faridi1

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

(آنلاین)

دکتر مازیار فریدی جراح

ساکن تهران, استان تهران ایران ·
توضییح در مورد تخصص و مدارک
متخصص جراحی عمومی جراحی چاقی و لاپاروسکوپیک پیشرفته
جراحی های لاپاروسکوپیک
اسلیو معده
بای پس معده
آدرسها و راه های تماس
خیابان شریعتی ، دو راهی قلهک ، روبروی بیمارستان ایرانمهر ، کوچه مرشدی ، پلاک 17 ، طبقه 4
تلفن مطب : 02126406453
شماره موبایل برای وقت دهی : 091201497720 (روزهای زوج عصر از ساعت 3تا7)

amrollahielham@yahoo.com
دکتر مازیار فریدی جراح
رژیم 1500 کالری
صبحانه : نان دو واحد +پنیر یک واحد +گوجه فرنگی و خیار یک عدد +یک عدد خرما یا یک قاشق چای خوری عسل
میان وعده : میوه یک واحد+ یک عدد خرما
دکتر مازیار فریدی جراح
رژیم 1300 کالری
نان یک واحد +پنیر یک واحد +گوجه و فرنگی خیار دلخواه +یک عدد خرما یا یک قاشق چای خوری عسل
میان وعده : میوه یک واحد+یک عدد خرما
دکتر مازیار فریدی جراح
رژیم 1100کالری
صبحانه : یک واحد نان + یک واحد پنیر + یک عدد گردو یا گوجه فرنگی و خیار +یک عدد خرما یا یک قاشق چای خوری عسل
میان وعده : میوه یک واحد
سیده اکرم حسینی
چه سخته ادم بخواد لقمه هاشو بشماره
 • فروردین 22, 1395
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
 ارزیابی روانی در جراحی چاقی :
همه بیماران بای پس معده نیازمند یک ارزیابی روانی هستند. پرستار چاقی شما به شما کمک خواهد کرد تا روانشناسی را پیدا کنید که دارای تجربه کار با بیماران جراحی کاهش وزن است. شما نیازمند آمادگی ذهنی و عاطفی قبل از این عمل جراحی و تغییر در شیوه زندگی بعد از آن دارید. بسیاری از مردم چاق احساس افسردگی و شکست و یا عزت نفس پایین دارند. برخی از افراد انتظارات غیر واقعی از چگونگی زندگی خود بعد از عمل جراحی دارند. ارزیابی بالینی می تواند شروع ارزیابی این احساسات باشد. بعد از عمل، ممکن است شما صحبت کردن با یک روانشناس را یک منبع مفید برای مقابله با مسائل مربوط به غذا خوردن، خود انگاره و تغییر روابط بیابید.
مهتا
salam dr meghdare ezafe vazn moheme? Yani jarahi baray kasaeiye ke ezafe vazne balay 20 kilo daran ya farghi nadare meghdare ezafe vazn? Omid varam motavajhe soalam shode bashin mamnun misham javab bedin...
 • فروردین 21, 1395
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
سلام . بله جراحی کاهش وزن با توجه به نحوه خوردن فرد ، جواب اندوسکوپی ، سونوگرافی ، بی ام ای فرد و ... انجام می شود. ابتدا فرد باید رژیم غذایی و ورزش امتحان نماید در صورت عدم رعایت و با توجه به سوابق بیماری و مشکلات فرد جراحی پیشنهاد می شود.
 • فروردین 22, 1395
 • ·
 • می پسندم
مهتا

mamnun.... Pas rabti be mizane ezafe vazn nadare ... 

