کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اضافه شده:
مرداد 2, 1395
سایز فایل:
91.54 kb
کیفیت:
275×183
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
47
 دلایل اینکه چرا همیشه گرسنه هستید :
1- بیش از رفع گرسنگی غذا می خورید
مهم نیست چه حجمی از غذا در مقابل تان است ، شما عادت کرده اید که بشقاب تان را تمام کنید . این عادت معمولا از مسایل تربیتی است . یعنی از کودکی به شما آموزش داده اند که بشقاب تان را تمیز کنید و اسراف نکنید . اما در مورد غذا خوردن همیشه باید به صدای معده تان توجه کنید. توصیه می شود داخل بشقاب تان غذا به اندازه ای بکشید که احساس گرسنگی می کنید . از میزان کم شروع کنید و اگر سیر نشدید دوباره بکشید. توجه داشته باشید که برخی مواقع ما اصسلا گرسنه نیستیم و بدن ما نیازی به غذا ندارد اما از روی میل و هوس شروع به خوردن می کنیم. این یکی از دلایل اصلی گرسنگی همیشگی و ریزه خواری است. غذا ی تان را با تمرکز میل کنید. هر لقمه را به خوبی بجویید و اجازه دهید زیر دندان تان مزه بدهد. این کار باعث می شود که میل به خوردن و چشیدن در شما ارضا شود و به سراغ پر خوری نروید.
2- بسیاری از چیز ها را قدغن کرده اید:
اگر مصرف برخی مواد غذایی را برای تان قدغن کرده اند و یا خودتان قدغن کرده اید تا مبادا چاق شوید نتیجه این می شود که تمام روز را به خوردن این مواد غذایی فکر خواهید کرد . این یک واقعیت است که انسان از هر چه بر ذر شود به آن مشتاق تر می شود. در این حالت فرد نمی تواند مقاومت کند و به سراغ مواد غذایی قدغن شده می رود و بعد از خوردن ، عذاب وجدان می گیرد . نیازی نیست خودتان را از لذت خوردن محروم کنید . اگر میل به خوردن شکلات دارید یک مربع میل کنید تا احساس نیازتان ارضا شود. چون اگر امروز خودتان را محروم کنید چند وقت دیگر یک تخته شکلات کامل زا خواهید خورد.
3- بین وعده های غذایی ریزه خواری می کنید :
ریزه خواری یعنی خوردن در حالی که گرسنه نیستید . معده به بزرگی یک مشت است. این عضو مانند کیسه ای است که به اندازه میزان مواد غذایی مصرف شده منبسط می شود. اگر زمانی که معده خالی نیست باز هم مواد غذایی وارد آن شود بزرگ تر شده و اشتها نیز افزایش پیدا می کند. برای مقابله با این مشکل غذا به اندازه ای میل کنید مه سیر می شوید ، نه بیشتر. اگر برای وعده ی ناهار کم غذا می خورید و حدود ساعت 4 بعد از ظهر دلتان ضعف می رود یک میان وعده ی سبک لازم دارید. همین میان وعده ی سبک معده تان را تا رسیدن به زمان شام پر می کند .
4- تند غذا می خورید:
زمانی که یک تیکه شکلات را در عرض چند ثانیه محو می کنید ، فرصتی برای چشیدن آن و کشف مزه آن به خود نمی دهید. همین سرعت باعث می شود که چند دقیقه بعد نیز احساس گرسنگی و فکر خوردن یک تیکه دیگر کیک دیگر به سرتان یزند چون طعم آن را به درستی نفهمید ه اید. در خصوص غذا خوردن نیز همین است. تند غذا خوردن باعث می شود معده مجال اعلام پر شدن نداشته باشد. بنابر این ، شما به خوردن ادامه خواهید داد. حتی دو ساعت بعد دوباره احساس گرسنگی خواهید کرد. کاری که باید بکنید این است که در کمال آگاهی و تمرکز غذا میل کنید. اینکار باعث می شود که به مدت طولانی سیر بمانید و اشتهای تان کنترل شود.
5- قبل از غذا خوردن بیش از اندازه آب می نوشید :
درست است که آب یک ماده ی ضد اشتهای طبیعی است ، اما بهتر است احتیاط کنید. نوشیدن آب قبل از غذا برای جلوگیری از این که یک پرس کامل غذا نخورید ، ایده خوبی نیست چون آب صرفا چند دقیقه معده را پر می کند و شما به طور موقت غذای کمی می خورید. اما به محض این که آب از معده خارج می شود گرسنگی شدیدی سراغ تان می اید. زمانی که احساس گرسنگی به سراغ تان می اید گام اول باید از خودتان بپرسید آیا واقعا معده تان خالی است و نیاز به غذا دارید ؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت بود خودتان را محروم نکنید. اما اگر متوجه شدید که به تازگی غذا خورده اید و این فقط یک میل زود گذر است یک لیوان آب بنوشید. اگر زمانی که معده خالی نیست باز هم مواد غذایی وارد آن شود ، معده بزرگ تر شده و اشتها نیز افزایش پیدا مکند.برای مقابله با این مشکل به اندازه ای مه سیر می شوید غذا میل کنید نه بیشتر.
6- می ترسید باز گرسنه تان شود:
روزانه 3 وعده ی غذایی کامل میل کنید و هیچ وقت صبحانه را نادیده نگیرید. تحت تاثیر تبلیغات غیر اصولی قرار نگیرید. صرف نظر کردن از وعده های غذایی و ترسیدن از چاقی راه علاج نیست. در خیلی از این مواقع تبلیغات دشمن درجه یک تناسب اندام را گرسنگی و غذا خوردن عنوان می کنند. در حالی که برای کنترل وزن باید به حس گرهای بدن توجه کنید و فقط زمانی غذا بخورید که واقعا گرسنه هستید. اگر می ترسید که صدای شک تان بلند شود همیشه یک وعده ی ساده دم دست داشته باشید و منتظر وعده ناهار بمانید. چند عدد بادام ، سبزیجاتی مانند هویج و بروکلی ، میوه هایی مانند سیب و غیره گرسنگی بین وعده ها را کنترل خواهند کرد.
7- از هر آنچه میل می کنید بهره نمی برید:
برای کنترل گرسنگی باید طبق میل و نیازتان غذا بخورید، نه اینکه حس گرسنگی را سرکوب کنید. برای کنترل اشتها لازم است که بطور کامل از هر انچه میل می کنید بهره ببرید. برای اینکار باید بطور کامل از هر انچه میل می کنید بهره ببرید . برای اینکار باید از غذا خوردن در مقابل رایانه یا تلویزیون خودداری کنید ، در غیر اینصورت هیچ کنترلی روی آنچه می خورید نخواهید داشت و لذتی نصیب تان نمی شود که از غذای تان هیچ نمی فهمید و برای جبران مافات به سراغ دسرهای چرب و شیرین خواهید رفت . غذای تان را با تمرکز میل کنید. هر لقمه را به خوبی بجوید و اجازه دهید زیر دندان تان مزه بدهد. این کار باعث می شود که میل به خوردن و چشیدن در شما ارضا شود و به سراغ پر خوری نروید.
TOP