کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

فروردین 21, 1394 از
اضافه شده:
فروردین 21, 1394
سایز فایل:
7.5 kb
کیفیت:
272×185
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
63
ارتباط کم آبی و خطر سکته مغزی
مطالعه جدید نشان داده است که در کسانی که سکته مغزی میکنند اگر در حین سکته بدن آنها دچار کم آبی باشد خطر آنها را به میزان چهار برابر بیشتر تهدید میکند. محققان علت این وضعیت را غلیظ بودن بیشتر خون در افرادی میدانند که در حین سکته دچار کم آبی بوده اند. طبق آمار سالانه 795 هزار نفر در ایالات متحده دچار سکته مغزی میشوند که علت اکثر آنها لخته شدن خون در رگ های مغزی است. از این تعداد تقریبا 130 هزار نفر فوت میکنند.

محققین با بررسی 170 بیمار که به علت لخته خون دچار سکته مغزی شده بودند متوجه شدند که 44 درصد آنها در حین سکته دچار کم آبی بوده اند. آنها سپس با استفاده از ام آر آی، آسیب وارد شده به بافت مغز بعد از سکته را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که آن دسته از بیمارانی که بدن آنها در حین سکته مغزی کم آبی داشته است آسیب وارد شده به مغز بر اثر سکته بیش از آنهایی بوده که دچار کم آبی نبوده اند.


محققان میگویند حس تشنگی در افراد کهنسال کاهش میابد و در نتیجه بدن آنها بیشتر دچار کم آبی میشود. آنها پیشنهاد میکنند که در طول روز آنقدر باید آب مصرف شود که احساس تشنگی وجود نداشته باشد و از طرف دیگر برون ده ادراری در طول روز حفظ شود.
  , ,  و 19 بقیه این را می پسندند
TOP