کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

فروردین 21, 1394 از
اضافه شده:
فروردین 21, 1394
سایز فایل:
6.03 kb
کیفیت:
280×218
بازدید ها:
21
برنده جنگ:
40
تاثیر چاقی، سیگار و افسردگی بر کمردرد
کسانی که کمردرد دارند اگر چاق هستند یا از سیگار یا الکل استفاده میکنند یا افسردگی دارند میتوانند با تغییر در روش زندگی و تغییر در این عوامل کمردرد خود را بهبود بخشند. محققان میگویند چاقی از مهمترین علل کمردرد است و میتواند با وارد آوردن فشار زیاد بر روی مهره های پایینی کمر موجب کمردرد شود.

سیگار هم میتواند با کاهش جریان خون موجب افزایش شدت درد شود. از مدت ها قبل تاثیر سیگار بر روی کمردرد شناخته شده است و مشخص شده که در آنهایی که کمردرد دارند و سیگاری هستند درمان کمردرد زیاد موفقیت آمیز نیست. محققان میگویند سیگار میتواند موجب خراب شدن قسمت های پایینی ستون مهره شود.


افسردگی و مصرف الکل هم میتواند با تغییر در میزان فعالیت بدنی افراد و وضعیتی که در طول روز به بدن خود میدهند کمرددر را ایجاد یا تشدید کند.

محققان با مطالعه بر روی بیش از 26 میلیون تن که بیش از یک میلیون نفر آنها کمردرد داشته اند متوجه شده اند که 16 درصد سیگاری ها، 15 درصد آنها که به الکل وابسته هستند، 17 درصد آنهایی که چاق هستند و 19 درصد کسانی که افسردگی دارند از کمردرد رنج میبرند.

محققان میگویند با کنترل این چهار عامل یعنی مصرف سیگار و الکل، چاقی و افسردگی میتوان درصد زیادی از افراد مبتلا به کمردرد را از این مشکل دور کرد.
TOP