کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

مرداد 26, 1394 از
اضافه شده:
مرداد 26, 1394
سایز فایل:
94.89 kb
کیفیت:
525×723
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
1
200 موتورلانس وارد تهران می‌شود
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، یکی از معضلات ماموریت‌های اورژانس‌ها گرفتاری آنها در دیر رسیدن به محل وقوع حادثه در شهرها است که مهمترین مشکل در این زمینه نیز مربوط به ترافیک سنگین در کلان شهرها است که تفاوت زمان اینگونه ماموریت ها در شهرهای کوچک و بزرگ به خوبی مشهود است، بطوریکه اسداله موسوی رئیس اورژانس تهران در این رابطه به تسنیم عنوان کرد: مثلاً زمان ماموریت اورژانس در خوزستان 55 دقیقه و در تهران سه ساعت است و علت این تفاون فاحش نیز به دلیل ترافیک سنگین در پایتخت است.

وی در این‌باره و برای کاهش این مشکل به تجهیز 200 موتورلانس در تهران اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت تجهیز اورژانس‌های پیش بیمارستانی به نیرو و آمبولانس است، بنابراین برای عبور و مرور بهتر و سریع در کلانشهری مانند تهران، تجهیز اورژانس تهران به 200 موتولانس در دست اقدام است.

موسوی با توضیح بیشتر درباره کاربری این موتولانس‌های جدید بیان داشت: این موتولانس‌ها، دارای ظرفیت سه نفر خواهند بود و می‌توانند با توجه به ترافیک سنگین در پایتخت خود را در کمترین زمان ممکن به محل حادثه برسانند، البته برای این امر نیز نیاز به جذب نیرو است کما اینکه در بحث استخدامی و حتی جذب شرکتی نیرو دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان تهران عنوان کرد: اورژانس در دو مقوله آمبولانس و نیرو واقعاً دچار کمبود است، از طرفی هم افراد کمی در رشته تکنسین فوریت‌های پزشکی فارغ التحصیل می‌شوند و مجبوریم از رشته پرستاری و هوشبری برای جذب نیرو در اورژانس استفاده کنیم. با این وجود از مهمترین اقدامات در کنار تجهیز اورژانس‌ها به آمبولانس و موتورلانس، 2 کد کردن اورژانس‌های پیش بیمارستانی است کما اینکه در برخی پایگاه‌ها به 3 کد کردن نیروها نیز به دلیل حجم بالای ماموریت‌ها که در برخی روزها تا 20 ماموریت نیز می‌رسد اقدام شده است.

موسوی در خاتمه با تجهیز اولیه 10 موتولانس برای اورژانس‌های پیش بیمارستانی تهران خاطرنشان کرد: در مجموع با تجهیز 200 موتولانس در اورژانس تهران باید 600 نیرو نیز برای کار با این موتورلانس‌ها جذب شوند.
TOP