کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

(آنلاین)

بزرگی

ساکن تبریز, ایران ·
آدرسها و راه های تماس
mabozorghi@gmail.com
بزرگی
خیلی افراد برای تمیز و سالم نگه داشتن گوششان، به طور مرتب داخل آن را تمیز می‌کنند. اما تمیز کردن گوش کار صحیحی نیست. درواقع، گوش برنامه بهداشت خود را دارد و با وارد کردن اشیاء مختلف در گوش این فرایند طبیعی را بر هم می‌زنید؛ یا بدتر ایجاد آسیب‌دیدگی می‌کنید.

آکادمی گوش و حلق و بینی امریکا، استفاده از گوش پاک‌کن و عادت وارد کردن انگشت یا هر شی دیگر داخل گوش برای تمیز کردن آن را منع می‌کند. این آکادمی در وب‌سایت خود این روش تمیز کردن گوش را با خطر آسیب رسیدن به شنوایی یا از دست دادن آن مرتبط می‌داند.
بهناز مدارا
ممنون جالب بود
 • فروردین 20, 1394
 • ·
 • می پسندم
تجهیزات بیمارستانی مدرنHE
واقعاً جالب بود
 • فروردین 23, 1394
 • ·
 • می پسندم
سعید رئیس زاده
واکس گوش در کسانی که الرژیک هستند ، غلیظ تر وبا رنگ نارنجی پررنگ وچسبنده تر دیده میشود . بعضی اوقات بصورت ذرات ریزه خشک شده از گوش دفع میگردد
 • فروردین 23, 1394
 • ·
 • می پسندم
سعید پورقیومی
باسلام درباره واکس گوش و طریقه پزشکی خارج کردن آن توضیح یشتر فرمایید. باتشکر
 • اردیبهشت 13, 1394
 • ·
 • می پسندم
بزرگی
خانمه به شوهرش پیامک میده:
سلام عزیزم، اگه موافقی بریم خونه مامانم عدد “۱”
و اگه میخوای بریم خونه مامانت
بزرگی
HDL، یا همان کلسترول خوب

کلسترول خوب ،کلسترول بد : چه تفاوتی بین این دو وجود دارد ؟ آیا کلسترول انواع دیگری هم دارد؟
بزرگی
مردفقيرى بودکه همسرش از ماست کره ميساخت و او آنرا به يکى از بقالي هاي شهر ميفروخت،آن زن کره ها را بصورت دايره هاي يک کيلويى ميساخت. مردپس ازفروختن کره ها،در مقابل مايحتاج خانه راميخريد.
روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصميم گرفت آنها را وزن کند. هنگاميکه آنها را وزن کرد، اندازه هر کره 900 گرم بود،او از مردفقير عصبانى شدو روز بعد به مردفقير گفت: ديگر از تو کره نميخرم،تو کره را بعنوان يک کيلو به من ميفروختى در حاليکه وزن آن 900 گرم است. مرد فقير ناراحت شد و سرش را پايين انداخت و گفت: ما ترازويي نداريم،بنابراين يک کيلو شکر ازشما خريديم و آن يک کيلو شکر شما را بعنوان وزنه قرار داديم! مرد بقال از شرمندگي نميدانست چه بگويد ...!!!!
يقين داشته باش که: به اندازه خودت براي تو اندازه گرفته ميشود...
بزرگی
کاکتوس‌هایتان را رها کنید!!!

اگر کسی به اندازه‌ای که دوستش دارید دوستتان ندارد ، رابطه‌تان را تا نا کجا ادامه ندهید ،
بزرگی
کنار تختم کشویی وجود دارد که به چیزهای مهم و ضروری اختصاص داده ام. مثل شناسنامه، تعدادی اسناد و برگه های هویتی و مدارک تحصیلی، چندتا عکس پرسنلی، رفترچه بیمه و سوابق پزشکی ، جعبه کوچک کمک های اولیه، چراغ قوه با باتری های اضافی، یک بسته شمع به همراه کبریت، دفتر تلفن ، کلیدهای یدکی و مقدار کمی هم پول!
همیشه فکر کردم اگر اتفاق غیر منتظره ای بیفتد مثل زلزله یا آتش سوزی یا هر چیز دیگر ، می توانم به سرعت محتویات کشو را در یک کیف خالی کنم و از آسیب نجاتشان دهم.
اما امروز به همه ی این چیزهای مهم شک کردم.
بزرگی
قبل از خواب از خوردن این 10 ماده غذایی صرفنظر کنید

