کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اضافه شده:
خرداد 9, 1395
سایز فایل:
14.41 kb
کیفیت:
325×350
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
50
جراحی چاقی و پوسیدگی دندان

جراحی کاهش وزن ممکن استفراغ و ریفلاکس معده به مری مکرر را موجب شود ، که باعث می شود تا دندان در تماس با اسیدهای معده قرار بگیرد و ساختار خود را که غیر قابل برگشت است از دست بدهد.

جراحی کاهش وزن در حال حاضر تنها درمان موثر برای بیماران چاق محسوب می شود زیرا آن به کاهش وزن قابل توجه و پایدار برای میلیون ها نفر از افرادی که از چاقی ناسالم رنج می برند منجر می شود. در حال حاضر تمام روش های عمل رایج نسبتا امن و کارآمد هستند. با این حال، تمام این روشها آناتومی و فیزیولوژی دستگاه گوارش را تا درجات متغیر تغییر می دهد. بنابراین، عمل جراحی آخرین مرحله از درمان چاقی نیست ، بلکه آغاز یک دوره 1 الی 2 ساله از تغییرات در رفتار ، رژیم غذایی و فعالیت بدنی به دنبال پیگیری منظم از یک تیم چند رشته بهداشت حرفه ای است. تغییرات در شکل دستگاه گوارش و عملکرد مرتبط با تغییرات در رژیم غذایی بعد از عمل این بیماران را در مقابل یک سری از عوارض بالقوه ، مانند درد شکم، بیماری های کیسه صفرا (سنگ صفراوی)، انسداد روده، زخم معده، ریفلاکس معده به مری، تهوع و استفراغ آسیب پذیر می کند. بیماری ریفلاکس معده - مری (GERD)، شرط بروز بالا ، ممکن است خود را با نشانه های معمولی ( سوزش معده و استفراغ ) و غیر معمول (ریوی ، مشکلات دهانی و گوش و حلق و بینی ) نشان دهد. بیماران مبتلا به GERD شیوع بالاتر از پوسیدگی دندان ، آفت ، احساس سوزش دهان ، حساسیت دندان و ترش مزه در دهان نمایش می دهند. مطالعات به اختلالات غذا خوردن (پرخوری عصبی) استفراغ، علائم دهانی ، در میان آنها، پوسیدگی دندان مرتبط می شود. علت پوسیدگی دندان چند عامل است و از 3 مرحله ی زیر ناشی می شود : ساييدگي‌ ( پوسیدگی دندان از برخورد دندان با سایر مواد ) ، ساييدگى (پوسیدگی دندان از تماس دندان با دندان) ، خوردگی (انحلال بافت های سخت دندان به دلیل مواد اسیدی). یک فرایند اضافی ( از دست دادن بافت دندان) ممکن است پوسیدگی دندان را با ساییدگی سرعت ببخشد. مشاهدات بالینی و تجربی نشان می دهد که پوسیدگی دندان به ندرت به تنهایی رخ می دهد ، بلکه معمولا همراه سایر بیماریهای دندانی است. به نظر می رسد این تعامل عامل اصلی پوسیدگی دندان باشد. با توجه به ماهیت این پدیده ، این ضایعات ممکن است به عواقب قابل توجه بهداشت دهان و دندان منجر شود.فقدان بافت دندان ممکن است به حساسیت ، نکروز پالپ ( مغز استخوان فاسد ) ، درد ، از دست دادن بعد عمودی و ظاهر ناخوشایند منجر شود.داده های مربوط به وضعیت سلامت دهان و دندان و جراحی کاهش معده هنوز هم کمیاب است. یک مطالعه در اورشلیم با 113 بیمار ، حساسیت بالای دندان را پس از جراحی کاهش وزن کشف کرد. از آنجایی که جراحی کاهش وزن می تواند اتفاقات مکرر ریفلاکس معده به مری و استفراغ ، و ترویج تماس دندان با اسید معده را منجر شود ، تحقیقات ضروری شدند.

بنابراین تیم های بهداشتی نیازمند رسیدگی به مشکلات بالقوه دندان پس از انجام عمل جراحی دارند و باید اطلاعات و دستورالعمل های مناسب را برای بیماران خود فراهم کنند ، علاوه بر اینها باید دندانپزشک بطور منظم بر دندان ها نظارت کند. بهداشت دهان و دندان جدا از سلامت کلی فرد نیست، مراقبت از دندان به منظور بهبود کیفیت زندگی ضروری و لازم است. عوامل زیر یک محدودیت از پژوهش است که در مطالعه حاضر در نظر گرفته نشده است : رژیم غذایی، بهداشت دهان و لثه ، شرایط جفت شدگی دندانها ، عاداتی نظیر دندان قروچه ، کیفیت و کمیت بزاق ، که ممکن است به پوسیدگی دندان کمک کند ، باید مد نظر قرار گیرد.
TOP