کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

برخی از بیماران  سوالاتی را  در گروه های تلگرام مطرح نموده اند که تعدادی از آنها در اینجا به اشتراک گذاشته می شود. امید است که برای سایر بیماران نیز مفید باشد.

سوال:یکی از بستگانم حدود سه ساله داروی پارکینسون استفاده میکنه اما سرش صدا می ده و ازاین موضوع بشدت ناراحته .میخواستم بدونم علتش چیه؟

جواب: خیلی از داروهای پارکینسون بخاطر افت فشار خونی که ایجاد میکنن باعث احساس سبکی سر و سرگیجه وضعیتی بخصوص موقع تغییر وضعیت از نشسته به ایستاده و همینطور وزوز گوش میشوند . باید با پزشکشون در مورد کم کردن دوز یا تغییر داروهاشون مشورت کنید.

سوال:من يكي ازبستگانمون تشنج ميكنه البته سالي يكباروبيهوش ميشه اگرمحبت كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

جواب:سلام دوست عزیز. اولین چیزی که باید معلوم بشه اینه که بیمار تشنج واقعی داره یا تشنج کاذب. بهترین کار انجام یک نوار مغز در حالت خوابه ویا بستری کردن بیمار در بخش EMUکه نمیدونم در ایران مرکز مجهزی باشه یا نه. در امریکا معمول اینه که بیمار رو در این بخش سه تا پنج روز بستری میکنن و در صورت بروز حرکات تشنجی در ویدیوی بیمار به نوار مغز همزمان توجه میکنند. معمولا تشنج واقعی اگه دارو مصرف نشه دفعات تکرارش به مرور زیاد میشه . اگه همراهان حین حمله از بیمار فیلم بگیرن هم میتونه کمک کننده باشه.

سوال:سلام  آقای دکتر یاراحمدی،مدتیه که دستام سر میشن وگزگز میکنن وشب توی خواب خیلی درد دارم چیکار باید بکنم؟

جواب:سلام. تا اونجایی که من متوجه شدم شما مشکوک به سندرم تونل کارپال هستید. لطفا در اینترنت راجع بهش بخونید واگر علایمتون مطابقت داشت با همکار متخصص نرولوگ مراجعه کنید.

سوال:سلام من دختری هستم که حدودا از سن 14 سالگی به صرع مبتلا شدم تا الان که 28 سالمه.  الان تحت نظر دکتر هستم و قرص دپاکین 500 روزی 2 عدد +  قرص کارمازپین روزی یک نصفه ظهر.  قبلا دفعات تشنج هایم بیشتر بود ولی الان کمتر شده . شاید هر 3 ماه یک بار یا نهایتا دوبار.  آزمایشات ام آر آی هم سالم بوده میخواستم ببینم علت این بیماری در من به نظر سما چیه؟  و به نظرتون احتمال کامل خوب شدن هست؟

جواب:سلام دوست من. اون نصف قرص کاربا که هیچ کاربردی نداره .از همین الان قطعش کنید. قرص دپاکین هم اینجا تو امریکا به دختران و زنان در سنین باروری نمیدهیم. بهتره در یک مرکز مونیتورینگ برای نوار مغز 72 ساعته بستری بشین .در بیمارستان امام در تهران و بیمارستان کاشانی اصفهان که مراکز دولتی هستن این امکان وجود داره. حتما تشنج هاتون کنترل میشه و شاید بتونین بدون دارو هم زندگی کنید.

سوال:سلام علیکم وضمن تقدیم ادب واحترام خدمت جناب دکتر.....اینجانب مدت چندین سال است در اثر عدم.توافق در زندگی ومغایرت فرهنگی مبتلا به بیماری استرس شدم مراجعات مکرر به پزشکان متخصص وصاحب نظر تآثیری نداشت مرور زمان وفشارهای زندگی وبیماری تبدیل به خیالبافی شدید وتوهم شد که الان ((59سال دارم)) امانم را بریده وبه بیماری جسمی یعنی درد شدید قفسه سینه ونوعی صرع مانند ذ قسمت مغز شده اصلا ارامش ندارم باوجود سن زیاد اصلا تحمل ندارم نمیدانم چکار کنم مشکل ایجاد شده در ریه وتنگی نفس بوجود آمده مخصوصآ شبها عذآبم می دهد مرده متحرکی بیش نییتم میخواهم خودکشی کنم اما جرآتش را ندارم خدا میداند اصلا ارامش ندارم شما را به خدا قسم می دهم کمکم کنید

جواب:سلام دوست من. به نظرم شما به یک اختلال اضطرابی شدید مبتلا هستید به نام G.A.D. اضطراب وقتی طولانی میشه و درمان نمیشه حتی روی شکل ظاهری چهره شما هم اثر میگذاره و میتونه دردها و تظاهرات جسمی رو به وجود بیاره و شما رو از این مطب به اون مطب آواره کنه. در حالیکه اگه یه مشاوره ی  خوب و تحت درمان یه متخصص اعصاب و روان قرار بگیرید و هم دارو درمانی و هم رفتار درمانی بشید کاملا آرام میشوید.
لازمه این نکته رو هم یاداور بشم که اضطراب درمان نشده به افسردگی منتهی خواهد شد.

آخرین بروز رسانی در اردیبهشت 15, 9:11 ق.ظ از دکتر علیرضا یاراحمدی متخصص مغز و اعصاب.
دکتر علیرضا یار احمدی متخصص بیماری های مغز و اعصاب

سوال :حدود شانزده سال است به بیماری کندن مو مبتلا هستم .
خیلی دکتر رفتم و عمدتا بهم فلووکسامین دادن
وقتی میخورم گاهی بهتر میشم گاهی بدتر میشم گاهی فرق نمیکنم.
همینطور وقتی هم که دارو را رها میکنم گاهی بهتر میشم گاهی بدتر میشم و گاهی فرق نمیکنم.داروی های جانبی هم هالوپریدول بهم دادن .

ولی مهمترین اثر دارو افسردگی و بیمعنی شدن زندگی و احساس پوچی است.
بخاطر همین نمینونم این دارو ها را مدت طولانی بخورم.

بااینکه راست دست هستم با دست چپ سمت چپ سرم را مداوم لمس میکنم و موهایی که ضخیمتر است میکنم.شبیه یک تیک.
اغلب خودم متوجه نمیشم که دارم اینکار را میکنم یعنی بدون اگاهی است.
گاهی هم اگاهانه است ولی انقدر کشش و لذت دارد که اراده ام مقهور میشود.

واقعا مستاصل شدم.
چون یک دختر 4ساله دارم میترسم که یاد بگیره .

شما چ راهنمایی دارین برام.

جواب:سلام دوست من. شما به اختلال وسواسی جبری یاO.C.D مبتلا هستید. متاسفانه تو ایران بیشتر روی درمان دارویی تکیه میشه چون نه ما پزشکا حوصله ی زیاد وقت گذاشتن رو داریم و نه بیمارا حوصله و صبر لازم رو دارن. بهترین درمان برای شما مرجعه به یک رفتار درمانگر B.therapeutist و همینطور انجام حداقل 30 جلسه نورو فیدبک و بایو فیدبک هست. موفق باشید.

دکتر علیرضا یار احمدی متخصص بیماری های مغز و اعصاب
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 10:03 ب.ظ است.