کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

در این انجمن در باره ماساژ درمانی و انرژی انگشتان صحبت می شود. مطالب آن برگرفته از کتاب معجره انرژی انگشتان در شفابخشی دردها اثر میلدردکارتر و ترجمه طلا میرهادیزاده-الهام جلایی می باشد.
امیدوارم با راهنمایی و نظرات متخصصین محترم بتوانیم مطالب مفیدی در اختیار مردم قرار دهیم
انگشتان شفابحش دستها و پاهای شما ، در اثر فشار و ماساژ می تواند ، مراکز بازتابی سراسر بدن شما را تحت تاثیر خود داشته باشد.
بقراط علت اصلی همه بیماریها را در برهم خوردن چهار عنصر سودا ، بلغم ،صفرا و خون می دانست.
پزشکان چینی در قدیم بدن را به سه قسمت اصلی سر ، تنه و پا تقسیم می کردند و اعتقاد داشتند که این سه ناحیه و اندامهای نهفته در ان با یکدیگر ارتباط دارند.
می دانید که انگشت های شما دارای انرژی هستند؟
و هر کدام از آنها نوع و رنگ و اندازه خاصی دارند؟
انگشت شست هاله ای تز انرژی صورتی پر رنگ و متمایل به سرخی دارد.
انگشت اشاره انرژی زرد رنگ
انگشت وسط انرژی آبی و بیشترین انرزی را داراست.
انگشت سبابه انرژس سبز
انگشت کوچک انرژی قرمز دارد.
کف دست راست شما انرژی مثبت و انرزی کف دست چپ شما منفی است.
انرژی پشت دست ها مخالف کف دست هاست
لازم است یاداوری کنم که بحث ماساز درمانی مربوط به طب قدیم چینی هاست.

می توان ماساز کامل کلیه ی انگشتان دست و پا را بدین طریق انجام دهید تا بتوانید مراکز بازتابی حساس را پیدا کنید. کف دست راست شما انرژی مثبتدارد و فشار دادن آن باعث برانگیختن انرژی در بدن می شود.


کف دست چپ انرژی منفی دارد و اثر تسکین دهنده و آرام بخش دارد. استفاده از هر دودست هنگام فشار و لمس ، اثر ترکیبی خواهد داشت/

قسمت جلوی سر ، دارای انرژی منفی و قسمت پشت سر دارای انرژی مثبت است.


اگر کف دست راست را روی قسمت پایینی پشت سر خود و کف دست چپ را روی قسمت جلویی سر خود قرار دهید، انرژی های طبیعی سر خویش را تقویت می کنید و احساس سلامت و قدرت خواهید کرد. ولی اگر برعکس آن عمل کنید ، حداقل تاثیر را روی مغز خویش خواهید داشت.


 

اگر می خواهید درد را تسکین دهید ، باید از دست چپ خویش برای فشار بر مراکز بازتابی استفاده نمایید.


اگر می خواهید نیروهای شفا دهنده ی انرزی را به قسمت های مسدود بدن خود بفرستید ، بهتر است از اثر تشدید کننده دست راست خود استفاده کنید. دست ها دارای نیروی الکتریکی مثبت و منفی هستند که با ماساژ درمانی می توانید از آن اگاه شوید.


 

انگشت وسط دست دارای قویترین جریان انرژی است و اگر هم زمان چهار انگشت خویش را برای فشار به کار برید، آنقدر انرژی اش بالا می رود که می تواند مانند قدرت اشعه لیزر عمل کند.


با انگشت میانی و یا با همه انگشتان خود محکم ولی آرام روی ناف و اطراف آن فشار دهید ، باید رو به پشت دراز بکشید و انگشتان خویش را خیلی عمیق روی لایه ی چربی شکم خویش فشار دهید تا ضربان نبض خود را در این قسمت حس کنید.


شما با فشار آرامی که به روی معده خود می آورید باعث تسکین معده درد می شوید. انگشتان خویش را روی ناف خود فشار دهید تا بدین ترتیب سراسر بدن شما انرژی بگیرد

  ماساژ ۶ نقطه پا به سلامت شما کمک مي کند


  در بدن انسان ميلياردها پايانه عصبي وجود دارد که تحريک آن ها روي وضعيت جسمي، تأثير مثبتي مي گذارد. اين کار را مي توان با ماساژ دادن يا فشار وارد آوردن روي پايانه عصبي، انجام داد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، تحريک نقاط حساس روي کف پا، تأثير مثبتي روي گردش خون، فشارخون و ميزان هورمون مي گذارد که براي کاهش ميزان استرس و رهايي از بي خوابي مفيد است و در رفع دردهاي بدن، دفع سنگ کليه، درمان ديابت و رفع التهاب استخوان و مفصل موثر است.


به گزارش سايت «Prevention»، اما ۶ نقطه حساس عبارتند از:


*شست پا: آيا دوست داريد لاغر باشيد؟ کافي است هر بار که هوس خوردن ماده غذايي چاق کننده مي کنيد، شست پاي خود را ماساژ دهيد.


*بندهاي انگشت شست پا: با ماساژ دادن انتهايي ترين قسمت شست پا «نزديک به کف پا »مي توان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد. اين کار همچنين باعث سلامت غده تيروئيد نيز مي شود. اگر فرد به صورت مداوم در معرض استرس قرار گيرد، عملکرد غده تيروئيد نيز دچار مشکل مي شود.


*قسمت وسط کف پا: در اين قسمت پايانه عصبي متعددي وجود دارد؛ با ماساژ دادن اين قسمت مي توان استرس را از بين برد و به بهتر شدن تنفس کمک کرد. ماساژ دادن اين قسمت، تأثير مثبتي روي ديافراگم مي گذارد. ديافراگم نوعي عضله گنبدي شکل است که هنگام نفس کشيدن به ريه کمک مي کند تا روند پر و خالي شدن آن بهتر انجام شود.


*قسمت مرکزي شست پا: ماساژ دادن اين قسمت از پا، تأثير مثبتي روي غده هيپوفيز مي گذارد. اين ساختار در مغز، عملکرد غدد ديگر بدن را کنترل مي کند. راه ساده براي تنظيم ميزان هورمون در بدن، فشار دادن يا ماساژ دادن قسمت وسط شست است.


*قسمت کنار پاشنه پا: متخصصان مي گويند ماساژ دادن اين قسمت از پا، در دفع سمومي که در بدن تراکم پيدا کرده، موثر است. با ماساژ دادن اين قسمت، سيستم دفع بدن فعال تر مي شود. اين حرکت را به طور منظم انجام دهيد، ميوه و سبزي فراوان نيز مصرف کنيد تا از بدن سم زدايي شود.


*لبه داخلي کف پا: آيا هميشه احساس خستگي و بي حالي مي کنيد؟ شايد لازم است که غدد آدرنال را تحريک کنيد. براي اين که بدن انرژي بگيرد، قسمت لبه هاي داخلي کف پا را ماساژ دهيد زيرا اعصاب موجود در اين قسمت به غدد آدرنال ارتباط دارد.


آخرین بروز رسانی در شهرویر 9, 11:19 ق.ظ از ویراست.
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 10:13 ب.ظ است.
TOP