کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

(آنلاین)

صادق زراعتکار

ساکن تهران, استان تهران ایران ·
آدرسها و راه های تماس
سعادت آباد، پایین تر از میدان کاج، نبش خ 25، پ 26، واحد 10
88681764
88680938
صادق زراعتکار
آشنایی با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از روشهای درمانی برای دردها و مشکلات نواحی مختلف بدن است که به سرعت در بین مردم طرفداران بیشتری پیدا میکند. در کشورهای پیشرفته ای همچون امریکا، کانادا، استرالیا و.. فیزیوتراپی جایگاه بسیار مهمی در سیستم درمانی دارد. حتما در اطرافیان خود سراغ دارید افرادی که برای مسافرت به خارج از کشور میروند، بهمراه خود انواع و اقسام داروها را درون یک ساک حمل میکنند. علت اینست که کشورهای دارای سیستم درمانی مدرن، مردم را به سویی هدایت میکند که کمترین دارو را مصرف کنند، چرا که حتی ساده ترین داروها نیز بدون عارضه نیستند و مصرف بیش از حد آنها میتواند در دراز مدت مشکلات فراوانی را به بیمار و به جامعه وارد کند. برای دریافت مقادیر بسیار ناچیز دارو هم بیمار باید انواع آزمایشها را بدهد تا سرانجام پزشک تعداد انگشت شماری دارو تجویز کند. لذا هموطنان ما که به این سبک درمانی عادت ندارند و علاقه زیادی به خوردن داروهای متنوع و رنگارنگ دارند، مسافرت برون مرزی خود را بدون خرید دارو از کشور و به سوغات بردن آن انجام نمیدهند.
صادق زراعتکار
طی دو هفته گذشته، با انتشار مطالبی درباره مفصل فک، با ساختار و عملکرد آن آشنا شدیم. همچنین درباره علل شایعی که میتوانند منجر به بروز مشکل در فک بسوند و علایمی که نشاندهنده وجود مشکل در مفصل فک هستند صحبت کردیم. در آخرین مطلب منتشر شده در وبسایت مان، درباره راهکارهای درمانی مشکلات مفصل فک توضیحاتی ارائه کرده ایم. برای مطالعه این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.
صادق زراعتکار
در هفته گذشته مطلبی تحت عنوان "دردهای مفصل فک" را منتشر کردیم که در آن با ساختار این مفصل، چگونگی عملکرد آن و علایمی که نشان دهنده آسیب آن است آشنا شدیم. در جدیدترین مقاله منتشر شده درباره علل بوجود آورنده آسیبهای مفصل فک، عادتهای اشتباهی که میتواند زمینه ساز آسیب به مفصل فک بشود و همچنین درباره نحوه تشخیص گذاری و معاینه آن توضیح داده ایم. برای مطالعه این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.
صادق زراعتکار
مفصل فک یکی از پر کاربردترین و مهمترین مفاصل بدن است. اعمال مهم وحیاتی همچون خوردن و صحبت کردن توسط مفصل فک انجام میشوند. هر گونه مشکلی که در مفصل فک ایجاد شود میتواند منجر به عدم توانایی در انجام فعالیتهای ذکر شده بشود. به تازگی مقاله ای را منتشر کرده ایم که در آن به معرفی این مفصل مهم پرداخته ایم. ضمنا علایم بسیار گسترده ای که ممکن است نشاندهنده آسیب مفصل فک یا همان TMJ باشد را توضیح داده ایم. برای خواندن این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.
صادق زراعتکار
سبک زندگی ما به سرعت در حال تغییر است. درحالیکه ساختار بدن ما تغییر خاصی نکرده است. این عامل به تنهایی میتواند موجب وارد آمدن آسیب به مفاصل مختلف بشود. در سالهای نه چندان دور بیشتر مشاغل فیزیکی بود، در حالیکه کارهای امروزی عمدتا در حالت نشسته انجام میشود. بسیاری از عاداتی که امروزه پیدا کرده ایم، مانند رانندگی های طولانی در ترافیک شهری، ساعتها نشستن پشت کامپیوتر، مدتها چت کردن با موبایل و... در گذشته وجود نداشت، و این در حالیست که فرم بدن ما همان ساختار قدیمی را دارد.
برای اینکه توضیحات کاملتری در این رابطه کسب کنید ، مقاله ای با عنوان " دردهای واقعی زندگی مجازی" را در وبسایت فیزیوتراپی آرامش منتشر کرده ایم که خواندن آنرا به شما توصیه میکنیم.
صادق زراعتکار
از میان مشکلات متعددی که مفصل را گرفتار میکند، نرمی غضروف مفصل زانوست که بیشتر در دختران جوان دیده میشود. به علت قرارگیری نادرست استخوان کشکک، غضروف بین استخوان ران و کشکک فشرده شده و تولید درد میکند. در صورت عدم اصلاح وضعیت کشکک توسط فیزیوتراپیست، غضروف رفته رفته نرم شده و بتدریج از بین میرود. برای آگاهی بیشتر درباره نرمی غضروف زانو و یا کندرومالاسی، از طریق همین لینک به وبسایت ما مراجعه بفرمایید.
صادق زراعتکار
امروزه با تغییر سریع سبک زندگی و ورود وسایل نوظهوری مانند کامپیوتر و لپ تاپ، موبایل و تبلت و ... و صرف زمان طولانی برای کار با چنین دستگاههایی شیوع مشکلات ستون فقرات بویژه گردن رو به افزایش است. برای اینکه بتوانیم تا حدودی با این امر مقابله کنیم و در آینده از مشکلات کمتری در ناحیه ستون فقرات گردنی رنج ببریم خوانش مقاله مربوط به راههای پیشگیری از گردن درد را به شما پیشنهاد میکنیم. برای خواندن این مطلب روی این لینک کلیک کنید.
صادق زراعتکار
فیزیوتراپی برای بیمارانی که مفصل زانوی خود را تعویض کرده اند، تازه ترین مطلب درباره اثرات فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو در سایت فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد منتشر شد. در این مقاله با ورزشها و روشهای فیزیوتراپی آشنا میشویم. برای مطالعه این متن بر روی لینک زیر کلیک کنید:
صادق زراعتکار
در شرایط خاصی تعویض مفصل زانوی بیمار ضرورت پیدا میکند. وقتی سطوح مفصلی دچار ساییدگی شدیدی شده باشند، شکل مفصل از حالت طبیعی خارج شده باشد و بیمار درد شدیدی داشته باشد. برای اینکه با انواع متفاوت تعویض مفصل زانو آشنا بشوید از طریق لینک زیر، به صفحه اصلی وبسایت فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد بروید و مقاله کامل آنرا مطالعه بفرمایید.

