کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

Loading...
user Name

جستجوی پزشک در سازمان نظام پزشکی

جراحی چاقی لاپاروسکوپیک

متخصص پوست و مو

کلینیک فوق تخصصی گوارش اطفال

لیپوماتیک

    متخصص سکس تراپیست و زوج درمانگر

    اخبار پزشکی     رپرتاژ آگهی پزشکی         متخصص گوارش کودکان

بهبود رابطه پزشک وبیمار

Target
صیانت از شان پزشک و بهبود رابطه پزشک و بیمار
Petition Goal
اهمیت بهبود رابطه بین پزشک وبیمار
تاریخ شروع
شهریور 20, 1394
تاریخ پایان
مهر 1, 1395
ایجاد شده توسط
امار
14 signature(s), 22 like(s), 70 view(s)
Topics
کلمات کلیدی: نامه به رهبری

بسمه تعالی 


رهبر معظم  و جلیل القدر انقلاب اسلامی


    حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)


         با عرض خالصانه ترین سلام ها و درودها به محضر حضرتعالی


     همانگونه که حضرتعالی استحضار دارید تغییر در برخی ارزشهای اصیل اخلاقی در جامعه میتواند منجر به آن شودکهروابط ارزشمند انسانی روبه افول گذاشته و آسیب های جبران ناپذیری به ارکان اخلاقی جامعه وارد گردد.دراین میانه رابطه "پزشک و بیمار" به دلیل پیچیدگی ها و شرایط خاص حاکم بر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در مجموعه روابط اجتماعی جایگاه بی بدیلی دارد و آسیب به آن آثار خسران آوری بر منافع شهروندی و سلامت بیماران برجای خواهد گذاشت .


اگر چه ما نیز برآن باور نیستیم که پزشکان تافته ای جدا بافته از سایر اقشار جامعه هستند ، اما همانگونه که جنابعالی مستحضر هستید رابطه بین پزشک  و بیمار یکی ازحساس ترین و حیاتی ترین روابط اجتماعی در کشور عزیز ما میباشد و هرگونه خدشه به آن ، آسیب جدی به رکن رکین سلامت وارد خواهد ساخت.


متاسفانه درسنوات اخیر برخی اقدامات نا بخردانه سهوی و عمدی که پاره ای از موارد خاستگاه آن درون جامعه پزشکی بوده است ، خدشه جدی به " رابطه پزشک و بیمار " وارد نموده و از آنجا که چنین آسیبهایی تهدید مهمی برای سلامتی آحاد ملت به شمار می آید ، موجب دل نگرانی جامعه خدوم و صدیق پزشکی کشور که همواره خدمت رسانی به مردم به ویژه افراد محروم را سرلوحه خود قرار داده ، گردیده است .


ما نیز بر اساس تعهد و سوگندی که یاد کرده ایم ، بر این میثاق متعهدانه حرفه ای خود استواریم که رسیدگی به آلام دردمندان و رفع مشکل  بیماران در جایگاه نخست اهمیت قرار دارد . از آنجا که امسال توسط حضرتعالی  به نام " سال همدلی و هم زبانی " مسمی  گردیده است ، بر این اساس نگرانی مضاعف و زاید الوصف و احساس خطر خویش را بیش از گذشته از تداوم این روند ابراز نموده و از شما  به عنوان محور رکین  اندیشه پردازی  و سیاست گذاری کلان عالی کشور که همواره با منافع و مصالح ملی همخوانی ستودنی داشته است ، درخواست داریم تا با استفاده از تدابیرخردمندانه حضرتعالی حل این مشکل به صورت علاج جویانه  امکان پذیر گردد.


  ازآنجا که حضرتعالی وقوف کامل به مجموعه نظام سلامت کشور دارید و این امر درسیاست های ابلاغی حضرتعالی در حوزه سلامت به عنوان سند افتخار آمیز فرا دستی متبلور می باشد ، محورهایی که نیازمند عنایت خاص حضرتعالی است به شرح زیر تقدیم می گردد.


    الف) کمک به بررسی جهت یافتن ریشه های اصلی آسیب های وارده به رابطۀ پزشک - بیمار و عوارضخطرناک این آسیب درکوتاه مدت و بلند مدت ، توسط گروهی کارشناس خبره بی طرف به منظور تدوین منشوری که هم متضمن حقوق و کرامت انسانی بیمار بوده و هم اعتماد و احترام  به پزشک را شامل شود .