 • فروردین 22, 1395
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
احساس گیجی یا سرگیجه بعداز جراحی چاقی .
گاهی اوقات شما ممکن است احساس گیجی یا سرگیجه کنید. این ممکن بدلیل عدم نوشیدن کافی مایعات برای بدن باشد. حداقل 64 اونس آب در هر روز بنوشید. ممکن است شما به هنگام برخاستن از صندلی و یا زمانی که بیش از حد خم می شوید دچار سرگیجه شوید. این را می توان به تغییر فشار خون نسبت داد که موقتی می باشد. زمانی که احساس گیجی یا سرگیجه داشتید ، عصبی نشوید. یک محل راحت را برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. بدن ، خود را تنظیم خواهد کرد. اگر شما دارو فشار خون مصرف می کنید ، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید و علائم را به او بگویید. خودسرانه داروهای خود را متوقف نکنید.دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید.
نمایش 3 پست بیشتر از دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
 محدودیت فعالیت بعد از جراحی چاقی :
 از وسیله نقلیه برای رانندگی و یا ماشین آلات در صورت استفاده از داروهای مسکن (مانند Lortab) برای حداقل 48 ساعت استفاده نکنید.
 چیزهای سنگین تر از 30 پوند را به مدت شش هفته پس از جراحی باز بلند نکنید.
دکتر مازیار فریدی جراح
در جراحی چاقی پلاسما / خون اهدا نکنید.اگر شما متقاضی این عمل جراحی هستید نباید پلاسما / خون اهدا کنید. به مدت دو ماه قبل از عمل جراحی اهدا پلاسما / خون مجاز نیست. یک سال پس از عمل جراحی شما آزمایش های رایج آزمایشگاه را خواهید داشت. توانایی شما برای اهدای خون / پلاسما در آن زمان مشخص خواهد شد.
نمایش 5 پست بیشتر از دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
در جراحی بای پس معده نوشیدن / خوردن کافئین را متوقف کنید.کاهش مصرف کافئین ایده خوبی است. کافئین یک ماده ادرارآور است، پس از مصرف آن امکان کم آبی بدن وجود دارد. برای جلوگیری از این، شما نیاز به نوشیدن یم فنجان و نصفی آب به ازای نوشیدن هر فنجان کافئین دارید. حتی نوشیدنی های بدون کافئین نیز حاوی مقداری کافئین هستند. نوشیدن نوشابه بدون کافئین مهم است. پس از جراحی، کافئین می تواند کیسه جدید شما را تحریک کند. همچنین می تواند از جذب آهن جلوگیری کند ، و باعث فقر آهن شود (کم خونی). کافئین می تواند یک محرک اشتها باشد و شما را به خوردن بیشتر تحریک می کند.
دکتر مازیار فریدی جراح
نقش آندوسکوپی در جراحی کاهش وزن بیمار
این مجموعه ای از اظهارات بحث شده در استفاده از آندوسکوپی دستگاه گوارش در موقعیت های بالینی شایع است.مطابق با استانداردهای کمیته عمل جامعه آمریکا برای آندوسکوپی دستگاه گوارش (ASGE) ، این متن با کمک نمایندگانی از جراحان گوارش و آندوسکوپی (SAGES) و جامعه آمریکا برای متابولیک و جراحی کاهش وزن (ASMBS) تهیه شده است. در تهیه این سند ، پایگاه های داده MEDLINE و PubMed به منظور جستجو برای انتشارات بین ژانویه 1980 و دسامبر 2013 مربوط به این موضوع با استفاده از کلمات کلیدی "جراحی کاهش وزن" و "آندوسکوپی" مورد استفاده قرار گرفت. جستجو با دسترسی به "مقالات مرتبط"PubMed و با مقالات مشخص شده در MEDLINE و PubMed به عنوان مرجع تکمیل شد. منابع اضافی از کتابشناسی مقالات ، شناسایی شده و از توصیه های مشاوران متخصص به دست آمدند.زمانیکه تعداد معدودی از اطلاعات موجود باشد ، تاکید بر نتایج حاصل از سری بزرگ و گزارش شده از متخصصان شناخته شده و معروف ، می باشد. توصیه های ضعیف تر با عبارتی نظیر "ما پیشنهاد می دهیم " و توصیه های قوی تر با عبارتی نظیر "ما توصیه می کنیم...."شناخته می شوند. قدرت و صلابت توصیه های فردی بر اساس کیفیت کل شواهد و ارزیابی مزایای و معایب پیش بینی شده می باشد.
اظهارات موقعیت ASGE برای استفاده مناسب از آندوسکوپی بر اساس یک بررسی انتقادی از داده های موجود و توافق نظر کارشناسانه در زمانی که اسناد پیش نویس می شوند می باشد. مطالعات بالینی کنترل شده بیشتر ممکن است برای روشن کردن جنبه های این سند مورد نیاز باشد. این سند ممکن است در صورت لزوم برای محاسبه ی تغییرات در تکنولوژی ، داده های جدید، و یا دیگر جنبه های بالینی مورد تجدید نظر قرار بگیرد و صرفا به عنوان یک ابزار آموزشی به منظور ارائه اطلاعاتی که ممکن است به اندوسکوپیست در مراقبت از بیماران کمک کند ، در نظر گرفته شود. این سند یک قانون نیست و باید به عنوان ایجاد یک استاندارد قانونی مراقبت و یا به عنوان تشویق ، حمایت ، نیاز ، یا مایوس کننده ی یک درمان خاص تلقی شود. تصمیم گیری های بالینی در هر مورد خاص شامل تجزیه و تحلیل جامع شرایط بیمار و دوره های موجود از عمل می باشد. بنابراین، ملاحظات بالینی ممکن است منجر به این شود تا اندوسکوپیست یک دوره از عمل را که از توصیه ها و پیشنهادات ارائه شده در این سند متفاوت است بگذراند.
نمایش 1 پست بیشتر از دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
آیا کاهش وزن از طریق جراحی چاقی ماندگار است؟