همه دوست دارند که قبل از خواب چیزی بخورند اما اینکه تصمیم بگیرید چه بخورید، تاثیر قابل‌توجهی بر خوابتان دارد. با اینکه خوردن بعضی غذاها کمک می‌کند راحت‌تر بخوابید، خیلی از غذاها (مثل غذاهای چرب) می‌تواند به کلی خوابتان را بر هم بزند. خیلی چیزها هست که ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود؛ پس دیگر با تصمیمات اشتباهی که برای شامتان می‌گیرید، اوضاع خوابتان را بدتر نکنید. اگر می‌خواهید شب‌ها با آرامش کامل بخوابید، از خوردن این ۱۰ ماده‌غذایی قبل از خواب خودداری کنید:
بزرگی
دانستنیهای جالب درباره بدن انسان
چشم ها
دلیل وجود ابرو ها این است که از ریخته شدن عرق به داخل چشم ها جلو گیری کند.
الهه معنوي
عالي بود
 • اسفند 19, 1393
 • ·
 • می پسندم
بزرگی
بزرگی
چگونه اشتباه یک پزشک، منجر به ابداع شیوه آنژیوگرافی عروق خونرسان قلب شد

ما بسیاری از اختراعات را مدیون تصادفات و اشتباهات هستیم! مثال کلاسیک آن کشف پنی‌سیلین است که احتمالا در کتاب‌های درسی هم خوانده‌اید.
سعید رئیس زاده
مثل اختراع تیوب چرخ دوچرخه که توسط دانلوپ که یک دام پزشک بود صورت گرفت
 • اسفند 17, 1393
 • ·
 • می پسندم
بزرگی
اشکال در بلع، وقتی لقمه در گلو و مری گیر می‌کند
آیا شما یا یکی از اعضای خانواده شما به تازگی در بلع غذا مشکل پیدا کرده‌اند، در این صورت باید این مشکل را جدی بگیرید و مثلا به سادگی آن را به یک عفونت ساده گلو که مزمن شده، نسبت ندهید.

سعید رئیس زاده
جناب بزرگی عکس پروفایل شما محشره یعنی کارد به استخوان
بزرگی
خیلی سخت است هم روی قولت بایستی و هم زیر پا نگذاری اش
اعظم السادات حسینی
آقای بزرگی امکان دارد در مورد دوره هایی که در هلال احمر وجود دارد و شما مربیگری می کنید اطلاعاتی بدهید؟
 • اسفند 15, 1393
 • ·
 • می پسندم
بزرگی
سلام ،سرکارخانم حسینی،باید به استحضار شما برسانم هلال احمر دوره های متفاوتی نظیر "دوره های مقدماتی امداد و کمکهای اولیه،امداد و نجات،امداد جاده،امداد کوهستان،دوره های تکمیلی و....دارد.بنده اکثرا دردوره های کمکهای اولیه تدریس میکنم.ودرزمینه فوریتهای پزشکی(بیماریهای زمینه ای و..)وفیزیولوژی دستگاه گردش خون مطالعات نسبتا خوبی دارم.بازم نیازبتوضیح باشه درخدمتم.سالم باشید
 • اسفند 16, 1393
 • ·
 • می پسندم
نمایش 2 پست بیشتر از بزرگی
بزرگی
بعضی از آدم ها درظلمات اندیشه خود غرق می شوند.
بزرگی
بزرگی
پاهایی که هر رومراقب پـاهـا، قلب دوم خودمان باشيم ...
ز مسافت های طولانی با آنها راه می رویم و از کوچه ها و خیابان ها عبور می کنیم، یکی از حیاتی ترین اعضای بدن انسان است که قلب دوم هم نامیده شده است. گاه همین پاها نشانه سلامت کل بدن بوده و گاه با مشاهده کوچک ترین علامتی روی آن می توان به وجود مشکلی در بدن پی برد. تغییرات دمای پا و زخم ها و رنگ های مختلف ایجاد شده روی آن می تواند بیانگر شرایط درونی بدن و کیفیت سلامت افراد باشد. بنابراین هرگز از ظاهر و سلامت پاهای خود غافل نشوید و بهداشت آنها را بخوبی حفظ کنید.

