کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Vibrant Color

هنگامی که گوگل با طراحی Material در سال 2014 وارد بازار شد، مرزهایی را که طراحان وب در بخش رنگ ها مایل به انجام دادن آن بودند را جا به جا کرد.به لطف  موفقیت دیده شده در طراحی Material که طراحان را قادر می سازد که با رنگ های روشن کنترل شده کار کنند، در سال پیش رو این طراحی به دیزاینرها کمک می کند تا تجربه های بیشتری را از این سبک بدست بیاورند.


 


فونت های متغیر

جیسون پامنتال، طراح، استراتژیست و دبیر معتقد است یکی از مواردی که موفقیت سایت در سال های پیش رو کمک می کند استفاده از فونت های متغیر می باشد.


او توضیح می دهد که پشتیبانی از این طرح هم در سیستم های عامل و هم در مرورگر ها به سرعت در حال پیشرفت است.ارائه دهندگان بزرگ در این حوزه هم در حال گسترش طرح و سبک حروف می باشند.


 


عدم تقارن

کاربران وب سایت ها و به طور کلی محیط وب به دلیل استفاده زیاد از وب به طور ناخود آگاه آموزش دیده اند که وب سایت چگونه کار می کند.  • استفاده از رابط های کاربری در بالای صفحه برای رفتن به صفحات دیگر
  • اسکرول به سمت پایین برای خواندن بیشتر مطالب
  • کلیک روی دکمه های تخت و رنگی برای اطلاعات بیشتر

حال آنکه بسیاری از آنها از اصول اساسی و پایه اطلاع دارند، طراحان دستشان باز است تا طرح ها و شبکه بندی مختلف صفحه را تجربه کنند، با استفاده از تغییرات غیرمنتظره و تعادل های غیرمتقارن می توان موجب تعجب و البته لذت بردن کاربران در طول سفرشان در سایت شد.یکی از تکنیک هایی که می توانید برای سال پیش رو از آن استفاده کنید و ظاهر وب سایتتان را نو نوار کنید همین روش است.


 


ویدئو و انیمیشن تجربی

یکی دیگر از راه هایی که طراحان می تواند برای سایت تکان دهنده باشد، طراحی با ویدئو و انیمیشن می باشد، البته نه به روش سنتی که استفاده می شد.در حالی که همیشه به ویدئوهای توضیح دهنده و انیمیشن های حرکتی در وب سایت ها وجود دارد، در سال 1397 هم استفاده از سینموگراف ها، ویدئوهای کوتاه در پس زمینه وب سایت، واقعیت مجازی و حتی انیمیشن های کوچک باید بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد، پس سعی کنید در سال جدید با کمک گرفتن از شرکت طراحی سایت دارکوب این موارد را حتما لحاظ کنید.


 
تعاملات کوچک

پویانمایی همیشه نباید بزرگ و در سایت پر رنگ باشد.به خصوص در این دوران که طرح حروف و رنگ ها در این دوره به طور بی پروایی پیشرفت داشته اند و به طور جدی در مقابل طرح ها و رنگ های قدیمی و عادی و هنجار قرار گرفته اند.


به جای آن در سال آتی ما شاهد تعاملات کوچک هستیم.یعنی طراحان می توانند  از انیمیشن به عنوان یک علامت یا پاداش برای بازدیدکنندگانی که به طور مناسب با سایت ارتباط دارند، استفاده کنید.این باعث می شود کاربران برای دستیابی به ویدئوهای مفید و جالب، با سایت تعامل داشته باشند و در صورت غنی بودن سایت به کاربران ثابت سایت تبدیل شوند.بدین ترتیب با کمترین حرکت و زحمت و جلوگیری از روش های قدیمی و طولانی تر، می توانید کاربران زیادی را برای سایت جذب کنید.


 


اولویت بندی تلفن همراه

خب اگر سایتتان ریسپانسیو نیست و یا نسخه موبایلی ندارد بهتر است به سایتتان امیدوار نباشید و کلا آن را تعطیل کنید؛ یعنی تلفن همراه به اندازه خود سایت مهم می باشد.


در نهایت موارد بالا که گفته شد، اگر در سالهای گذشته، سایتتان نسخه موبایلی نداشته و یا ریسپانسیو نبوده است، در سال پیش رو حتما این کار را جزء اولویت های اصلی خود قرار دهید.سایت های سازگار با موبایل که به آن طراحی وب پاسخگو (Responsive) می گویند که گوگل اولویت بالاتری برای ایندکس کردن این سایت ها در نظر می گیرد.


این به این معنی است که دیگر رتبه بندی وب سایت، مطلقا براساس نسخه دسکتاپی نیست و نسخه موبایلی هم در این امر دخیل خواهد بود.در آینده ای نزدیک، گوگل از نسخه تلفن همراه وب سایت برای تعیین رتبه استفاده خواهد کرد. حتی برای بالا رفتن تجربه کاربری موبایلی و بالا رفتن اولویت آن، در سال پیش رو ابزار، تکنیک ها و ابتکارات بیشتری برای وب موبایلی ارائه خواهد شد.در سال پیش رو می توانید انتظار داشته باشید وب سایت های بیشتری از SVG (به جای JPGها یا PNGها) و همچنین Google AMP خواهید دید.


خب حرف از گوگل AMP به میان آمد، یکی از واجباتی که در خانه تکانی های امسال حتما باید مورد استفاده قرار بگیرد که آن را برای شما شرح می دهیم.


 
AMP چیست؟

Accelerated Mobile Pages که در میان طراحان به AMP شناخته می شود که مربوط به نتایج جستجوهای موبایلی گوگل است در فوریه 2016 منتشر شد.در اینجا ما توضیح می دهیم AMP چیست، چگونه بر نتایج گوگل تاثیر می گذارد.


AMP یک پروژه پشتیبانی شده توسط گوگل می باشدکه هدف آن سرعت بخشیدن در تحویل محتوا با استفاده از کدهایی است که آن را با نام AMP HTML می شناسند می باشد.به زبان ساده، AMP راهی برای ساخت صفحات وب برای محتوای استاتیک است (صفحه هایی که براساس رفتار کاربر تغییر نمی کنند)، که اجازه می دهد صفحات  بسیار سریع تر از HTML معمولی باشند.


این تکنولوژی به معنای افزایش سرعت بارگزاری صفحات وب سایت در دستگاه های موبایلی می باشد.این تکنولوژی یک فریم ورک جدید و Open Source است که کاملا از فناوری های موجود در وب ساخته شده است.AMP محصول مشترک گوگل و توئیتر می باشد و این پروژه به این منظور به وجود آمده که برنامه نویسان را یاری کند که صفحات وب HTML با حجم کم تولید کنند.این کدهای سبک هم به سرعت لود شده و محتوای این صفحات به سرعت به کاربران آن نمایش داده می شود.


ممنون از اطلاعات مفیدتون، استفاده کردم


 


 


 


خدمات پارسایا

تمامی زمان ها +4.5 است. زمان اکنون 8:18 ب.ظ است.
TOP