارد که باید هنگام بیماری به ان توجه زیادی کرد چون به نوعی هشدار جدی است در واقع اگر لنف وتوروم برای چندین روز یا هفته زیر بغل باشد می تواند نشانه ای از عفونت وحتی سرطان باشدبنابراین نشانه ها را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

کلمات کلیدی: هشدارهای جدی زیر بغل
TOP