9c086b01-389d-4f68-ae93-6d767b67df1d

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام


نظر به این که درمان های طب سنتی بر پایه پاکسازی و ایجاد اعتدلال در بدن می باشد و با توجه به تأثیر فراوان بادکش گذاری در جهت ایجاد توازن ، مختصری از خواص بادکش (حجامت خشک) را بیان می داریم. فواصل بادکش گذاری برای طبایع و مزاج های مختلف، سنین و مشکلات جسمی و روحی مختلف، متغیر است. گذاشتن بادکش ها با توجه به زندگی شهری و صنعتی ما که بدن اکثر افراد را رو به سردی سوق داده (غلبه سردی یعنی عدم خون رسانی و اکسیژن رسانی کافی) در روند بهبودی و تکمیل درمان، اهمیت خیلی زیادی دارد. همان طور که دستور دارویی پزشک خود را در دوره درمان رعایت می کنید، فواصل بادکش گذاری تعیین شده از سوی پزشک را به موقع انجام داده تا روند بهبودی شما، سرعت بیشتری به خود بگیرد.


فواید و نحوه اثر بادکش ها :


1- بادکش با ایجاد خلاء و فشار منفی باعث انبساط عروق سطحی، تجمع خون در موضع و افزایش خون رسانی موضعی می شود؛ در نتیجه اکسیژن و غذای بیشتری به سلول ها رسیده و درد و خستگی و اسپاسم عضلانی که علت بسیاری از دردهاست را رفع می کند.


2- افزایش خون رسانی موضعی با فراخوانی سلول های دفاعی و فاکتورهای ضد التهاب خونی به موضع، باعث ترمیم آسیب های بافتی و رفع عفونت های موضعی می شود. در نتیجه می توان در درمان زخم های بستر، درمان آرتروز و دردهای مفصلی، آسیب های مفصل و عضلانی، آسیب های عصب های حسی و حرکتی وجود بادکش گذاری را مؤثر دانست.


3- می توان از خلأ بادکش برای تخلیه سموم و عفونت ها استفاده کرد؛ مانند: مار و عقرب گزیدگی، دمل ها و یا زخم های عفونی


4- بادکش با تحریک روده ها و دستگاه گوارش، قادر به برطرف کردن بسیاری از مشکلات گوارشی از جمله یبوست می باشد. باید توجه داشته باشید که در طب سنتی یبوست ام الامراض است.


5- بادکش با کشیدن خون به بافت چربی و با یجاد گرما باعث سوزاندن چربی ها شده و فرد را لاغر می کند. همچنین از طرف دیگر بادکش با مکش خون به طرف عضلات، در رفع لاغری های موضعی که به علت جریان نامناسب خون، ضعیف و کم حجم شده است، کمک شایانی می کند.


6- از فشار منفی ایجاد شده توسط بادکش می توان در کنترل و تنظیم بعضی از خونریزی ها جلوگیری کرد. مثلاً در قاعدگی با خونریزی شدید و یا بالعکس در قاعدگی با خونریزی خیلی کم با گذاشتن بادکش (بادکش تخصصی) در اندام های تحتانی تعادل را ایجاد می کنیم.


7- بادکش ها (حجامت خشک) با افزایش خون رسانی ناحیه تناسلی، در درمان ضعف و ناتوانی جنسی و سرد مزاجی آقایان و خانم ها، انزال زودرس و بیماری های پروستات آقایان و جمیع بیماری های دستگاه تناسلی، کلیوی و مثانه خانم ها و آقایان مؤثر است.


8- بادکش های تخصصی به افزایش قد کودکان و نوجوانان کمک شایانی می کند.


TOP