انواع دیسپنسر و راهنمای خرید دیسپنسر دستی و اتوماتیک

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

محل قرارگیری یک دیسپنسر اغلب اوقات روی یک بطری استاندارد است یا به همراه آن رابطی دیده می شود که به یک بطری غیر استاندارد در ارتباط می باشد .استفاده از دیسپنسر به منظور خارج سازی و توزیع دقیق و مکرر مقداری از مایع است که این مقدار اندازه گیری شده و معمولا اندازه ی آن بین 1mL و 50mL از یک بطری با به کار گیری یک شناور ( plunger ) فرو رفته به صورت دستی خواهد بود . 

ديسپنسر وسيله‌ای است كه در خانواده پی پت‌ها و رقيق كننده‌ها قرار می‌گيرد. مدل‌های مختلفی از ديسپنسرها وجود دارد كه شامل مدل‌های مورد استفاده در كارهای شيميايی ، ايمنولوژی ، ميكروبيولوژی و فارماكولوژی می‌شود. در انستيتوها و مؤسساتی كه حجم انجام آزمايش‌ها بالا است ، نياز به روش‌های اتوماتيک بوده و از توزيع كننده‌های اتوماتيک استفاده می‌شود كه ميزان توزيع توسط برنامه‌های كامپيوتری كنترل می‌شود.

تعدادی از دیسپنسر ها قابل تنظیم می باشند ، به همراه یک صفحه ی مدرج دیجیتال یا آنالوگ به منظور کنترل حجم مایعی که بایستی خارج شود . تعداد زیادی از دیسپنسر ها به منظور خارج سازی مایعات خطرناک ، حلال های فرار ، یا معرف ها استفاده می شوند ، و ساخت آن ها از موادی است که با این مایعات سازگاری داشته باشند . به منظور ممانعت از هدر رفتن یا خارج شدن تصادفی مایع ، تعدادی از آن ها یک شیر دارند که به منظور دوباره به جریان آوردن مایع بدون خارج کردن آن و پاک سازی حباب های هوا از سیستم ، بسته می شود . به منظور انجام عمل استریل سازی می توان تعدادی از دیسپنسر ها را در اتوکلاو قرار داد . دیسپنسر ها اغلب اوقات در مجموعه های تحقیقاتی شیمی ، زیست و سایر زمینه های علمی استفاده می شود .

فروش دیسپنسر در بازار ایران ؛

جهت خرید دیسپنسر یا اطلاع از قیمت دیسپنسر در بازار ایران می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید : نکات مهم در زمان استفاده

طبق نوع دیسپنسر یک سری از نکات مهم که باید رعایت شوند عبارت از موارد زیر می باشد :

 

دقت کنید برای هر محلول ، نوع خاصی که برای آن طراحی شده است را استفاده کنید .

استفاده از آن در محیط کار تمیز ، دارای اندازه مناسب و به همراه تهویه و نور شایسته صورت گیرد .

دمای اتاق باید حالت پایداری داشته باشد ; به شکلی که طیف تغییرات آن ۰/۵ درجه سانتی گراد بوده و بین ۴ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد . متوسط دمایی که مورد نیاز می باشد 20 درجه سانتی گراد است .

اگر قرار است با موادی سر و کار داشته باشید که سمی می باشند و خطر بیولوژیک با خود به همراه دارند ، نکات ایمنی بایستی حتما رعایت شوند .

برای هر نوع دیسپنسر منحصرا از نوک های مخصوص طراحی شده برای آن استفاده کنید .

توصیه های مهم زمان نگهداری روزانه از دیسپنسر

 

دیسپنسر را با استفاده از پارچه ی نم دار و شوینده های ملایم تمیز کنید .

ضد عفونی کردن با استفاده از ایزو پروپرانول 60 درصد انجام شود .

ممانعت از ورود رطوبت به داخل بخش کنترل الکترونیکی و دیگر قسمت های دستگاه .


 

 
کلمات کلیدی: دیسپنسر
تمامی زمان ها +4.5 است. زمان اکنون 9:36 ب.ظ است.
TOP