کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

مرکز درمان سوء مصرف مواد فرصت از سال 1380 هجری شمسی به همت دکتر منتظرالصدق دارای مدرک دکترای روانشناسی فعالیت خود را آغاز نموده است ودر حال حاضر با همکاری پزشکان آقای دکتر رحیمی و خانم دکتر شمسی بعنوان مسئولان فنی مرکز در زمینه درمانهای سرپائی اعتیاد با روشهای داروئی و غیر داروئی در دو نوع درمانهای سمزدائی و درمانهای نگهدارنده فعالیت مرکز ادامه دارد.از جمله این درمانها درمان نگهدارنده با متادون(mmt) و درمان نگهدارنده با بوپرنورفین(bmt) و درمان نگهدارنده با نالترکسون(nmt) و درمان سم زدائی علامتی و درمان سم زدائی با کلونیدین و درمان سم زدائی با بوپرنورفین(bdt) و... است.
درمانهای غیر داروئی مبتی بر رویکردهای اجتماعی و روانشناختی نیز توسط روانشاس و مددکار در این مرکز انجام میشود از جمله این درمانها میتوان به مشاوره های شناختی-رفتاری و مصاحبه های انگیزشی و روش مشاوره ماتریکس در ارتباط با مصرف مواد محرک و خانواده درمانی و گروه درمانی و درمانهای مبتنی بر تحلیل رفتار و.... اشاره کرد.
مصرف کنندگان مواد مخدر مثل تریاک - شیره - هروئین -و کراک مصرف کنندگان مواد محرک مثل شیشه - آمفتامینها - اکستازی و همچنین مصرف کنندگان حشیش و الکل و داروهای آرامبخش مثل کلونازپامو... میتوانند جهت درمان به این مرکز مراجعه نمایند. از جمله موارد دیگری که در این مرکز مورد رسیدگی و توجه قرار دارد مسئله هم وابستگی است یعنی درمان افرادی که بدون مصرف مواد (خودشان معتاد نیستند) دچار مشکلات روحی وروانی - اجتماعی - و ارتباطی ناشی از مصرف مواد نزدیکان یا وابستگانشان شده اند.
Reviews
هیچ نظری. ورود یا ثبت نام برای اولین بودن.

TOP