کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

مرداد 14, 1392 از
اضافه شده:
مرداد 14, 1392
سایز فایل:
247.2 kb
کیفیت:
720×322
نظرات:
2
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
58
نشانه های کم آبی در بدن
"بيشتر افراد تصور مي‌كنند كه اگر در طول روز 8 تا 10 ليوان آب بنوشند، دريافت اين مقدار آب، برايشان كافي است در حالي كه بايد قبل از اينكه دهانشان خشك شود و احساس تشنگي كنند به ميزان كافي آب بنوشند تا بدن با كمبود آب و مشكلات ناشي از آن مواجه نشود..."

اگر كسي هم به هر دليلي نمي‌تواند در طول روز به مقدار لازم آب و مايعات بنوشد، بايد از انواع ميوه‌ و سبزي‌هايي که آب فراواني دارند به مقدار مناسب در طول روز استفاده كند تا از اين طريق، آب لازم را به بدنش برساند. در غير اين صورت با بي‌توجهي به نوشيدن مايعات به ميزان كافي، به ترتيب شاهد بروز اين عوارض در كوتاه‌مدت و بلندمدت خواهيم بود:

1. اولين نشانه كم‌آبي، خشكي دهان است بنابراين اگر به خشكي دهان توجه كافي داشته باشيد و با نوشيدن آب حتي در حد يكي، دو جرعه، تشنگي‌تان را برطرف كنيد، ديگر براي رفع آن به نوشيدن حجم زيادي آب نياز نيست.

2. اگر در طول روز وضعيت آب بدن در شرايط طبيعي نگه داشته نشود با كوچك‌ترين كاهش در ميزان آب و الكتروليت‌هاي بدن در مدت زمان كوتاه به يبوست مبتلا خواهيد شد.

3. براساس نتايج مطالعه‌ها، کوچک‌ترين تغيير در شرايط تعادل مايعات در بدن، باعث بروز اختلال‌هايي در تمرکز ذهني و مشکلات شناختي در مغز مي‌شود. در اين شرايط، فرد به کاهش تمرکز ذهني در انجام فعاليتهاي روزانه‌اش که به هماهنگي بيشتري نياز دارند، دچار خواهد شد و اين اختلال ميتواند حتي تا مرحله بيمارگونه نيز پيش رود.

4. در زنان، به دليل اينکه در دوران قاعدگي، دفع خون با مقداري آب و الکتروليت همراه است، اگر به ميزان دريافتي مايعات و آب بدن توجه نشود، حداقل اختلال‌ها که كاهش تمرکز ذهني است، بروز ميکند و باتوجه به شدت کمآبي به صورت خفيف يا شديد نمايان ميشود.

5. در دوره يائسگي تغيير شرايط فيزيولوژيک و شيوه زندگي، بدن را به شدت در معرض كم‌آبي قرار مي‌دهد بنابراين بهتر است با کمترين احساس تشنگي و خشکي مخاط دهان، آب و مايعات بنوشيد تا از بروز اختلال‌هاي ناشي از کمآبي در بدن پيشگيري شود.

6. هنگامي كه بدن دچار كم‌آبي ‌شود، پوست صورت و بدن تكيده و خشك مي‌شود.

7. عادت نداشتن به نوشيدن آب کافي، باعث کاهش عملکرد و کارايي بدن، احتمال ابتلا به سنگ‌کليه و بروز مشكلات كليوي و كبدي و حتي تجمع سموم خواهد شد.

8. اگرچه نوشيدن آب فوايد بسياري دارد و به همه افراد توصيه مي‌شود آب بنوشند اما بيماران قلبي كه مبتلا به نارسايي احتقاني قلب هستند يا افرادي که از نارسايي كليوي رنج مي‌برند، محدوديت دريافت مايعات دارند و نبايد به ميزان فراوان آب بنوشند، چون دريافت بيش از حد مايعات باعث ابتلا به مسموميت در آنها مي‌شود./
دکتر نمونه طب بوک
۱ نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از غذا به هضم آن کمک مي‌كند.
۲ نوشیدن یک لیوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون کمک مي‌كند.
۳ نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب از سکته قلبی جلوگیری مي‌كند.
  • مرداد 20, 1392
  • ·
  • می پسندم
مارال
درباره بیماریهایی اگه بر اثر یبوست منجر به شقاق یا بواسیر میشن توضیح بدین و همچنین راه درمانشن چیه
  • مهر 17, 1392
  • ·
  • می پسندم
TOP