کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

اضافه شده:
مرداد 2, 1395
سایز فایل:
60.48 kb
کیفیت:
276×183
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
52
 روش های مقابله با خوردن احساسی :
1- 5 دقیقه صبر کنید ، غذا خوردن احساسی گرایشی خودکار و عملی بدون فکر کردن است . مثلا قبل از این که بدانید چه کار می کنید ، به ظرف بستنی رسیده ونصف آن را تمام کرده اید ، اگر بتوانید زمانی که ولع غذا خوردن در شما ایجاد می شود. لحظه ای توقف کنید و به خودتان این فرصت را خواهید داد که تصمیم های دیگری بگیرید. کاری که باید انجام دهید ، این است که 5 دقیقه غذا خوردن را کنار بگذراید یا اگر 5 دقیقه به نظرتان غیر قابل تحمل می اید ، با یک دقیقه شروع کنید.
2- به خودتان نگویید که نمی توانید جلوی ولع تان را بگیرید . به یاد داشته باشید ممنوعیت بسیار وسوسه انگیز است. فقط به خودتان بگویید صبر کن.
3- احساسات تان را کنترل کنید.در حالی که ممکن است به نظر برسد که مشکل اصلی ناتوانی شما در برابر مواد غذایی است ، غذا خوردن احساسی در واقع از ناتوانی شما در برابر احساسات منشا می گیرد .شما قادر به کنترل احساسات خود نیستند ، بنابر این از طریق مواد غذایی از آن احساسات دوری می کنید. اجازه دادن به احساسات ناراحت کننده می تواند ترسناک باشد ، اما حقیقت این است که زمانی که قدرت سرکوب احساسات تان را ندارید ، کنترل خود را نیز از دست خواهید داد. برای این کار باید یاد بگیرید چگونه احساسات تان را کنترل کنید.این گونه قادر به مهار استرس و ترمیم مشکلات عاطفی می شوید ، همان چیز هایی که اغلب باعث غذا خوردن احساسی می شوند.
4- از خود با عادت های سالم حمایت کنید. هنگامی که از لحاظ جسمی قوی و آرام هستید و استراحت کافی دارید، بهتر قادر خواهید بودبا مشکلات زندگی دست پنجه نرم کنید ، اما زمانی که خسته و بی رمق هستید ، حتی سکسکه هم این پتانسیل را دارد که شما را از مسیر خارج کند و مستقیم به سمت یخچال ببرد. ورزش ، خواب و سایر عادت های زندگی سالم کمک خواهد کرد که شرایط زندگی را بدون غذا خوردن احساسی بگذزانید. بنابر این ، ورزش روزانه را در اولویت قرار دهید زیرا فعالیت بدنی ، خلق و خو و انرژی شما را دگرگون می کند و کاهش دهنده ی قوی استرس است. به خودتان اجازه بدهید حداقل 30 دقیقه در هر روز استراحت کنید ، دراز بکشید و به چیزی فکر نکنید. در ضمن ،با دیگران ارتباط داشته باشید. اهمیت روابط نزدیک و فعالیت های اجتماعی را بی اهمیت نگیرید. وقت گذزاندن با افراد مثبت به زندگی شما نیروی تازه ای می بخشد و از آثار منفی استرس می کاهد.
TOP