تخصصی پزشکی

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Categories
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر

    اخبار پزشکی     رپرتاژ آگهی پزشکی         متخصص گوارش کودکان     بهترین فوق تخصص گوارش کودکان    

Posted: 2018-07-10 08:30:00

اتمام تدوین برنامه پنجساله پزشک خانواده و نظام ارجاع

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت تامین اعتبار و صدور مجوزهای شورای عالی بیمه، اجرای برنامه تدوین شده چهار تا پنجساله نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان در کشور کامل می شود.

 

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا رییسی، درباره برنامه زمان بندی اجرای طرح نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت، اظهار داشت: این سه برنامه در یک راستا و مکمل یکدیگر هستند و برای تکمیل اجرای این برنامه ها که از سال ها پیش، شروع شده است، برنامه چهار تا پنج ساله ای تدوین شده تا همه این برنامه ها برای اجرا آماده شوند.

 

دکتر رییسی ادامه داد: اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع نیازمند کارهای زیرساختی و فرهنگی است و اجرای آنها در برخی کشورها بین 10 تا 15 سال طول کشیده است. با این حال امیدواریم تا پایان سال جاری نتایج اولیه این طرح را کسب کنیم.

 

وی با بیان اینکه 12 گام اجرایی برای پزشک خانواده تعریف شده که باید گام به گام پیش برود، تصریح کرد: نظام ارجاع نیز بدون طرح پزشک خانواده نتیجه ای ندارد و باید در قالب پزشک خانواده اتفاق بیفتد.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره وضعیت فعلی اجرای نظام ارجاع، بیان کرد: در حال آماده کردن زیرساخت های پرونده الکترونیک سلامت هستیم. این برنامه از نظر وضعیت و کامل شدن، قابل مقایسه با 6 ماه پیش نیست و پیشرفت های خوبی صورت گرفته است.

 

دکتر رییسی در ادامه افزود: مساله این است که برای اجرای نظام ارجاع به مجوزهایی از شورای عالی بیمه نیاز داریم تا برای خدمات سطح یک درمانی در بخش خصوصی و ورود به نظام ارجاع آماده شوند.

 

وی درباره پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، اظهار داشت: تا پایان سال، پیشرفت بسیار خوبی در مورد پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان در سطح یک خواهیم داشت و احتمالا 90 درصد کار در این سطح نهایی خواهد شد، اما امیدواریم تا پایان سال 1398 بتوانیم سطح دو (خدمات تخصصی پزشکی) و سطح سه (خدمات فوق تخصصی و بستری) را نیز به سطح یک (خدمات عمومی پزشکی) متصل کنیم.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: در واقع تا پایان سال آینده، امیدواریم بخش دولتی، بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی نیز به پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان متصل شوند. اتصال سایر بخش ها به پرونده الکترونیک نیز احتمالا تا یک سال بعد از آن، زمان خواهد برد.

سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ٠٨:٣٠ / شماره خبر: ١٧٨٥٨٥ / تعداد نمايش: 119

View More
  • 0 Comment(s)
TOP