کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اشک مصنوعی فراورده های دارویی از پلیمرهای مختلف است که افراد مبتلا به خشکی و تحریک چشم ناشی از کمبود اشک از ان استفاده می کنند .


اشک مصنوعی همچنین برای مر طوب کردن لنزهای تماسی و در هنگام معاینه ی چشم به کار می رود .اشک مصنوعی را می توان بدون نیاز به نسخه خریداری کرد .اشکهای مصنوعی حاوی کربوکسی متیل سلولز،هیدروکسی پروپیل متیل سلولز و هیدروکسی پروپیل سلولز،آب و املاح هستند ولی در ترکیب آنها پروتئینهای موجود در اشک طبیعی یافت نمی شود. افرادی که بیش از یکبار در هر 3 ساعت از اشک مصنوعی استفاده می کنند باید نوع بدون ماده ی نگهدارنده یا دارای ماده ی نگهدارنده غیر محرک آن را انتخاب نمایند .


قطره های اشک مصنوعی حاوی کربوکسی متیل سلولز ممکن است موجب درد ،تحریک و قرمزی مداوم چشم ها یا تغییرات بینایی شوند که در این صورت باید استفاده از انها را متوقف نمود.


قطره های اشک مصنوعی دارای هیدروکسی پروپیل سلولز می توانند موجب پر خونی چشم ها ،ترس از نور ،چسبندگی مژ ه ها ناراحتی و تحریک چشم ها شوند .استفاده دراز مدت از مواد نگهدارنده ی موجود در بعضی اشک های مصنوعی ممکن است به چشم صدمه بزند.در صورت ازدیاد حساسیت نسبت به اشک مصنوعی نباید از ان استفاده کرد.


جراح خوب پلک

جراح پلک
کلمات کلیدی: جراح خوب پلک
تمامی زمان ها +5 است. زمان اکنون 11:36 ب.ظ است.
TOP