کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

دستگاه ژل داک که با نام های سیستم تصویر ژل ، سیستم مستند سازی ژل ، یا ثبت تصویر ژل نیز شناخته می شود قطعه ای آزمایشگاهی می باشد که از آن در آزمایشگاه های زیست مولکولی به منظور تصویر برداری و مستند سازی نوکلئیک اسید و پروتئین یا ژل های آگارز یا اتیدیوم بروماید استفاده می شود . رنگ کردن این دستگاه ژل داک اغلب اوقات با اتیدیوم بروماید یا دیگر فلوفور ها نظیر SYBR Green صورت می گیرد . معمولا ، در دستگاه ژل داک یک دستگاه ترانس ایلومینیتور نوری ( UV ) ، یک هود یا یک اتاقک تاریک به منظور حفاظت از منابع نوری خارجی و محافظت از کاربر در برابر معرض گذاری با UV ، و یک دوربین CCD یا CMOS به منظور ثبت تصویر ، دیده می شود . از بین تولید کنندگان مهم دستگاه ژل داک می توانSyngene ، Vilber Lourmat ، UVP و Biorad را نام برد . اخیرا کمپانی های چینی نیز با ساخت سیستم های ارزان با کیفیت پایین به بازار وارد شده اند . مدل هایی تولید کننده ی تصویر دارای قابلیت های اضافه به منظور به کار گیری فلورسانس و کمی لومینسانس با دوربین های خنک شده تا دمای-57 درجه ی سانتیگراد ، می باشند . سایر امکانات پیشرفته شامل چاپ فوری تصویر بر روی دوربین و امکان اتصال به یک شبکه ی وای فای به منظور کنترل به وسیله ی دستگاه های تبلت و تلفن های هوشمند همراه می شود . 
کاربرد های متنوع دستگاه ژل داک 
میل های ترکیبی آنتی بادی پلی کلونال و مونو کلونال 
ژل و تصویر برداری از بلات 
شمارش کلنی ها 
ارزیابی ایمنی 
آشکار سازی هم زمان پروتئینی 
الکتروفورز دو بعدی 
مشخص سازی کمیت پروتئین 
مشخص سازی ویژگی تغییر بعد از ترجمه 


فروش ژل داک در ایران ؛

برای خرید ژل داک یا اطلاع از قیمت دستگاه ژل داک می توانید در به سایت زیر مراجعه نمایید : 
http://tajhizyar.com/lab-equipment/gel-doc/

انواع گوناگون دستگاه های ژل داک 
دستگاه ژل داک مورد نیاز یک آزمایشگاه بستگی به کاربرد آن و روش آشکار سازی دارد . 
کمی لومینسانس : به شکل کلی برای بلات وسترن به کار گرفته می شود ، اتیدیوم بروماید ( UV) دیجیتال / CCD ، کمی لومینسانس ، فلورسانس سه رنگ ، دنسیتومتری و آشکار ساز های نور مرئی به این منظور به چشم می خورند که نتایج کمی ( مقداری ) باند های پروتئینی و نوکلئیک اسیدی ، بلات های نقطه ای و میکروپلیت ها را ثبت کنند . 
رادیوگرافی فیلم خودکار : برای رادیو ایزوتوپ ها استفاده می شود . 
لیزر : کاربرد های فلورسانس هم زمان ، تعیین کمیت دقیق و بسیار حساس برای رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در انتخاب فیلتر های انتشار ، شامل فیلتر های سفارشی برای رنگ هایی همانند با رنگ های Cy . 
مالتی پلکس : آشکار سازی و تصویر گرفتن از چندین سیگنال فلورسانت به شکل هم زمان در آزمایش هایی مشابه و / یا آشکار سازی سیگنال های لومینسانسی ، رنگ سنجی و رادیو ایزوتوپی . 
Phosphoimager ها : بالا بردن میزان حساسیت در رابطه با کاربرد های فلورسانسی هم زمان و رادیو ایزوتوپ ها ، و انعطاف پذیری در گزینش فیلتر های انتشار همانند با فیلتر های سفارشی .

 

 

آخرین بروز رسانی در اردیبهشت 26, 1:50 ب.ظ از تجهیزیار.
کلمات کلیدی: ژل داک
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 10:13 ب.ظ است.
TOP