کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

سرکه سیب از قرن های گذشته تا کنون به عنوان یک داروی فوق العاده شناخته می شود.سرکه و به خصوص سرکه سیب، از محبوب ترین انواع چاشنی ها برای طعم دار کردن انواع غذا و سالادهاست که خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارد. در این مطلب با 6 خاصیت شگفت انگیز سرکه سیب آشنا می شویم.
سرکه دارای خواص بیولوژیکی قوی است. این ماده خاوی رشته های پروتئنین، آنزیم و باکتری های مفید، اسید آمینه و آنتی اکسیدان است که برای سلامتی بسیار مفید است.

سرکه همچنین خاصیت ضد میکروبی زیادی دارد و می تواند به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی برای بدن عمل کند. به دلیل همین خاصیت است که سرکه در درمان انواع قارچ، شپش، زگیل و عفونت های پوستی و داخلی مثل گوش موثر است.

سرکه سیب می تواند در کاهش قند خون بسیار موثر عمل کند و به همین دلیل برای بیماران دیابتی بسیار توصیه می شود. مطالعات نشان می‌دهد که سرکه سیب، خواص زیادی برای عملکرد درست انسولین و سطح قند خون دارد.

با مصرف سرکه سیب، می توانید در کاهش وزن خود موفق تر باشید. خاصیت این نوع سرکه در تنظیم قند خون و سطح نسولین در بدن، به کاهش وزن نیز کمک می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، سرکه میزان سدیم را در بدن افزایش می دهد و این امر باعث می شود شما کالری کمتری مصرف کنید و در نتیجه به افزایش وزن دچار نشوید.

سرکه سیب از طرفی، دوست قلب شماست. همانطور که آمار ها نشان می دهند، بیماری های قلبی و عروقی (سکته های قلبی و مغزی) در حال حاضر بزرگ ترین عامل مرگ و میر در دنیاست و مصرف سرکه سیب تا حد زیادی در جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها و درمان آن ها بسیار مفید است. در واقع سرکه سیب با کاهش سطح کاسترول مضر و تری گلیسیرید خون به عملکرد بهتر قلب و عروق کمک می کند و همچنین آنتی اکسیدان موجود در این ماده خوراکی سالم، در درمان بیماری های قلبی بسیار مفید است.

سرکه سیب ضد سرطان است. خطر ابتلا به سرطان، این بیماری که با رشد کنترل نشده سلول ها در ارتباط است، با مصرف سرکه کاهش خواهد یافت. البته هنوز تحقیقات علمی به طور دقیق تأثیرات مثبت و خواص سرکه‌ سیب در جلوگیری از سرطان را ثابت نکرده است و صرفا در فضای آزمایشگاهی و بر روی موش ها مطالعاتی انجام شده، اما به طور کلی این احتمال از سوی محققان داده می شود که سرکه تاثیر مثبتی در جلویگیری از سرطان دارد.

منشتر شده در vegkitchen در تاریخ 25 ژانویه 2019

TOP