کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

آلرژی


0 رای
سارا
ارسال شده تیر 22, 1395توسط سارا
دسته: گوش ، حلق و بینی
کل بازدیدها: 2248
سلام من مدتیه مبتلا به آلرژی شدم به این صورت که همیشه حالت سرماخوردگی دارم. به کلینیک الرژی تهران مراجعه کردم اما درمان با توجه به شرایط من مناسب برای من نبود.
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید و پزشک حاذقی رو در این زمینه به من معرفی کنید

همه پاسخ ها


0 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده تیر 23, 1395توسط دکتر زهرا عباس زاده
باعرض سلام وارادت، بهترین توصیه بدون دانستن علت آلرژی (آلرژن) استفاده ازدستگاه تصفیه هوا خصوصا دراتاق خواب است، امیدوارم مطالب زیرهم مفید باشند:
مایت‌ها یا هیره‌های گرد و غبار حشرات کوچکی هستند که در فرش‌ها، بالش‌ها و پارچه‌ها و سایر جاهای گرمی که غبار ممکن است جمع شود زندگی می‌کنند . فضولات این حشرات میکروسکوپی ممکن است باعث بروز آلرژی یا شعله‌ورشدن علائم آسم شود.

برای خلاص‌شدن از مایت‌ها این توصیه‌ها را به کار ببندید:
۱- تشک و بالش‌ها را با یک پوشش نفوناپذیر نسبت به هوا ساخته‌شده از پلاستیک یا پلی‌اتیلن بپوشانید.
۲- رواندازها و بالش‌ها را هر هفته با آب بسیار داغ بشویید.
۳- در صورت امکان کف اتاق خواب را با پارکت چوبی یا لینولئوم و نه فرش بپوشانید.
۴- فرش‌ها و مبلمان را هر هفته با جاروبرقی پاک کنید.
۵- فرش‌ها را با اسپری 3 درصد اسید تانیک هر دو ماه یک بار پاک کنید. البته خود این محلول ممکن است در افراد دچار آسم یا آلرژی باعث مشکلاتی شود، بنابراین اول با دکترتان در این مورد مشورت کنید.
۶- از یک خشک‌کننده هوا استفاده کنید، و دستگاه تهویه مطبوع خود را روشن نگه‌ دارید.
۷- از فیلترهای مخصوص در دستگاه تهویه مطبوع و جاروبرقی برای به دام‌انداختن مایت‌های گرد و غبار استفاده کنید
۸- تمام بالش های و پتوها را داخل روکش های زيپ دار قرار دهيد ، بدين ترتيب مانع تماس مايت ها و ساير آلرژن ها با بدن شويد .
۹- تمام پتوها ، ملحفه ها و روبالشی ها را با آب داغ (55درجه سانتيگراد يا بيشتر ) بشوييد .
۱۰- از جارو های مويی دسته بلند برای جدا کردن گرد و خاک ديوارها استفاده نکنيد چون گزد و غبار زيادی را در هوا پخش می کند .
۱۱- از بالش هايی که با مواد متفرقه و حساسيت زا پرشده است استفاده نکنيد .
۱۲- با تهويه هوای داخل اماکن از جمع شدن رطوبت در فضای اتاق ها جلوگيری به عمل آوريد .
۱۳- به طور منظم نسبت به نظافت اتاق ها اقدام نماييد و اتاق ها را از ذرات ريز مواد غذايی پخش شده پاکيزه نگه داريد.
۱۴- هرگز لباس ها را به صورت نم دار داخل کمد ها قرار ندهيد .
۱۵ هرگز ملحفه ها را به صورت نم دار مورد استفاده قرار ندهيد .
۱۶- جوراب های پوشيده شده و لباس های چرک را به هيچ وجه در محل خواب خود نگه داری نکنيد ، چون لباس های چرک مملو از سلولهای مرده پوست بدن انسان است که به عنوان منبع غذايی مايت ها مورد استفاده قرار می گيرد .
۱۷- از جمع کردن روزنامه ها و کاغذهای باطله در اتاق خواب بپرهيزيد .
۱۸- تکاندن رخت خواب ها و شستن مکرر پتوها موجب کاهش دسترسی مايت به غذا و در نتيجه کاهش تعداد مايت ها می شود .
۱۹- اتاق های خواب و نشيمن بايد مرتب هوادهی شوند تا رطوبت آنها کاهش يابد


