کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

در حال نمایش یک پست

سیدمصطفی شیر یزدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از سرطان سینه به عنوان شایع ترین نوع سرطان در میان زنان نام برد و افزود: این بیماری، به صورت عمده در زنان بالای 35 سال مشاهده می شود.


وی با بیان اینکه استان یزد در زمینه سرطان سینه بعد از استانهای تهران و اصفهان قرار دارد ادامه داد: این سرطان دومین علت مرگ و میر در بین بانوان است.


شیر یزدی از استرس، نداشتن فعالیت فیزیکی و تغذیه نامناسب بعنوان مهمترین عوامل سرطان سینه نام برد و اضافه کرد: رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، شانس سرطان پستان را حدود 40 درصد کاهش می دهد.


وی با بیان اینکه تشخیص زودهنگام سرطان سینه برابر با تداوم زندگی به میزان 98 درصد است گفت: این نوع سرطان 30 تا 50 درصد قابل پیشگیری است.


شیر یزدی اضافه کرد: 85 درصد زنانی که به سرطان پستان مبتلا می شوند دارای سابقه خانوادگی این بیماری نیستند.


وی با اشاره به اینکه علایم سرطان پستان در بین افراد مختلف، متفاوت است گفت: بعضی از افراد هیچ نشانه و علامتی از خود نشان نمی دهند و بعد از ماموگرافی متوجه ابتلا به این بیماری می شوند.


شیر یزدی اضافه کرد: زنان در صورت هر گونه علائم غیرعادی در سینه لازم است در اولین فرصت جهت معاینه بالینی و اقدامات پاراکلینکی به پزشک جراحی عمومی مراجعه کنند.


وی با بیان اینکه زنان نباید در برابر سرطان سینه بترسند بلکه باید برای پیشگیری از آن اقدام کنند گفت: مهمترین مشکل، نداشتن اگاهی کافی در افراد جامعه است و لذا شهروندان باید آگاه باشند که نیم ساعت فعالیت بدنی در طول روز تحول عظیمی در کیفیت زندگی آنها دارد.


رییس مرکز تحقیقات بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تاکید کرد: ورزش منظم سبب تنظیم وزن و فعالیتهای بدنی می شود و از ایجاد بسیاری از بیماریها از جمله سرطان پیشگیری می کند.


مرکز تحقیقات بیماری های پستان استان یزد فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد

آخرین بروز رسانی در فروردین 24, 9:02 ق.ظ از ویراست.
کلمات کلیدی: سرطان سینه
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 3:58 ق.ظ است.
TOP