دکتر مازیار فریدی جراح
علل یبوست در افراد:
کمبود فیبر در رژیم غذایی : فیبر یا الیاف گیاهی که معمولا در دستگاه گوارش انسان قابل هضم نیستند به حجم مدفوع اضافه می کنند.افزایش حجم مدفوع موجب تحریک و ایجاد انقباضات مناسب روده ای می شود ، همچنین با تقویت باکتریهای مفید روده بزرگ،روده را در جذب مواد غذایی کمک می کند. یکی از مشکلات رژیم های غذایی مدرن مصرف زیاد آرد سفید تصفیه شده یا آرد سفید است. محصولات با آرد تصفیه شده یا فیبر کم دارند و یا در آنها اصلا فیبری ندارند. ، برای اطمینان از تحریک حرکات موجی روده بهتر است به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید زیرا فیبرهای موجود در رژیم غذایی با جذب آب اضافی متورم می شوند و به همین دلیل حجم مدفوع را افزایش می دهند. در این مورد ، قهوه ، چای و نوشابه ها به حساب نمی آیند و در واقع این نوشیدنی ها به دلیل وجود ماده ی محرک مشکل یبوست را تشدید می کنند. توصیه می شود همه ی افراد و نه فقط کسانی که به یبوست دچارند روزانه 8 هشت لیوان آب بنوشند. در واقع یبوست نشانه ای از کم آبی مزمن است. یکی از وظایف اصلی روده بزرگ برداشتن آب اضافی از مدفوع است به طوری که مدفوع بیش از حد شل نباشد. هنگامی که بدن آب کافی مصرف نمی کند ، مدفوع سخت می شود ، که منجر به یبوست خواهد شد.
از مصرف نوشیدنی های خیلی سرد اجتناب کنید زیرا این نوشیدنی ها فرآیند گوارش را مختل می کنند.
  , ,  و 24 بقیه این را می پسندند
سیده اکرم حسینی
عالییییییییییییییییی
 • اسفند 22, 1394
 • ·
 • می پسندم
دکتر عزیزالله یوسفی فوق تخصص گوارش کودکان
سلام و با تشکر از مقاله
قابل ذکر است اقای دکتر فریدی عزیز بیشتر در مورد علل ارگانیک یبوست صحبت کرده اندکه جای تشکر از ایشان می باشد ولی به این نکته باید توجه شود که بیشترین علل یبوست علل فانکشنال است
 • اسفند 22, 1394
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
ازتباط سیگار و چاقی در نوجوانان
بر اساس نتایج یک مطالعه ی جدید نشان داده شد که احتمال کشیدن سیگار و عادت به آن در نوجوانان چاق و مبتلا به اضافه وزن بیشتر از نوجوانانی است که وزن آنها در دامنه ی طبیعی قرار دارد. به بیان دقیقتر، در مطالعات نشان داده شده است که بین مصرف الکل و ماری جوآنا با ابتلا به اضافه وزن و چاقی ارتباطی وجود ندارد، با وجود این، محققین در این پژوهش نشان دادند که بین ابتلا به چاقی و اعتیاد به سیگار همبستگی مثبتی وجود دارد. در این راستا، باورعمومی وجود دارد که کشیدن سیگار موجب کاهش وزن و کاهش اشتها می شوند، اما نویسندگان این مقاله به این نتیجه رسیدند که کشیدن سیگار موجب افزایش میل به خوردن غذاهای چرب می شود. این مطالعه از نوع طولی و در زمینه بررسی سلامت نوجوانان آمریکایی بود. در این پژوهش، محققین در سال های 1995، 1996 و 2001 ازبیش از 15000 نوجوان در مورد سلامت بدنی و روانی شان سؤال کردند. شاخص توده بدنی، استعمال سیگار، الکل و ماری جوآنا در آزمودنی ها بررسی شد. یافته های حاصل از تجزیه و تحلیل های آماری در این مطالعه نشان داد که بین قد، شاخص توده بدنی و کشیدن سیگار در نوجوانان رابطه ی مستقیمی وجود دارد. محققین در این مطالعه خاطر نشان کردند که حجم نمونه ی مورد بررسی در معنادار بودن نتیجه پژوهش اثر زیادی دارد، این مطالعه با تعداد زیادی آزمودنی نشان داد که بین سیگار کشیدن و چاقی نوجوانان ارتباط معناداری وجود دارد. یافته های حاصل از این مطالعه در American Journal of Health Behavior منتشر شد.