مایت های موجود در گرد و خاک خانه چيست ؟
مايت ها موجوداتی ميکروسکوپی هستند که به گروه کنه ها تعلق دارند ودر فضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالايی برخوردارند،زندگی ميکنند . مايت ها برای سلامتی انسان مضر هستند و اغلب باعث واکنش های آلرژيک مثل آسم می شوند . مايت هااز مواد آلی موجود در گرد و خاک خانه تغذيه می کنند که قسمت اعظم اين مواد آلی شامل سلول های مرده پوست بدن انسان ، قارچ ها وذرات ريز مواد غذايی پخش شده در سطح خانه است . مايت ها ذرات مرطوب را جذب می کنند .
بيولوژی مايت ها :
هر مايت بالغ هشت پا دارد . در فضای مرطوب در ملحفه ها به ميزان 12000 مايت در هر گرم از وزن ملحفه ها ديده می شود . طول عمر مايت های موجود در گرد و خاک خانه به طور متوسط معادل 80 روز است که در طی اين دوره مايت بالغ روزانه 1تا 2 تخم می گذارد . در دمای 6/26 درجه سانتيگراد و رطوبت نسبی 75 درصد ، تکامل تخم ها حدود سی روز به طول می انجامد.
مخاطرات بهداشتی :
مايت های گردو خاک خانه يکی از عوامل اصلی ايجاد حساسيت هستند . آلرژی هايی که مايت های موجود در گرد و خاک خانه ايجاد می کنند ، باعث بروز آسم ، آبريزش بينی ، ريزش اشک از چشم ، عطسه ، مشکلات تنفسی و التهاب پوستی می شود .
کنترل مايت ها :
بهترين مکان برای مبارزه با مايت های موجود در گرد و خاک خانه ، اتاق خواب خانه است . اين موجودات ميکروسکوپی بر روی سلول های مرده پوست به عنوان يک منبع غذايی زندگی می کنند .
همچنین ، یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه منچستر در بالش هایی که بررسی کرده اند 16 نوع قارچ یافته اند.
محققان می گویند بالش های پر نسبت به انواع سنتتیک کمتر دارای قارچ بویژه قارچی که آلرژِ را تشدید می کند ، هستند.
اسپورهای قارچی یافت شده در بالش ها از پوسته های بدن انسان و مدفوع مایت ها تغذیه می کنند.
آلودگی قارچی تختخواب و ملحفه اولین بار در دهه 1930 مشخص شد اما از آن پس تحقیق زیادی در این مورد صورت نگرفت.
محققان دریافتند هر 10 بالشی که مورد بررسی قرار دادند حاوی تعداد قابل ملاحظه ای از 4 تا 16 گونه قارچی بودند.
قارچ میکروسکپی آسپرژیلوس فومی گاتوس بویژه در بالش های سنتتیک موجود بود.این قارچ معمولا به ریه و سینوس حمله می کند و می تواند موجب تشدید آسم هم بشود.
همچنین مشخص شده که عامل عفونت در بیماران مبتلا به لوسمی و دریافت کنندگان پیوند مغز استخوان است.
موضوع دیگر این بود که در میان گونه های قارچی یافت شده در بالش ها کپک نان نیز به چشم می خورد.
برخی از بالش ها هم حاوی انواع قارچی موجود در دیوارهای نمناک بودند.
به گفته سرپرست این تحقیق در واقع یک اکوسیستم کوچک در درون بالش های که سر بر آن می گذاریم عمل می کند.
وی می گوید از آنجا که افراد یک سوم طول زندگی خود را در حالت خواب می گذرانند و در تماس نزدیک با منبع بزرگ و متنوعی از قارچها نفس می کشند ، یافته های فوق بویژه برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی بخصوص آُسم و سینوزیت پیادهای مهمی در بردارد
http://www.pezeshk.us/?p=7387

