کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

حساسیت دارویی(اورژانسی)


0 رای
عاطفه
ارسال شده دی 29, 1394توسط عاطفه
دسته: اطفال و کودکان
کل بازدیدها: 987
با سلام من پسر 8 ساله ای دارم کهتحت درمان سینوزیت با قرص کوتریماکسازول و اریترومایسین بود که به سبب واکنش دانه و قرمزی بدن قطع شد و شربت کواموکسی کلاو و آموکسی سیلین جایگزین شد اما متاسفانه این دفعه اسهال گرفته خواهشا راهنمایی بفرمایید چی جایگزین این داروها بشه . ممنون اگه اورژانسی جواب بدین
noor13500@yahoo.com

همه پاسخ ها


1 رای
دکتر زهرا شیردره
ارسال شده دی 29, 1394توسط دکتر زهرا شیردره
با عرض سلام و احترام

بروز دانه های قرمز پوستی نشانه حساسیت به داروی کوتریموکسازول است که به درستی قطع شده است. داروی جایگزین شده نیز داروی مناسبی است و اسهال از عوارض آموکسی سیلین می باشد و در صورتیکه ملایم باشد مشکلی نیست و درمان ادامه یابد.
در صورت تشدید عارضه اسهال و طویل شدن تا بیش از سه روز داروی سفکسیم قابل مصرف می باشد قرص 200 میلیگرم روزانه یک عدد و یا شربت هر 12 ساعت 5 سی سی
TOP