کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

تیر 23, 1395 از
اضافه شده:
تیر 23, 1395
سایز فایل:
35.11 kb
کیفیت:
800×633
نظرات:
1
بازدید ها:
22
برنده جنگ:
2
لیوان یکبارمصرف استفاده کنیم یا نه؟
از قدیم الایام همیشه در استفاده از لیوان های یکبار مصرف شک و شبهه هایی وجود داشته است، اما واقعا از کدام لیوان های یک بار مصرف می توان استفاده کرد؟
آفتاب‌‌نیوز : از قدیم الایام همیشه در استفاده از لیوان های یکبار مصرف شک و شبهه هایی وجود داشته است، اما واقعا از کدام لیوان های یک بار مصرف می توان استفاده کرد؟

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو گفت: استفاده از لیوان‌های یکبارمصرف شفاف برای نوشیدنی‌های گرم در درازمدت سرطان‌زاست و مردم به هیچ وجه نباید نوشیدنی‌های داغ در آنها بنوشند.

دکتر حسین رستگار در مورد مصرف ظروف یکبار مصرف اظهار داشت: ظروف یکبار مصرفی که به صورت شفاف باشند و در مراسم‌ عمومی و عزاداری‌ها برای نوشیدنی‌های داغ استفاده می‌شوند، به دلیل مواد مضری که دارند، در مقابل آب جوش، چای، شیر داغ و... مواد پلیمری از خود آزاد می‌کنند و باعث بیماری‌های صعب العلاج و سرطان می‌شوند.

وی گفت: استفاده از ظروف یکبار مصرف باید با دقت باشد. یعنی از ظروف یکبار مصرف صاف و شفاف برای مواد غذایی و آشامیدنی سرد استفاده شود.

ظروف یکبار مصرف کاغذی و فوم برای مواد غذایی و آشامیدنی مناسب هستند. مواد غذایی که در رستوران‌ها استفاده می‌شوند نیز باید در فوم‌ها باشند و به هیچ وجه ظروف یکبار مصرف را داخل مایکروفر یا مایکروویو جهت گرم کردن غذا قرار ندهید.

مدیر کل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و داروی سازمان غذا و دارو در پایان اظهار داشت: مردم به هیچ وجه نوشیدنی‌های داغ را در ظروف شفاف استفاده و مصرف نکنند و به جای آن از لیوان‌های شیشه‌ای و کاغذی استفاده شود.
ماما
موافقم
  • شهریور 4, 1395
  • ·
  • می پسندم
TOP