0 رای
سارا
ارسال شده تیر 23, 1395توسط سارا
خانم دکتر عباس زاده ممنون از توضیحات کامل و مفیدتان.
تقریبا 50 درصد از مواردی که در بالا ذکر شد را من انجام داده ام اما انجام همه موارد تقریبا برای من غیرممکن است. در مورد آلرژی من احساس میکنم یه کم پیشرفته شده چون هر 4 فصل سال من درگیر هستم. در مورد دستگاه تصفیه هوا اطلاع زیادی ندارم، ممنون میشم یک دستگاه با کارایی و قیمت مناسب بهم پیشنهاد کنید. در مورد پزشک هم اگر فرد خاصی رو سراغ دارید بسیار ممنون میشم که بهم معرفی کنید چون حقیقتا زندگی من مختل شده

0 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده تیر 24, 1395توسط دکتر زهرا عباس زاده
باعرض سلام مجدد، بهترین دستگاه تصفیه هواکه اغلب ازآن غفلت میکنند، بینی است که با گرفتن گردوغبارهوا ومرطوب کردن هوا ، هوائی سالم رادراختیارریه هاقرار میدهد( اغلب بیمارانم با تنفس ازراه بینی بجای دهان، 50% ازعلائمشان کاسته شد) .درخصوص دستگاه تصفیه هوا ، دستگاهی که ازلحاظ قیمت (75 هزارتومن) وکارائی مناسب هست وبیمارانم که ازش استفاده کردند راضی بودند دستگاه trump میباشد ولی اگرتوجه کنید که ذرات معلق درهوا وهمچنین مایت و... منجربه ایجاد یا تشدید آسم وآلرژی میگردد لذا این دستگاهها با ته نشین کردن ورسوب ذرات معلق درهوا، به شما امکان استفاده ازهوای سالم تری رومیدهند و مطمئنا هرکدام ازدستگاههای تصفیه هوا دراینمورد مشابه ومناسب عمل میکنند.

http://www.dalano.com/Products/properties-2891-_%D...

مشخصات


دستگاه تصفیه هوای ماشین ترامپ
با تولید یون منفی و اکسیژن فعال
مخصوص استفاده در ساختمان و خودرو
بدون نیاز به تعویض فیلتر
بدون UV
همراه با آداپتور جهت استفاده در ساختمان
تصفیه هوا و حذف امواج مزاحم در محیط
حذف کننده باکتری ها، ویروسها و قارچ ها
حذف کننده بوی بد، گازهای آلاینده و دود سیگار
حذف کننده گازهای آلاینده، میکروب و عوامل سرطانزا
حذف کننده بنزن، فرمالدئید، آمونیاک، مونوکسید کربن، دود، دوده ، بوی عرق بدن و حیوانات خانگی و سایر بوهای بد، انواع باکتری و ویروس، گرده گیاهان، غبار شناور و امواج پارازیت
دارای استاندارد بهداشتی اتحادیه اروپا و موسسه استاندارد ایران
تست شده در انستیتو پاستور ایران (با انجام 30 تست، نابودی سریع ویروس آنفولانزای آ اثبات شده است)
اتاق بیمارو افراد آلرژیک، محل کار و درون خودرو شما به هوای سالم نیاز دارد.
برای حفظ سلامتی خود و خانواده شما در برابر بنزن و سایر ترکیبات سرطان زا اقدام کنید.
مناسب برای استفاده در کلاس درس، اتاق نوزاد، اتاق بیماران قلبی، تنفسی و افراد حساس، اتاق انتظار پزشک، هتل، باشگاه ورزشی، رختکن های ورزشی، دستشویی و آشپزخانه، اتاق مجاور پارکینگ، اتاق استعمال دخانیات و محل های نزدیک دکل برق و فرستنده های پرقدرت امواج سرطانزا و ...
یک سال گارانتی
باضمانت نامه نانو فرآیند