     ب) کمک به ایجاد تضامین قانونی ، اجرایی و عملیاتی جهت حفظ آرامش و امنیت شغلی کارکنان  نظام سلامت (اعم ازپزشک و غیر پزشک ) با هدف ایجاد محیطی امن و آرام برای خدمت رسانی هرچه بهتر و کاهش اضطراب  و تنش مراجعین محترم  با هدف حفظ کرامت  انسانی  ایشان .


در این میان مهمترین اقداماتی که جهت رسیدن به این اهداف نیازمند عنایت حضرتعالی  است عبارتند از:


    1- دستور به رفع مشکلات قانونی و قضایی ( نظیر مجازات حبس )که در جریان پذیرش و رسیدگی به " بیماران پرخطر" در مراکز درمانی ایجاد اضطراب و اختلال نموده و عزت نفس و خود باوری جامعه پزشکی را که امروزه پیشتاز ارائه خدمات ممتاز سلامت در منطقه بوده و دارای جایگاهی بلند و رفیع در جهان می باشد ، دچار نقصان نموده است .


    2- کمک به حل مشکلات و حفظ امنیت شاغلین طرح خاصه درمناطق دور افتاده محروم با اولویت اساسی بانوان شاغل در طرح ، که امروزه نقش ارزنده ای در عرصه خدمات رسانی اجتماعی  ایفا نموده اند و این خود سند افتخار آمیز دیگری برای حضور بانوان تلاشگر و عالم کشور در نظام ارائه خدمات کشور بوده و نشان دهنده دیدگاه مترقی نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به حضور بانوان در عرصه های اجتماعی می باشد  .


    3- کمک به پررنگترشدن نقش بیمه در مناسبات مالی بین پزشک  و بیمار و حرکت به سوی  هدف غائی  حذف رابطه مالی بین پزشک  و بیمار که با پوشش کامل بیمه ای امکان پذیر می باشد .


ج) رهنمود جهت احیای جایگاه طب عمومی به عنوان طب مادر جهت جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی که صرف تربیت پزشکان عمومی شده است و  اکنون از این ظرفیت در جایگاه اساسی خود استفاده مطلوب به عمل نمی آید.


 د) ارائه رهنمودهای داهیانه به مسئولین جهت توجه به نظرات کارشناسان دلسوز و اخذ نظر از قاطبه جامعه پزشکی کشور به عنوان مجری طرح های حوزه بهداشت و سلامت جهت تدوین و اجرای بهینه تر طرح های بهداشتی و درمانی .


 ه ) ارشاد و راهنمایی رسانه های عمومی اعم ازمطبوعات وصدا سیما جهت انعکاس  صحیح و صادقانه اخبار حوزه پزشکی  و اجتناب از ایجاد فضای تشنج برانگیز و مسموم علیه جامعه پزشکی کشور ( بی شک هیچ کس منکر انعکاس اخبار و ارتقاء سطح آگاهی در جامعه نیست اما گاه نحوه نادرست انعکاس خبر حساسیت و التهاب های کاذبی را می آفریند که تبعاتی جزخسران مالی و معنوی  برای بیماران نخواهد داشت ) .


 و ) کمک به ایجاد فضا وشرایط اجتماعی مناسب جهت ارائه خدمات بهتر و با کیفیت مطلوب به تک تک آحاد جامعه به ویژه قشرمحروم کشور


رهبرفرزانه انقلاب    


     همانگونه که جنابعالی مستحضر هستید درفرهنگ دینی ما مکررا برحرمت رابطه پزشک و بیمار و شأن آن تاکید گردیده است و با عنایت ویژه شما به این مهم که سلامت رابطۀ پزشک  و بیمار برابر است با سلامت جامعه از شما استدعا داریم که با ارائه رهنمودهای داهیانه سازنده خود قشر پزشکی را در جهت پالایش خود از برخی آلودگی ها و رسیدن به نقطه مطلوب خدمت رسانی  یاری فرمائید .


بی تردید بازگشت دوباره آرامش و اعتماد به رابطه بین اطباء و بیماران سر منشأ خیر و لطفی بی مانند خواهد بود که آحاد ملت از این بابت مرهون و سپاسگزار حضرتعالی خواهند بود .


