کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Categories

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر

اخبار پزشکی

رپرتاژ آگهی پزشکی

متخصص گوارش کودکان

بهترین فوق تخصص گوارش کودکان

کلاس رایگان روانشناسی

دستگاه های لیزر خانگی رفع موهای زائد تریا بیوتی

  Add To Your Category
   Posted: 2019-07-14 14:59:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز: محققان آمریکایی در مطالعه ای متوجه شدند که با شمارش رگ های خونی در شبکیه چشم افراد می توان علائم اولیه ابتلا به آلزایمر را تشخیص داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه نورث وسترن در آمریکا متوجه شدند که برخورداری از تعداد رگ های خونی کمتر در شبکیه چشم می تواند علائم اولیه ابتلاء به زوال عقل باشد. آنها خاطرنشان کردند که از این به بعد پزشکان برای تشخیص علائم اولیه ابتلاء به آلزایمر می توانند رگ های خونی چشم افراد را بشمارند. این مطالعه نشان داد که تعداد رگ های خونی در شبکیه چشم افراد مبتلا به علائم اولیه زوال عقل در مقایسه با افراد سالم به طور قابل توجهی کمتر است. این یافته ها تأییدی است بر یافته های قبلی که نشان می دهند تغییرات در رگ های کوچک خونی می تواند پنجره ای به سوی تغییرات در مغز باشد. با اینکه تحقیقات در این حوزه هنوز در ابتدای راه خود قرار دارند اما محققان معتقدند که روزی می توان از آزمایش چشم برای تشخیص مراحل اولیه بیماری آلزایمر استفاده کرد. آلزایمر ( Alzheimers disease) یا بیماری فراموشی یا زوال عقل، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بر اثر آن، به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود. بارزترین نوع آلزایمر، اختلال حافظه است که معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می شود ولی به مرور زمان، خاطرات قدیمی هم آسیب می بینند. یافته های این مطالعه در نشریه PLoS One منتشر شده است.
   Posted: 2019-07-14 14:58:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز: محققان یک تیم تحقیقات بین المللی به بررسی تاثیر انواع مختلف نانوذرات طلا روی سیستم ایمنی بدن پرداختند. نتایج نشان داد که نانوذرات طلای کروی با پوشش پلیمری برای فعال کردن سیستم ایمنی بدن مناسب تر است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، کاربرد نانوذرات طلا طی بیست سال گذشته رو به افزایش بوده است با این حال هنوز تاثیر این نانوذرات روی سیستم ایمنی بدن به صورت کامل مشخص نیست. بدن انسان طلا را به خوبی تحمل می کند و این فلز به راحتی قابل دستکاری است. طلا به صورت نانوذرات، پتانسیل های زیادی برای هدف گیری سلول ها دارد و می توان از آن برای رهایش دارو استفاده کرد. تحقیقات پیشین نشان داده بود که نانوذرات طلا می تواند با سلول های بزرگ سیستم ایمنی بدن نظیر ماکروفاژ ها همکاری ایمنی داشته باشد و کاملا زیست سازگار عمل کند. برای اولین بار دانشمندان به بررسی چگونگی برهم کنش میان نانوذرات و لمفوسیت B یا سلول های سفید خون پرداختند که ابعاد کوچک تری داشته و مدیریت آن ها دشوارتر است. نتایج این پروژه که با همکاری محققانی از بریتانیا و سوئیس انجام شد در نشریه ACS Nano به چاپ رسیده است. سلول های لمفوسیت B مسئول تولید آنتی بادی در سیستم ایمنی بدن هستند. نانوذرات می توانند به عنوان یک حامل برای انتقال واکسن یا دارو استفاده شوند تا محتویات دارویی خود را به شکل موثری در سلول های هدف رهاسازی کنند. این گروه تحقیقاتی به بررسی برهم کنش میان شکل های مختلف نانوذرات با سلول های لمفوسیت B انسانی در محیط آزمایشگاهی پرداختند. این گروه به انجام آزمایش هایی پرداختند که در آن سلول های لمفوسیت B در معرض نانوذرات طلا به شکل کره و میله قرار دارد. در یک بخش از آزمایش ها نانوذرات دارای پوشش و در بخش دیگر فاقد پوشش هستند. پژوهشگران با مشاهده نشانگرهای فعال روی سطح سلول های لمفوسیت B می توانند درباره تاثیر نانوذرات روی فعال کردن یا خاموش کردن پاسخ سیستم ایمنی بدن قضاوت کنند. نتایج نشان داد که هیچ کدام از نانوذرات که این گروه مورداستفاده قرار دادند اثرات جانبی ایجاد نکرد، با این حال توانایی آن ها برای تولید پاسخ در سیستم ایمنی بدن کاملا متفاوت است. نانوذرات کروی فاقد پوشش مناسب نبودند چرا که تمایل به چسبیدن به هم دارند. بهترین نانوذرات، نانوذرات طلای کروی دارای پوشش پلیمری هستند چرا که هم پایدار بوده و هم با عملکرد سلول های لمفوسیت B تداخل ندارند. نانومیله های طلا نیز برای این کار مناسب نبودند چرا که موجب کاهش پاسخ سیستم ایمنی بدن می شوند که دلیل این امر ممکن است به سنگین بودن این ذرات و تداخل با فرآیندهای غشاء سلول مرتبط باشد.
