ورود

OR

عضویت

ورود

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اضافه شده:
بهمن 9, 1394
سایز فایل:
43.58 kb
کیفیت:
300×210
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
2
ترس از غذا خوردن چیست؟

غذاهای کم حجم پر کالری برای کسانی که از غذا خوردن پرهیز می کنند مناسب می باشد.
فرحبخش متخصص تغذیه گفت: ترس از غذا خوردن به دو گروه بیماری بی‌اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی تقسیم می‌شود. گروه اول که همان بی‌اشتهایی عصبی است افرادی هستند، با این که وزنشان خیلی کمتر از وزن نرمال است همیشه ترس از چاق شدن دارند.

این دسته از افراد از خوردن غذا پرهیز می‌کنند و آسیب‌هایی از جمله چروکیده شدن پوست، کم پشتی و ضخیمی موها و اختلالات قلبی در آنها مشاهده می‌شود که بیشتر خانم‌ها مستعد این بیماری هستند، معمولاً در حوالی سن بلوغ اتفاق می‌افتد.

وی درباره‌ی گروه دوم که پرخوری است بیان کرد: این دسته افرادی هستند که وزن نرمال یا کمتر از نرمال دارند و با خوردن غذا دچار احساس پشیمانی و عذاب وجدان شده در نتیجه با یک رفتار جبرانی سعی می‌کنند غذا را برگردانند یعنی اینها استفراغ می‌کنند و بعضی دیگر از ملین‌ها، مسل‌ها و داروهای ادرار‌آور استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است افراد تمایل به ورزش‌های سنگین و افراطی پیدا کنند تا کالری دریافتی را به نوعی دفع کنند.

غذا گریزی در دختران 10 برابر پسران مشاهده می‌شود. سن بیماری بی‌اشتهایی عصبی بین 15 تا 19 سال و برای پرخوری عصبی بین 19 تا 24سال است.

وی درباره‌ی روش‌های درمانی غذا گریزی اظهار داشت: برای پروسه درمان به یک گروه نیاز است که شامل متخصص تغذیه، روانپزشک، پزشک و پرستار می‌باشد تا این بیماری را بتوان کنترل کرد. در رژیم غذایی این افراد غذاهای کم حجم پرکالری داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار از بیماری غذا گریزی 50درصد بهبودی کامل، 20 تا 30درصد بدون تغییر و 10 تا 20 درصد وضعیتشان وخیم‌تر می‌شود، چون درصد بهبودی در این بیماری بالا است حتماً ادامه درمانی توسط گروه مراقبت باید انجام شود.
جوانان تحت تأثیر و پیرو مد و رسانه‌های غربی قرار نگیرند و فرد در صورت مشاهده این علائم باید سریعاً به پزشک مراجعه کرده تا جلوی این بیماری قبل از شروع گرفته شود.
  , ,  و 19 بقیه این را می پسندند
TOP