کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

مولتی ویتامین جایگزین واکسن آنفولانزا


0 رای
اعظم السادات حسینی
ارسال شده مهر 9, 1394توسط اعظم السادات حسینی
دسته: عمومی
کل بازدیدها: 1684
سلام به همه پزشکان محترم سایت.
پسرم 8 سالشه و سرما خورده. دیروز بردم پیش دکتر . به دکتر گفتم ، کاش زودتر واکسن آنفولانزا را زده بودم که اول سال تحصیلی بچه مریض نمی شد.
ولی دکتر گفت که اصلا واکسن نزنم و بجاش یه شربت مولتی ویتامین خارجی برام نوشت و گفت سه دوره پشت سر هم این شربت را بدم دیگه تا آخر سال مریض نمیشه.
می خواستم بدونم آیا شربت مولتی ویتامین می تونه جایگزین واکسن بشه ؟!
برچسب ها: شربت, مولتی, ویتامین, ،, واکسن, آنفولانزا

همه پاسخ ها


1 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده مهر 20, 1394توسط دکتر زهرا عباس زاده
باعرض سلام وارادت،ازآنجائیکه واکسن آنفلوانزاهم همچون بقیه داروها عوارض دارند ، هنگام تجویز پزشکتان منافع وضررهای واکسن را می سنجد وفقط درصورتیکه نفع آن بسیاربیشتر از مضراتش باشد تجویز میشود.
بطورمثال بیماران قلبی و سالمندان که ریسک مرگ ومیر بالائی بدنبال ابتلا به آنفلوانزادارند کاندید دریافت واکسن آنفلوانزامیباشند.

1 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده مهر 20, 1394توسط دکتر زهرا عباس زاده
چه كساني نبايد اين واكسن را دريافت كنند؟
طبق گفته مركز پيشگيري و كنترل بيماري اين افراد عبارتند از :
همه افرادي كه عكس العمل آلرژيك نسبت به آمپول آنفو لانزا داشته اند.
همه كساني كه نسبت به تخم مرغ آلرژي دارند.!
افرادي كه 6 هفته بعد از دريافت واكسن آنفولانزا دچار سندرم ژويلاين باره (نوعي بيماري فلج كننده شديد،كه در آن سيستم ايمني بدن به سيستم اعصاب حمله مي كند)شده اند.
بعضي از تاثيرات جانبي واكسن آنفولانزا
ممكن است بعد از دريافت واكسن در محل بازو دچار درد و تورم شويد. بعضي از افراد ممكن است دچار علائم شبيه سرماخوردگي مثل فن فن كردن، سردرد، آب ريزش بيني، درد گلو، سرفه و بدن درد- يك تا دو روز بعد از دريافت واكسن – شوند.در بعضي از موارد نيز ممكن است فرد تب خفيف كند.
http://kih.lums.ac.ir/index.php?module=web_directo...

0 رای
سهیلا شهاب نیا
ارسال شده مهر 10, 1394توسط سهیلا شهاب نیا
با سلام.به نظر بنده علت تجویز مکمل تقویت بدن و سیستم ایمنی کودک شما بوده است که باعث بهبود زودتر کودک و مقاومت بیشتر بدن در مقابل بیماری ها میشه که توصیه مفید و خوبی هست .واکسن انفولانزا کارارایی خاص خود را دارد و به نظر میرسه مقایسه واکسن با مکمل کار درستی نیست.برای بهبود کودکتان علاوه بر توصیه پزشک محترم و مصرف مکمل میتونید به اندازه یک استکان عرق نعنا و یک قاشق چای خوری عسل را مخلوط کنید و هر 3ساعت یک بار به پسرتان بدهید حداقل تا 5روز باید مصرف کند .ان شاا... هر چه زودتر بهبود ی حاصل شود.
TOP