   Posted: 2019-07-14 14:57:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تعداد زیادی از مکمل های ظاهراً خارجی تقلبی بوده و تنها برای سودجویی به فروش می رسند. برنامه " ورزش بدون ویرایش "با موضوع دوپینگ در ارتباط تلفنی با دکتر شعیبی سخنگوی سازمان غذا و دارو و دکتر حمید محمدی داروساز از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت. شعیبی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با بیان اینکه بخشی از فرآورده های ورزشی که به عنوان مکمل به فروش می رسند تقلبی یا قاچاق هستند گفت: به ورزشکاران توصیه می کنیم فرآورده های استاندارد و مطابق با معیارهای سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را فقط از محل های عرضه مجاز یعنی داروخانه ها تهیه کنند. وی با بیان اینکه یکی از اهداف تجاری باشگاه ها، کسب سود از فروش مکمل های خارجی است افزود: در حال حاضر به ورزشکاران گفته می شود که مکمل های موجود در داروخانه ها خاصیت اصلی مکمل ها را نداشته و از مکمل های آمریکایی و خارجی استتفاده کنند در حالیکه تعداد زیادی از این مکمل های ظاهراً خارجی تقلبی بوده و تنها برای سودجویی به فروش می رسند. سخنگوی سازمان غذا و دارو عنوان کرد: محصولی که از طریق داروخانه به فروش می رسد کاملاً مجاز است، آزمایش های مختلف روی آن انجام شده و از کارخانه سازنده و تولیدکننده داخلی و خارجی نیز بازرسی صورت می گیرد. این مقام مسئول با اشاره به مثالی از تخلفات در این حوزه گفت: ممکن است یک شرکت، پروانه واردات از برند خارجی را دریافت کند اما برای سود بیشتر داروی اصل را وارد نکند و محصولات خود را از کانال های غیررسمی وارد کند. از این رو ما سامانه ای طراحی کردیم که در آن محصول باید لیبل اصالت داشته باشد و شماره مد نظر از طریق پیامک استعلام شود و درصورت صحیح بودن شماره اصالت و کیفیت، دارو از نظر ما تأیید می شود. شعیبی با تأکید بر اینکه هولوگرام و برچسب فراورده از نظر ما اصالت نیست افزود: کد برچسب حتما باید استعلام شود در صورت صحیح نبودن شماره استعلام و یا بی کیفیت بودن تخلف محسوب می شود و با شرکت متخلف برخورد خواهد شد. در ادامه، محمدی از بازار آشفته مکمل های ورزشی انتقاد کرد و گفت: گرچه داروخانه ها به عنوان مرجع رسمی و قانونی فروش مکمل ها هستند اما به دلایل متعدد هیچ وقت امکان رقابت با مراکز دیگر را ندارند. این داروساز گفت: عدم کیفیت این محصولات و ماده موثره آنها در داروخانه ها باعث شده مشتریان و ورزشکاران رضایت کامل نداشته باشند و بنابراین مراجعه آنها به داروخانه ها تکرار نمی شود و در دفعات بعدی به مراکز دیگر مراجعه می کنند. وی تصریح کرد: داروخانه ها از اینکه مرجع فروش محصولات باشند استقبال می کنند اما متأسفانه محصولی که در اختیار داروخانه ها قرار داده می شود از کیفیت پایینی برخوردار بوده و به هیچ عنوان قابل رقابت با دیگر محصولات در سایر مراکز نیستند.
   Posted: 2019-07-14 14:49:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز: بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ خودروهایی که آلایندگی دارند علاوه بر اعمال قانون از تردد آن ها در شهر بلافاصله جلوگیری و به پارکینگ انتقال می یابند. به گزارش سلامت نیوز بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، با توجه به سهم بالای وسایل نقلیه در آلودگی هوا در شهر تهران و همچنین با توجه به ایام جاری که وضعیت آلودگی هوا از حالت عادی خارج شده است و بعضا نامناسب و خطرناک گزارش می شود. پلیس راهور تهران بزرگ اهتمام بیشتری به این موضوع داشته و به هیچ عنوان اجازه تردد به خودروهای دودزا و پرآلاینده را نمی دهد. برابر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تردد خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند و خودروهای دودزا در سطح معابر شهری ممنوع است. همچنین خودروهایی که آلایندگی دارند علاوه بر اعمال قانون از تردد آن ها در شهر بلافاصله جلوگیری و به پارکینگ انتقال می یابند. برخورد با خودروهای دودزا و جلوگیری از تردد آن ها یکی از اصلی ترین وظایف پلیس راهور است. این موضوع برای ایام خاصی از سال که آلاینده ها به بیشترین حد خود می رسند اهمیت دوچندانی پیدا می کند. لذا به رانندگان محترم توصیه می گردد چنانچه وسایل نقلیه شان مشکل دودزایی و عیب و نقص فنی دارد در اولین فرصت نسبت به برطرف کردن نواقص اقدام نمایند.
   Posted: 2019-07-14 13:57:00
   www.salamatnews.com
   سلامت نیوز:تعدادی از مربیان پیش دبستانی از نقاط مختلف کشور مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار اجرای مصوبه مجلس درباره حق التدریس شدن مربیان پیش دبستانی از سال ۹۲ تا ۹۷ شدند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،جمعی از مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس تجمع کردند. تعدادی از مربیان پیش دبستانی از نقاط مختلف کشور مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار اجرای مصوبه مجلس درباره حق التدریس شدن مربیان پیش دبستانی از سال ۹۲ تا ۹۷ شدند. همچنین تعدادی از معلمان حق التدریسی هم در این تجمع شرکت کرده و خواستار استخدام شدند.
TOP