                                                                             


                                                                                                                                       سایه پر مهرتان مستدام 


                                                                                                                                           " جامعه پزشکی کشور "


لطفا جهت امضا این درخواست به آدرس زیر مراجعه فرمائید:


http://irimc.org/etc/53FCBC7D-DCB5-44E0-BB25-255DC6B85FCB.aspx


 

دکتر زهرا عباس زاده
جناب مالک، سپاس ازتوجهتون.
 • شهریور 23, 1394
 • ·
 • می پسندم
عباسعلی ایزدی مقدم
سرکارخانم دکتر عباس زاده با سلام و خدا قوت
مطمئنم جنابعالی بهتر از بنده حقیر میدانید که عنوان « آیت الله العظمی » مختص امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام می باشد و از ابتدای خلقت تا قیام قیامت هیچ کسی بدین لقب خوانده نشده و خوانده نخواهد شد لذا اگر صلاح می دانید در سربرگ نامه به مولانا القائدنا الامام الخامنه ای دامت برکاته عنوان « عظمی » را حذف بفرمایید .
جسارت برادر کوچکتان را به بزرگواری و خانمی خودتان ببخشید .
 • شهریور 26, 1394
 • ·
 • می پسندم
دکتر زهرا عباس زاده

جناب ایزدی مقدم گرامی، شخصا با نظر شماموافقم وبه نوبه خودم، همین مطلب را به دوستانی که متن نامه را تهیه فرمودند عنوان کردم ولی ازآنجائیکه نامه مذکورنتیجه یکماهه بحث وتبادل نظرجمع بسیاری از اساتیدبنده هستند، امکان دخل وتصرف درآن ازبنده ، خارج میباشد.ا

 • شهریور 30, 1394
 • ·
 • می پسندم
حمیدرضا حسینی

بنده هم موافقم 

 • مرداد 20, 1395
 • ·
 • می پسندم
اكبر تاجيك

جناب ايزدي مقدم.سركارخانم عباس زاده باسلام واحترام فراوان.همه ما با لغات وعبارات "اعتباري"در گير ومانوس هستيم بنابراين:1-.درجامعه ما (به بيرون كاري نداريم)به اكثر مردم مسن حاج آقا ويا حاج خانم مي گوييم .2-به بيشتر كادر درماني وبيمارستاني دكتر مي گوييم 3-به بيشتر كارمندان وبيشتر از آن به روساي ادارات مهندس مي گوييم4-به بيشتر روحانيون حجت الاسلام مي گوييم.5-به بيشتر مراجع آيت ا...العظمي مي گوييم6-به تمام ايمه جمعه وجماعت هم امام مي گوييم. و.گروه هاي ديگر... درصورتي كه در گروه يك خيلي ها مكه را نديده اند .در گروه دوم نيز عده اي دانشگاه نرفته اند ودرگروه سوم وبخصوص رده مديريتي اكثرا"مهندس نيستند.همچنين درگروه چهارروحاني بزرگواري كه شايد فقط امروز ملبس به لباس مقدس روحانيت شده ونيز درمورد گروه پنجم ودر رده آيت ا... كه شايد طرف كتاب ومقاله وتدريس هم در كار نامه اش ديده نشده واماآيت ا...العظمي نيزمسولين حوزوي باتوجه به سوابق تحصيلي وتدريس وانتشار كتب ومقاله واجازه اجتهاد ازاساتيد بالاترو... به اين مقام "اعتباري"ناميده مي شوند.درمورد گروه ششم هم اين آقايان نه امام هستند ونه امام زاده اما "ادب ونزاكت "براي بعضي ها حكم ميكند كه از آن كلمات "اعتباري" ودرجهت گشايش كار خويش از آن استفاده كنند.امادر مورد امام علي (ع)هيچ كس درمورد" آيت عظماي خداوند حكيم "شك ندارد.چنانچه (العياذ با ا...)شنيده ايد كه فلاني"خداي"آواز وفلاني"خداي" دف وسنتور ودريبل وپنالتي و رقص ولايي كشي ودروغ وفرار و.....است.بايد به خداي قادر وقهار (جل جلاله)پناه ببريم .انشاا...در پايان اضافه كنم  كه "مقام معظم رهبري"شيفته اين عنوان ها نبوده ونيستند وحيف كه هنوز اين شخصيت بي نظير رانشناخته ودشمنان ما دقيقا"روي همين موضوع به اصطلاح ‍"زوم" كردهاند.

 • مرداد 20, 1395
 • ·
 • می پسندم
TOP