دکتر عزیزالله یوسفی فوق تخصص گوارش کودکان
سلام عا لیه به امید روزی که جوانان به سمت سیگار نروند
 • اسفند 22, 1394
 • ·
 • می پسندم
نمایش 1 پست بیشتر از دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
رابطه بین چاقی مفرط و اختلال حواس
محققان دانشگاه آلاباما به دنبال کشف رابطه بین چاقی مفرط و حافظه بد و مکانیسم مولکولی دخیل در این نقصان و کاستی هستند. پژوهشگران این پروژه دریافتند تغییرات اپی‌ژنتیک سبب ایجاد نامنظمی در ژن‌های مرتبط با حافظه می‌شود و آنزیم ویژه‌ای در نورون‌های مغزی هیپوکامپ مسئول ارتباط بین چاقی مزمن و نقص شناختی است.

دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
سیده اکرم حسینی
آقای دکتر عالی بود . ممنون از ویذیو علمی که به اشتراک گذاشتین
 • اسفند 19, 1394
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
سیده اکرم حسینی
ممنون اقای دکتر فریدی خیلی جالب بود .
 • اسفند 19, 1394
 • ·
 • می پسندم
دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
دکتر مازیار فریدی جراح
مهتا
واقعاشغل سختی دارین ازدیروزکه مطالب سایت تون خوندم هردفه میخوام چیزی بخورم چربیابه طرز چندش اوری جلو چشمام میاد
 • اسفند 11, 1394
 • ·
 • می پسندم
مهتا
واقعاشغل سختی دارین ازدیروزکه مطالب سایت تون خوندم هردفه میخوام چیزی بخورم چربیابه طرز چندش اوری جلو چشمام میاد
 • اسفند 11, 1394
 • ·
 • می پسندم
نمایش بیشتر
TOP