کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

بهمن 4, 1394 از
اضافه شده:
بهمن 4, 1394
سایز فایل:
16.53 kb
کیفیت:
300×200
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
31
هشدار بدن با کرختی دست و پا+راه درمان

چه عواملی در سردی دست و پا نقش دارند و موجب افزایش کرختی در آن ها می شوند با چه روش هایی می توانیم این عارضه را درمان کنیم چه هشدارهایی درباره بیماری به ما می دهند و خبر از چه مشکلاتی در بدن میدهند
سردی دست و پا به صورت مداوم در برخی افراد می‌تواند به دلایل مختلف از جمله اختلالات عروقی، اختلالات اعصاب، افسردگی و اختلالات روحی و کم‌کاری تیروئید باشد.

در این شرایط اگر دلیل آن عروقی نباشد و نبض‌ و گردش‌ خون فرد طبیعی باشد جای نگرانی ندارد و اگر از اعصاب باشد اصطلاحا فرد به نوروپاتی‌ یا اختلالات هدایتی در اعصاب محیطی دچار شده است که باید نوار اعصاب گرفته شود.

اما چنانچه سردی دست یا پا مانع فعالیت‌های عادی شود و ورم و تغییر رنگ در انگشتان یا ورم مفاصل و یا زخمی بر روی دست یا پا وجود داشته باشد از نشانه های نگران کننده‌ای است که باید به پزشک مراجعه شود.

خوردن ماهی انقباض رگ‌های خونی را تامین می‌کند و خوردن آن برای افرادی که دچار این عارضه هستند توصیه می‌شود همچنین پوشیدن دستکش و جوراب برای گرم نگه داشتن دست و پاها از ساده‌ترین و راحت‌ترین‌ راه برای جلوگیری از این اختلال است.

متعادل نگه داشتن دمای اتاق و دمای بدن از عواملی است که سرخرگ‌های بدن را به گرم بودن عادت می‌دهد و همچنین ورزش و تمرکز از عوامل بسیار موثر بر درمان آن محسوب می‌شود
TOP