تخصصی پزشکی

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Categories
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر

    اخبار پزشکی     رپورتاژ آگهی پزشکی    

Posted: 2017-10-10 17:13:00
بخش مانیتورینگ نوار مغز مرکز آموزشی درمانی نمازی با ارایه خدمات فوق تخصصی، تنها بخش مانیتورینگ بزرگسالان و کودکان جنوب کشور است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، پزشکان این بخش توانسته اند ضمن کاهش زمان مانیتورینگ بیماران مبتلا به تشنج، هزینه های اقتصادی این امر را نیز به نحو قابل توجهی کاهش دهند.

دکتر "علی اکبر اسدی پویا"، فوق تخصص صرع، تشنج و نوار مغز، در این خصوص توضیح داد: در این روش، به جای مانیتورینگ طولانی مدت پنج تا هفت روزه، مانیتورینگ دو ساعته انجام می شود.

او با بیان اینکه این روش با توجه به تجربه برخی کشورها و نوآوری در روش انجام کار با افزودن الکترودها در ایران انجام می شود، گفت: مانیتورینگ دوساعته با ثبت امواج مغز حین خواب از نظر دقت بیش از 90 در صد مانیتورینگ هفت روزه ارزش دارد، اما از نظر هزینه کمتر از 10 در صد هزینه به بیمار تحمیل می شود.

این پزشک فوق تخصص، موارد انجام مانیتورینگ نوار مغز را شامل تشخیص انواع تشنج و صرع، تعیین علت مقاومت به دارو و همچنین در بیمارانی عنوان کرد که کاندید جراحی مغز هستند.

دکتر اسدی پویا ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات این بخش، مشخص کردن بیماران کاندید جراحی صرع است که طی هفت سال گذشته نتایج جراحی صرع انجام شده در شیراز مشابه مراکز پیشرفته اروپایی و آمریکایی بوده است و با ابتکاراتی که از نظر مدت و نحوه انجام مانیتورینگ صورت گرفته و با همکاری علمی بین بخش صرع و بخش جراحی مغز و اعصاب، بیماران بهترین درمان را با کمترین هزینه دریافت می کنند.

یکی از بیماران این بخش، دختری 9ساله از اهالی دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد است که از دو سال پیش دچار تشنج می شده و با وجود مراجعه به مراکز درمانی مختلف در کشور، تشخیص قطعی بیمار مشخص نشد که پس از مانیتورینگ دو ساعته در بخش مراقبت های پس از تشنج مرکز آموزشی درمانی نمازی، بیماری او تشخیص داده شده است و در حال درمان است.

بیمار دیگر، نوجوانی است که از کشور عراق در این بخش مورد بررسی قرار گرفته؛ بیمار پس از بستری شدن در کشور متبوع و اعزام به ایران، به بخش مراقبت های پس از تشنج مرکز آموزشی درمانی نمازی مراجعه کرده که با استفاده از روش مانیتورینگ دو ساعته مشخص شد علت بیماری وی زردی زمان نوزادی بیمار بوده است و بیمار هم اکنون تحت درمان قرار دارد.

پایان خبر

View More
  • 0 Comment(s)
TOP