کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

هرگونه غفلت در كنترل HIV فرصت هاي موجود را به تهديد تبديل خواهد كرد.
به گزارش وب دا، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در كنفرانس علمي HIV و جوانان در سالن ابن سيناي مجتمع رحمتيه گفت: آنچه امروز بر اهميت كنترل بيماري ايدز در كشور افزوده است، افزايش آمار مبتلايان به اين بيماري و رشد تصاعدي آن است.
دكتر ناصر خسروي گفت: بر اساس تحقيق علمي بيش از ۱۸ هزار نفر در كشور به اچ اي وي مبتلا هستند و سالانه ۷ تا ۹ هزار نفر به اين آمار افزوده مي شود.
وي تغيير روند انتقال ايدز را يكي از معضلات بزرگ مقابله با اين بيماري بر شمرد و افزود: متاسفانه در سالهاي اخير با افزايش رفتارهاي پرخطر انتقال ويروس از طريق ارتباط جنسي در رتبه اول راه هاي انتقال قرار گرفته است.
دكتر خسروي گفت: اگر چه بيماري ايدز معضل جهاني است اما توجه زودهنگام برخي از كشورها موجب شده است روند كنترل آن با سرعت بيشتري پيش رود.
وي ادامه داد: شيوع اين بيماري در كشورهاي خاورميانه ، چين و هندوستان از اواخر سال ۲۰۱۰ با رشد چشمگيري رو به رو بوده است.
دكتر خسروي گفت: بيش از دو دهه از شناسايي بيماري ايدز مي گذرد و يكي از آسيب پذرترين اقشار جامعه در مقابل اين بيماري جوانان هستند ولي با علم به اين موضوع همچنان آنگونه كه بايد اطلاع رساني و آگاهي بخشي صحيح و به قدر كفايت در جامعه صورت نگرفته است.و رفتارهاي مخاطره آميز آنان همچنان به قوت خود باقي است.
وي ادامه داد: جوانان به دليل قرار گرفتن در برهه خاصي از زندگي و تجربه ويژگي هاي روحي و اخلاقي جديد در معرض خطرات زيادي قرار خواهند گرفت حال انكه آموزش لازم در زمينه شناسايي اين ويژگي ها، نحوه برخورد صحيح با هيجانات و كنترل آن توسط آنان دريافت نشده است.
دكتر خسروي با بيان اينكه، امروز قشر جوان و ميانسال كشور به شدت در معرض خطر ابتلا به HIV قرار دارد، افزود: مرگ و مير، ازهم گسيختگي نظام خانواده از عواقب اجتناب ناپذير ابتلا فرد به HIV است.حال آنكه آموزش گروه هاي هدف مي تواند تا حد قابل توجهي از بروز اين معضل در جامعه پيشگيري کند./124/205/201
drhnamjooya@yahoo.com
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 4:31 ق.ظ است.
TOP