بزرگی
بزرگی
ﺷﺒﺎ 99 ﺩﺭﺻﺪ ﻣﻐﺰﻡ ﻣﻮﺍﻓﻘﻪ ﺑﺨﻮﺍﺑﻢ ﺍﻣﺎ ﺍﻭﻥ ﯾﮏ ﺩﺭﺻﺪ ﺑﺎﻗﯿﻤﻮﻧﺪﻩ ﻣﯿﮕﻪ..
…ﺑﯿﺎ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﺮﺍ ﭘﻨﮕﻮﺋﻨﺎ ﺯﺍﻧﻮ ﻧﺪﺍﺭﻥ ﻓﮑﺮ ﻛﻦ
جهت انبساط خاطر عزیزان.
بزرگی
ارتباط بین ورزش، بیماری های قلبی و فشار خون بالا


بزرگی
چگونه از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کنیم؟

با توجه به گزارشی که موسسه ملی بهداشت آمریکا (NIH) منتشر کرده است، فاکتور های زیادی در ابتلا به آلزایمر نقش دارند. با این حال تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا به طور کامل مشخص شود که چگونه می توان از بروز این بیماری به طور قطع پیشگیری کرد.
نمایش 1 پست بیشتر از بزرگی
بزرگی
۱٠ رژیم غذایی و ورزشی برای حفظ سلامت پروستات
برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات چه غذاهایی بخورم؟" این سوال از آن دسته سوالهایی است که پزشکان هر روز از بیماران خود می شنوند. بسیاری از بیماران امیدوارند که با پرسیدن این سوال، پزشک لیستی از مواد غذایی به آنها بدهد که بتواند سلامت پروستات آنها را تضمین کند. اگر چه برخی از مواد خوراکی با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در ارتباط هستند اما آیا این مواد غذایی واقعا موثرند یا خیر؟ این قضیه تا به حال به صورت کامل اثبات نشده است.
هدف خود را بر روی داشتن یک الگوی غذایی سالم متمرکز کنید.
بزرگی
گیاهانی که دندانپزشکند:
سواك گیاهی بزنید
استفاده از برگ خشك شده درخت بو تاثیر زیادی در پاكسازی دندان و سفید كردن آن دارد. این گیاه كه توسط برخی خانم‌های خانه‌دار برای از بین بردن بوی انواع گوشت هنگام طبخ غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاصیت دیگری نیز دارد و آن خاصیت سفیدكنندگی دندان و از بین بردن لك‌ها و رسوب‌های زرد رنگ روی آنهاست. برای استفاده از این برگ كافی است چند برگ خشك شده بو را آسیاب كنید و پودر به دست‌آمده از آن را با كمك مسواك مرطوب شده روی دندان‌ها بزنید
نمایش 1 پست بیشتر از بزرگی
بزرگی
اهل دلی میگفت :

تاریخ تولدت مهم نیست،تاریخ تحولت مهمه.
بزرگی
این میوه هارا بهتره با پوست بخوریدUnhappyالبته واکس میوه فراموش نشود که مضر است)
در بسیاری از میوه‌ها و صیفی‌ها پوست، مغذی‌ترین و پرخاصیت‌ترین بخش آنها محسوب می‌شود. حتما می‌پرسید چه میوه‌ها و صیفی‌هایی را باید با پوست بخوریم؟ آیا پوست موز را هم می‌توان خورد؟ پوست هندوانه چطور؟ جواب این سوال‌ها مثبت است چون پوست این خوردنی‌های سالم را نیز می‌توان خورد.
در این گزارش ١٢ نوع میوه و صیفی‌ که می‌توانید آنها را با پوست بخورید و از خواص بیشمار پوست آنها بهره‌مند شوید، معرفی شده است:
بزرگی
>
> نه تو می مانی و نه اندوه
> و نه هیچیک از مردم این آبادی...
نمایش بیشتر
TOP