d.a01

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام
آشنایی با طب سوزنی


 درد با پیدایش انسان همراه بوده است. امّا در درون بدن هر موجود زنده اعم از انسان، حیوان و گیاه نیرویی وجود دارد که قدرت مقابله با بیماری و نیز کسب مصونیت از بیماری را دارا است و آن را سیستم انرژی نامیده اند. در طب سوزنی با تنظیم انرژی های داخل بدن می توان سلامتی را بازیافت بدون این که بدن از داروی شیمیایی استفاده نماید. اساس درمان در طب سوزنی در متعادل نمودن انرژی های یانگ (yang) و یین (yin) به وسیله ی سوزن گذاری در نقاط معین می باشد که می توان آن ها را از نظر فلسفی به روشنایی و تاریکی - گرما و سرما - روز و شب و غیره تشبیه کرد. این دو نیرو به طور هم زمان در بدن فعالیت می کنند و در عین حال در تضاد با یکدیگرند. تعادل کامل آن ها موجب صحت کامل مزاج می گردد.آیا طب سوزنی عوارضی برای بدن دارد؟


بعد از گذشت سال ها از درمان مرض ها با این روش، که از چین باستان رواج یافته است تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر ایجاد عارضه به همراه انجام طب سوزنی مشاهده نشده است.


معالجه ی بیماران دردمند که به عنوان آخرین پناهگاه برای درمان به طب سوزنی روی آورده اند و در زمان کوتاه با کمترین امکانات موفق به کسب سلامتی گردیده اند، نداشتن عوارض سوء، عدم نیاز به داروهای شیمیایی و ... از ویژگی های مثبت این طب می باشد.


از طب سوزنی در درمان چه بیماری هایی استفاده می شود؟


امروزه درمان بسیاری از بیماری ها با طب سوزنی میسر گردیده است که در بعضی موارد نسبت به سایر روش های درمانی نتیجه ی مطلوب تری داده است. از جمله در درمان : چاقی با منشأ داخلی، لاغری، اسپاسم و گرفتگی ها، درد مفاصل؛ درد کمر، درد زانو، میگرن، سینوزیت، سرگیجه، آلرژی، ناراحتی های معده، ناراحتی های گوارشی، ناراحتی های تنفسی، ناراحتی های جنسی، یبوست، فشار خون، ضعف و خستگی اعصاب و روان، ترک اعتیاد، ترک سیگار و ...


 همچنین در دهه های اخیر، جراحی بدون بیهوشی و با استفاده از طب سوزنی مورد توجه قرار گرفته است.
TOP