کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

همین که یک زن باشی خودش کار سختی است. چون هورمون های گوناگونی در بدن شما باید دست به دست…

عدم تعادل هورمونی در زنان علت اصلی آکنه

همین که یک زن باشی خودش کار سختی است. چون هورمون‌های گوناگونی در بدن شما باید دست به دست هم بدهد تا سلامت بدنی و پوست خوبی داشته باشید در غیر این صورت علت اصلی آکنه همین عدم تعادل هورمونی است. بلوغ و  شروع عادت ماهانه و سن باروری، مادر شدن، شیردهی و یائسگی هر دوره از زندگی زنان، هورمون های خاص خودش را دارد. عدم تعادل هورمونی در زنان در سنین مختلف اتفاق می‌افتد. آکنه یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی ناشی از عدم تعادل هورمونی در زنان است. ولی همین جوش به ظاهر ساده علاوه بر از بین بردن سلامت و زیبایی پوست، فقط دختران جوان را اذیت نمی‌کند. بسیاری از زنان در گروه های سنی دیگر حتی پس از یائسگی به آکنه مبتلا می‌شوند که در نتیجه عدم تعادل هورمونی به دلیل علت های متفاوتی مثل کیست تخمدان، فیبروم رحمی، سندروم پلی‌کیستیک یا تغذیه عارض می‌شود.

روش‌های مختلفی برای درمان آکنه وجود دارد که شامل درمان های آنتی بیوتیکی، پماد یا لوسیون های حاوی رتین آ یا اسیدهای میوه می‌شود. ولی این روش‌ها فقط یک درمان سطحی است. ممکن است برای مدتی پوست بهتر شود ولی از آن جا که علت اصلی آکنه یعنی عدم تعادل هورمونی برطرف نشده این مشکل پوستی دوباره برمی‌گردد. در نت نوشت امروز علت اصلی آکنه در نتیجه عدم تعادل هورمونی در زنان را بررسی می‌کنیم و به شما می‌گوییم چگونه پوست خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: درمان اختلالات هورمونی زنان با گیاهان دارویی و بدون مصرف داروهای هورمونی!
علت اصلی آکنه
عدم تعادل هورمونی در زنان علت اصلی آکنه است

خیلی وقت‌ها درمان های پوستی فقط برای مدت کوتاهی آکنه را درمان می‌کند. اگر آکنه دارید، ابتدا باید مشکل را در هورمون‌ها پیدا کنید. بسیاری از زنان در سنین باروری قبل از عادت ماهانه دچار آکنه می‌شوند که به دلیل تغییر سطح هورمون‌ها است. سطح هورمون های استروژن و تستوسترون در خون زنان طی این دوران بالا می‌رود. بدن بعضی از زنان قادر نیست با این تغییرات هورمونی خود را وقف دهد و در نتیجه آکنه به وجود می‌آید.

در واقع بدن آن‌ها قادر به دفع سموم نیست. در این زنان سبک زندگی و نحوه غذایی که مصرف می‌شود، باید مورد بازنگری قرار گیرد. در واقع هر چه شما می خورید یا می‌نوشید بر روی هورمون های بدن و در نتیجه پوست تاثیر می‌گذارد. پوستی که به دلیل جوش عفونی شده؛ پس از مدتی صافی و سلامت خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید: علائم افزایش هورمون استروژن و علت ها و درمان آن!
چرا به آکنه دچار می‌شویم؟

اولین نکته‌ای که باید از آن مطمئن شوید این است که آیا بدن شما به درستی کار می‌کند تا سموم و مواد زائد از بدن خارج شود. پوست بزرگترین عضو بدن است که در هماهنگی با بزرگترین و پرکارترین غده بدن یعنی کبد، روده بزرگ و غدد لنفاوی دست به دست هم می‌دهد تا سموم از بین دفع شود. با بررسی غذایی که میل می‌کنید؛متوجه خواهید شد چرا انواع محلول‌ها و پمادهای پوستی آکنه را به طور کامل درمان نمی‌کند.

تنها با یک رژیم غذایی مناسب و سپس استفاده از محصولات پوستی می‌توانید یک پوست زیبا و سالم داشته باشید.


TOP