http://physioaramesh.ir/مقاله-article/تعو...
صادق زراعتکار
چندي پيش مطلبي با عنوان ⚫️التهاب تاندونهاي شانه ⚫️را در وبسايت منتشر كرديم، #مقاله جديدي كه به تازگي منتشر كرده ايم، درباره
صادق زراعتکار
التهاب تاندون شانه
مشکلات مفصل شانه بسیار رایج بوده و ناتوانی زیادی به بیمار تحمیل میکند. در حضور درد حرکات مفصل شانه بیمار محدود میشود که خود مانع از انجام کارهای روزمره میشود. مشکل وقتی جدی تر میشود که این ضایعات حالت پیشرونده داشته و معمولا یک التهاب ساده تاندونی در مفصل شانه در صورت عدم درمان مناسب میتواند منجر به پارگی کامل تاندون نیز بشود. در مطلبی تحت عنوان التهاب تاندونهای شانه
که در وبسایت فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد منتشر کردیم به صورت مفصل درباره علل و علائم ایجاد کننده تاندونیت شانه بحث کرده ایم. مطالعه این متن را به شما توصیه میکنیم. برای رفتن به این مطلب روی این لینک کلیک کنید: التهاب تاندونهای شانه
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
سکته مغزی بیماری بسیار ناتوان کننده و مهلکی است و هرچه پیرامون آن بدانیم کم است. مقاله بسیار مفید و ارزنده ای در وبسایت خود منتشر کرده ایم که خواندن آن را به همه شما عزیزان توصیه مکنیم. در این مقاله ضمن آشنایی بیشتر با سکته مغزی، درباره انواع سکته مغزی و راههای پیشگیری از آن اطلاعات خوبی خواهید خواند. برای خواندن این مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:
صادق زراعتکار
اگر با خواندن این مقاله تنها یک نفر هم از دام این بیماری نجات یابد برای کادر درمانی فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد کافیست.

