کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

1392-10-26 زمان
پنجشنبه, دی 26, 1392 2:10 ب.ظ - 3:10 ب.ظ
دسته
مکان
سالن رایزن فرهنگستان علوم
استان تهران
ایران
تعیین شده توسط
سومین کنفرانس سالیانه علمی کشوری توموهای هیپوفیز "3rd Annual Conference on Pituitary Tumors" روز پنج شنبه 26دی ماه سالجاری با حضور پزشکان فوق تخصص غدد و جراحان مغز و اعصاب کشور ومتخصصین داخلی توسط انستیتو غدد در سالن رایزن فرهنگستان علوم برگزار خواهد شد.

دکتر محمد ابراهیم خمسه دبیر علمی این سمینار در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنفرانس سالیانه، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه تشخیص و درمان دارویی و جراحی تومورهای هیپوفیز بوده که می تواند زمینه ساز تقویت همکاری متقابل بین گروههای مختلف درمانگر در داخل و خارج کشور شود. همچنین ایجاد محفلی برای تعامل و همفکری مشترک علمی بین دو گروه از پزشکان فوق تخصص غدد و جراحان مغز واعصاب که درواقع متولی پیگیری و درمان این بیماران در کشور می باشند.

وی با بیان این مطلب که اینیک سمینار مشترک با جراحان مغز واعصاب می باشد، گفت: اساسا تشخیص و درمان بیماریهای هیپوفیز نیازمند تعامل مشترک پزشکان فوق تخصص غدد و جراحان مغز واعصاب می باشد. بنابراین در این سمینار پزشکان فوق تخصص غدد و جراحان مغز واعصاب گرد هم می آیند تا درمورد مشکلاتی که در زمینه تشخیص و درمان تومورهای هیپوفیز وجود دارد، بحث و تبادل نظر نمایند.
پاسخ گوی سایت
پاسخ گوی سایت
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: اين کنفرانس علمی با حضور دو نفر از صاحبنظران برجسته بین المللی در زمینه بیماریهای غده هیپوفیز از کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. پروفسور Anna Maria Colaفوق تخصص غدد و پروفسور Paolo Cappabiancaمتخصص جراحی مغز و اعصاب در زمینه تازه های تومورهای هیپوفیز سخنرانی خواهند نمود.

رئیس انستیتو غدد دانشگاه در خصوص بیماریهای هیپو فیز گفت: تومورهای هیپوفیز یکی از مسائل مهم در فیلد غدد و جراحی اعصاب است که انواع مختلفی دارد. یک سری از آنها تومورهایی هستند که هورمون ترشح می کنند که بیماریهایی مانند آکرومگالی، افزایش هورمون پرولاکتین یا سندروم کوشین را موجب می شوند.
نمایش بیشتر
TOP