نحوه کار دستگاه:

این دستگاه کوچک را به سادگی در آداپتور قرار داده و به پریز برق وصل کنید و یا در جای فندکی خودرو وصل کنید، هنگام روشن بودن، چراغ سبز آن روشن می گردد و کم صدا شروع به کار می کند برای حذف بوی سیگار و آلاینده های گازی و بوهای بد و استریل کردن هوا و سطح لوازم و حذف گرده گیاهان و غبار شناور از اتاق یا کلاس 20 متری (در بسته) چند دقیقه تا حداکثر یک ساعت کافی است. اکسیژن فعال کارایی ذهنی را افزایش می دهد و استفاده مداوم برای محل بزرگتر و آلاینده های بیشتر توصیه می شود. تمام آلودگی های کمتر از 0.1 میکرون تبدیل به ذرات خنثی (اکسید بی ضرر و سنگین تر) می شود و به علت بار کمتر روی زمین و سطوح ته نشین می شود، لذا دیگر به صورت شناور و فعال و بیماری زا وارد مجاری تنفسی و خون نمی شوند و عوامل حساسیت زا را درون بدن نخواهید داشت.
با تکنولوژی نانو این دستگاه نیاز به فن و یا وزیدن باد جهت پخش سریع آیون ندارد و به تعویض فیلتر هم نیاز نداشته و سالها به شما خدمت می کند.

ضدعفونی داخل اتاق:

بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی و آلودگی ثانویه و عوارض جانبی، ضدعفونی هوا و سطح لوازم درون اتاق در حد مطلوب و مطابق با استاندارد بهداشتی اتحادیه اروپا انجام می شود.

ضد حساسیت:

با حذف بسیاری از عوامل ناشناخته ی حساسیت زا، آرامش خواهید داشت.
http://www.dalano.com/Products/properties-2891-_%D...

0 رای
اکبر  انصاری
ارسال شده تیر 25, 1395توسط اکبر انصاری
با سلام
بنده نیز به الرژی مبتلا بوده و هستم و گذشته از علایم معمول من با استفاده از بسیاری از مواد غذایی مانند خربزه ،تخم مرغ ، مغز ها ،انگور ، سبزیجات؛ پیاز ،و......دچار خفگی و انسداد مجار تنفسی می شدم ودهان و گلویم خشک می شد و هیچ چیزی را نمی توانستم بلع کنم و حتی هوا را ، یعنی عمل دم کاملا" قطع ولی باز دم مشکلی نداشتم که جند بار تا خفگی کامل پیش رفتم ولی الحمد لله بعد از حدود یک یا دو دقیقه ان حالت از بین می رفت به کلینیک الرژِ ی مراجعه کردم متخصصین بعد از تست و ازمایش به من گفتند به برخی از مواد عذایی که ذکر شد و نیز به قارچهای هوایی حساسیت دارم و باید مواظبت کنم که پرهیز از مواد غذایی تا حدودی امکان داشت ولی قارچهای هوایی نه . البته مدت سه سال از واکسن الرژی استفاده کردم و تا حدودی هم خوب بود ولی پس از ان من چند بار حجامت کردم حجامت عام و حجامت الرژی ،که اکنوم به لطف خدا دیگر دچار خفگی نمی شوم و از قرصهای ضد حساسیت خیلی کم استفاده می کنم وبه طور کلی به دور از ترس از خفه شدن و الرژی زندگی میکنم وحالم بسیار خوب است و صد در صد نه ولی می توانم بگویم نود در صد بهتر شده ام .

0 رای
اکبر  انصاری
ارسال شده تیر 29, 1395توسط اکبر انصاری
با سلام
در ادامه عرايضم اينكه بنده در رابطه با درمان الر‍‍‍‍‍زي از استاد خير انديش سوال كردم ايشان هم توصيه كرده بودند كه يكبار حجامت عام و 2 بار حجامت الر‍زي با مواد الرزي زا انجام دهم البته موفق به حجامت با مواد الر‍زي زا نشدم
TOP