کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اختلال در خواب و مشکلات ناشی از آن علاوه بر ایجاد عوارض مختلف در حوزه سلامت افراد می‌تواند سبب ابتلا به بیماری مرگبار پارکینسون شود.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان هشدار می‌دهند افرادی که شب‌ها در هنگام خواب بیش از حد تکان می‌خورند و یا غلت می‌زنند با احتمال 90 درصد در سال‌های آینده دچار ابتلا به بیماری پارکینسون خواهد شد.
گفتنی است، کارشناسان عدم داشتن خواب راحت و وجود اختلال در حین خواب را به دلیل وجود نوعی نقص در مغز می‌دانند که بر روی عضلات بدن تاثیر گذاشته آن‌ها را فلج می‌کند و مغز برای مبارزه با این حالت در هنگام خواب فرد را وادار به غلت زدن و تکان خوردن می‌کند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، لگد زدن، حرکت به اطراف و پهلو به پهلو شدن‌های مکرر در خواب یک نشانه اولیه در خصوص بیماری پارکینسون است و باید بسیار جدی گرفته شود. این نتایج حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه مینه‌سوتا است.
همچنین بر اساس این تحقیقات افرادی که خواب‌های رنگی و رویا می‌بینند نیز بیشتر در معرض ابتلا به بیماری پارکینسون هستند.
کارشناسان نقص در ساقه مغز را عامل بوجود آمدن این حالات در هنگام خواب و توسعه بیماری پارکینسون در آینده می‌دانند.
کارشناسان این مشکل را در حال حاضر فاقد راه حل درمانی می‌دانند، اما توصیه می‌کنند افراد سعی کنند از استرس و اضطراب دوری کنند و ورزش و رژیم غذایی مناسبی داشته باشند.
نتایج این تحقیق در بررسی داوطلبان در بین سال‌های 1986 تا 2014 و ارتباط بین حالات خواب و ابتلا به پارکینسون بدست آمده است.
منبع: دیلی میل

آخرین بروز رسانی در اردیبهشت 5, 3:18 ب.ظ از پاسخ گوی سایت.
کلمات کلیدی: پارکینسون
تمامی زمان ها +3.5 است. زمان اکنون 6:23 ب.ظ است.
TOP