کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

قبل از ورزش 20 گرم شکلات تلخ می تواند موثر باشد


قبل از ورزش‌های سنگین استفاده از ویتامین‌های مخصوص و 20 گرم شکلات تلخ می‌تواند مفید باشد. سوسن پارسا متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: والیبال، بسکتبال و فوتبال از جمله ورزش های سنگین محسوب می‌شوند که در این گونه ورزش‌ها تغذیه قبل و بعد از ورزش بسیار اهمیت دارد، یک هفته قبل از ورزش استفاده از ویتامین های مخصوص و 20 گرم شکلات تلخ نیز می‌تواند برای ورزشکاران مناسب باشد. وی اضافه نمود: بعد از ورزش هنگامی که تنفس و ضربان قلب به حالت عادی برگشت، بهتر است مواد پروتئین دار استفاده شود، مواد غذایی مانند، فیله مرغ، ماست، سفیده تخم مرغ، کره بادام زمینی، اگر این مواد با کربوهیدرات‌ها استفاده شود بهتر است. به عنوان مثال، تخم مرغ همراه نان و یا فیله مرغ همراه با سیب زمینی مصرف شود. وی در ادامه افزود: برای ورزش‌های سنگین مانند والیبال و فوتبال که زمان استراحتی را میان تمرین ها و مسابقات در نظر می‌گیرند که در این زمان پتاسیم، آبلیموی تازه و آب بسیار کار ساز است. دکتر پارسا به صور کلی زمان مناسب برای استفاده از مواد غذایی مذکور، بعد از ورزش را زمانی می داند که تنفس و ضربان قلب به حالت عادی برگردد و این زمان برای ورزشهای سنگین و یا ورزشهای سبک یکسان است

کلمات کلیدی: شکلات تلخ

تاثيرات شکلات تلخ بر تمرکز و فشار خون    


محققان علوم پزشکي در دانشگاه آريزوناي شمالي اعلام کردند مصرف شکلات تلخ، ميزان تمرکز را در مغز افزايش مي دهد و فشار خون را کاهش مي دهد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از آريا، دانشمندان مي گويند از ديرباز اين نکته مشخص بود که شکلات، گشاد شدن عروق و افت فشار خون را سبب مي شود.


ولي اکنون علاوه بر اين نکته، مشخص شده است که شکلات تلخ، حاوي مواد محرک قوي است که در طول روز به افزايش تمرکز مغزي فرد،‌ کمک مي کند.


دکتر لاري استيونس و همکارانش در بخش علوم روانشناختي دانشگاه آريزوناي شمالي مي گويند با مصرف شکلات تلخ،‌ هر روز بعد از ناهار، مي توان قواي مغزي را تقويت کرد و فشار خون را کاهش داد.


بر اساس مطالعه اين محققان که نتايج آن در شماره اخير نشريه تنظيم عصبي منتشر شد، ابزار مورد استفاده دانشمندان در اين مطالعه، نوار مغزي يا EEG بوده است.


محققان مي گويند بيماران مبتلا به فشار خون بايد اين نکته را به خاطر داشته باشند که بيماري فشار خون ، مادام العمر است و آنان نيز بايد داروهاي خود را تا پايان عمر به طور منظم استفاده کنند.


به فشار خون افزايش يافته گاهي قاتل خاموش گفته مي شود چون اگرچه معمولاً بي علامت است ولي مي تواند منجر به حمله قلبي و سکته مغزي شود.


 


علل بروز اين بيماري هنوز به طور کامل شناخته نشده است و به همين علت ، هنوز موفقيت چنداني در کنترل اساسي اين بيماري و جلوگيري از بروز آن به دست نيامده است.

تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 9:40 ب.ظ است.
TOP