کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

دی 30, 1394 از
اضافه شده:
دی 30, 1394
سایز فایل:
17.58 kb
کیفیت:
300×210
نظرات:
1
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
46
رژیم مملو از گوشت این سرطان را در پی دارد

رژیم مملو از گوشت و چاقی دور کمر، سبب بروز سرطان کولورکتال در افراد می‌شود.
بابایی متخصص گوارش اشاره به سرطان کولورکتال اظهار داشت: هنگامی که سلول‌های خونی در داخلی روده بزرگ و یا راست روده (رکتوم) رشد و نمو پیدا می‌کنند، سبب بروز سرطان کولورکتال در بدن می‌شود و این نوع سرطان گوارشی در افراد اتفاق می‌افتد.

این بیماری اغلب به صورت یک توده پولیپ در داخل روده شروع می‌شود و این پولیپ‌ها در اثر رشد و نمو سلول‌های آلوده در داخل روده بزرگ شکل می‌گیرد.

این متخصص با بیان این که سرطان کولورکتال حالت ژنتیک دارد، افزود: احتمال بروز این بیماری بیشتر به سبک زندگی افراد بستگی دارد و در افرادی که بالای 50 سال سن دارند و یا در زنانی که سابقه بیماری سرطان پستان و التهاب‌های روده‌ای دارند، بیشتر در معرفی خطر چنین بیماری هستند.

سرطان کولورکتال علائم اولیه تشخیصی ندارد و افراد با سابقه گوارشی را هرچند وقت یکبار باید غربالگری کرده که کمتر به این بیماری دچار شوند.

یک نوع آزمایش جدیدی تحت عنوان کولوگارد به دنبال سلول‌های خونی و آزمایش DNA مشکوک در نمونه مدفوع پی به وجود این بیماری برده می‌شود، اما برای تشخیص دقیق این بیماری باز هم نیاز به تست کولونوسکوپی برای پیگیری و درمان بیماری دارد.

اگر بیماری به مرحله حادی رسیده باشد، پزشک با جراحی پولیپ‌های آلوده را از روده بر‌می‌دارد و اگر تومور بزرگی باشد، جراح مجبور است که قسمتی از روده بزرگ را بردارد.

وی تأکید کرد: رژیم غذایی مملو از گوشت، چاقی و چربی زیاد دور کمر، نبود برنامه منظم ورزشی و مصرف دخانیات، فاکتورهایی است که سبب بروز این بیماری در افراد می‌شود.

بابایی در پایان گفت: اگر این پولیپ‌ها به دیگر اندام بدن سرایت کرده باشد، راه درمان خیلی سخت‌ شده و روش‌های درمانی عوارض آن را فقط کاهش می‌دهد و طول عمر بیمار را بیشتر می‌کند.
saba
vaaay .....aliye ,mage mishe ina basheo adam joloye khodesho begire
  • دی 30, 1394
  • ·
  • می پسندم
TOP