افرادی که در خانواده خود بیمار مبتلا به سکته مغزی دارند، کاملا با دشواری های درمان و نگهداری این بیماران آشنا هستند. فردی که تا چند ساعت قبل مانند ما به راحتی تمامی کارهای روزمره خود را انجام میداده ناگهان دچار فلج نیمی از بدن میشود و نه تنها خود تمامی توانایی های پیشین را از دست میدهد که اطرافیان خود را نیز گرفتار میکند. بهتر است پیش از ابتلا به این بیماری مقداری اطلاعات خود را افزایش دهیم.
صادق زراعتکار
‎برای درمان ورم راهکارهای زیادی وجود دارد که بسیاری از این روشها توسط خود فرد قابل انجام است. جدیدترین مطلب منتشر شده در وبسایت ما، درمورد درمان ورم، شامل موضوعات زیر است.
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
در صورتيكه مدت كوتاهي مينشينيد و در ناحيه گردن، شانه و كتف خود احساس ناراحتي ميكنيد، اگر زمان زيادي را در طول روز بايد پشت كامپيوتر بگذرانيد و نميدانيد بهترين وضعيت براي نشستن بر روي صندلي چيست و يا يك صندلي مناسب چه ويژگي هايي بايد داشته باشد، جديدترين مقاله منتشر شده در وبسايت فیزیوتراپی آرامش را مطالعه بفرماييد.
توصيه ميكنيم افرادي كه خود و يا اطرافیانشان، به دلايل شغلي بايد ساعتها در يك وضعيت بي حركت قرار بگيرند، و همه روزه با درد در نواحی مختلف بدن مواجه اند، این مقاله را مطالعه کنند. برای مطالعه این مقاله جدید، بر روی این نوشته کلیک کنید تا به صفحه "وضعیت های صحیح نشستن" در وبسایت ما وارد شوید.
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
اگر به خار پاشنه مبتلا شده اید و دنبال مطلبی هستید که به درمان شما کمک کند شما را به خواندن مطلب درمان خار پاشنه در لینک زیر دعوت میکنیم. در این مقاله انواع روشهای درمانی این بیماری توضیح داده شده است. تمرینهای بسیاری آورده شده که بهبود مشکلات شما کمک میکند. روی جمله زیر کلیک کنید

فیزیوتراپی خار پاشنه
صادق زراعتکار
مفصل لگن، محل اصلی اتصال تنه به پایین تنه است و بدلیل تحمل وزن زیاد و شکل منحصر بفردش در معرض نیروهای تخریبی قرار دارد. چنانچه به دنبال افزایش اطلاعات خود در زمینه کاربردهای عمل تعویض مفصل لگن، عوارض، بایدها و نبایدهای تعویض مفصل لگن هستید، به وبسایت ما سری بزنید. برای این کار کافی است روی همین جمله کلیک کنید.

منتظر نظرات و احیانا پرسش های شما هستیم.
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
اگر شما هم از درد ناشی از خار پاشنه رنج می برید و به دنبال بدست آوردن اطلاعاتی کامل و جامع درباره این بیماری هستید، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله علمی و آموزشی خار پاشنه را در وبسایت رسمی ما مطالعه بفرمایید:
با سپاس فیزیوتراپیست صادق زراعتکار
http://physioaramesh.ir/مقاله-article/خار-...
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
چرا چاقی شکمی ایجاد میشود؟!!
چاقی شکمی عمدتا از افزایش ترشح هورمون کورتیزول ایجاد می‌شود و شاید یکی از دلایلی که آقایان بیشتر دچار چاقی دور شکمی می‌شوند، استرس زیاد آنهاست.
چاقی دور شکمی یکی از بد‌ترین و خطرناک‌ترین نوع چاقی است و عوارض زیادی ازجمله «کبد چرب» را به دنبال دارد. درشرایطی که وضعیت مردان در مورد تجمع این چربی‌ها خطرناک است، شرایط زنان کمی متفاوت است.
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
بسیاری از افراد برای کاهش وزن سریع و بی‌زحمت ترجیح می‌دهند از وسایل و پوشیدنی‌های لاغری و تناسب اندام استفاده کنند و از مضرات آن آگاه نیستند و نمی‌دانند که با استفاده از این گن‌ها چه آسیبی را به بدن خود وارد می‌کنند. تبلیغات این وسایل قانع‌کننده و بسیار وسوسه‌کننده هستند و هیچ اشاره‌ای به معایب آن‌ها نمی‌کنند.
خانم‌ها و آقایان قبل از استفاده از گن‌ها بهتر با آسیب‌هایی که به بدنتان وارد می‌کنند آشنا شوید. علاوه بر این اینکه گن‌ها موجب درد و گرفتگی عضلات بدن می‌شوند، اندام‌های شما را تحت فشار قرار می‌دهند و سلامتی اجزای داخلی بدن را به خطر می‌اندازد.

صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
صادق زراعتکار
آرتروز زانو
بخش سوم
علل آرتروز زانو
نمایش بیشتر
TOP