تخصصی پزشکی

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Categories
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر

    اخبار پزشکی     رپورتاژ آگهی پزشکی    

Posted: 2017-10-10 14:25:00
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شعار روز جهانی سلامت روان" سلامت روان در محیط های کاری" است، گفت: سلامت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره وری است.

دکتر احمد حاجبی در گفت و گو با وبدا درخصوص روز جهانی و هفته ملی سلامت روان گفت: هر سال تاریخ 10 اکتبر برابر با 18 مهر مصادف با روز جهانی سلامت روان است. این روز نخستین بار در سال 1992 توسط فدراسیون جهانی بهداشت روان به نام روز جهانی سلامت روان یا روز جهانی بهداشت روان نامگذاری شد.

وی افزود: هر ساله در این روز همایش‌ ها و گردهمایی‌ های علمی در سراسر جهان در زمینه سلامت و بهداشت روان برگزار می ‌شود. هدف از برگزاری این گردهمایی ‌ها، آموزش و پرورش جهانی در زمینه‌ سلامت روان، افزایش آگاهی مردم و یافتن راهکارهایی برای بهبود سلامت روان در سطح جهانی است و درعین حال برنامه هایی که برای این روز درنظر گرفته می شود نیز با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت و اعمال فرایند بومی سازی بر روی برنامه های پیشنهادی ست.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: علاوه بر بزرگداشت روز جهانی سلامت روان، در ایران هفته ملی سلامت روان وجود دارد که از 24 مهر آغاز و تا 30 مهرماه ادامه دارد و قدمت آن، از روز جهانی سلامت روان بیشتر است.

وی افزود: انتخاب شعار سلامت روان در محیط های کاری نشان می دهد که نهادهای جهانی به این باور رسیده اند که سلامت روان در محیط کاری ارزشمند است و بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز با این عقیده موافق هستند، چراکه سلامت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره وری و بازدهی کاری است.

دکتر حاجبی بیان کرد: سلامت روان کارکنان و محیط های کاری اثر متقابل بر هم دارند، یعنی همان طور که سلامت روان می تواند، بهره وری در محیط کار را تغییر بدهد، به همان نسبت محیط کاری که از کیفیت خوبی برخوردار باشد، سلامت روان پرسنل را تحت تاثیر قرار می دهد و این فقط منحصر به شغل نیست، یعنی این درست نیست که تصور شود اگر فردی کار سختی دارد، نباید سلامت روان خوبی داشته باشد و برعکس فردی که کار راحتی دارد، قطعا از رضایتمندی شغلی و سلامت روان بیشتری برخوردار است، لذا سختی کار تا حدودی بر رضایتمندی شغلی و سلامت روان موثر است و عوامل متعددی دخیل هستند.

با بیان این که وزارت بهداشت براساس شعار روزجهانی، برنامه های هفته ملی سلامت روان را تنطیم کرده است، عناوین هفته سلامت روان را برشمرد و گفت: اولین روز هفته، دوشنبه 24 مهر، نیروی کار سالم و جامعه سالم، سه شنبه 25 مهر، پیشگیری از تبعیض و استیگما در محیط کار، چهارشنبه 26 مهر محیط کار دوست دار سلامت روان، پنجشنبه 27مهر، مدیریت استرس در محیط کار، جمعه 28مهر، سبک زندگی و سلامت روانی در محیط کار، شنبه 29مهر، نقش کارفرما در سلامت روان محیط کار، یکشنبه 30 مهر، رویکرد جامعه نگر در سلامت روان محیط کار نام دارد.

وی ادامه داد: برای اینکه در کشور برای هر روز مدیریت متحدالشکلی ایجاد کنیم، برای هر روز هفته یک عنوان مشخص شده است و به جهت اینکه در سراسر کشور به صورت یکسان روی آن عنوان کار شود، محتواهایی در قالب یک کتاب آماده شده است که در دانشگاه های سراسر کشور توزیع می شود.

View More
  • 0 Comment(s)
TOP