کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

تشخیص؟


1 رای
بهروز محسنی
ارسال شده آبان 27, 1393توسط بهروز محسنی
دسته: عمومی
کل بازدیدها: 3208
خانمی 37 ساله با سابقه هیپرلیپدمی (کلسترول 500 و تر گلیسرید 270 ) که از جوانی به آن مبتلا بوده و دو پسرش نیز مبتلا هستند .از چند ماه پیش بیمار با قند ناشتای 250 به دیابت خود پی برده است .( قبلا حداکثر نرمال بوده )که تحت درمان با متفورمین دو عدد روزانه و اترواستاتین 10 میلی گرم یک عدد وازیتمایب 10 میلی گرم و فروس سولفات و اسید فولیک روزانه می باشد . بیمار با تهوع شدید و بی اشتهایی مراجعه کرده است . قبل از مراجعه به شما در شب قبل به درمانگاه شبانه روزی مراجعه و قند خون توسط گلوکومتر چک و 280 بوده و پزشک برایش سرم نمکی و متو کلوپرامید تزریقی گذاشته و مریض می گوید بهبود ی نداشته است .و خودش معتقد است چون متفورمین را پزشک قبلی زیاد کرده و( از یک عدد به دو عدد)این حالت را دارد . مریض حاضر به انجام مجدد تست خون نمی باشد . سونوگرافی اخیر شکم و لگن نرمال است .فشار خون 10/7 است و خشکی شدید در مخاط دارد . در معاینه شکم نرم و کمی در فشار عمیق حساس است . که پاتوگونومیک نیست و در تمام شکم وجود دارد . بیمار مشکل دفع مدفوعی ندارد . بیمار به شدت مضطرب است و از شما کمک می خواهد .
حالا شما در مطب هستید تشخیص شما چیست ؟ چه اقدامی و راهنمایی می توان برایش انجام داد . ؟

همه پاسخ ها


1 رای
هادی عبداللهی-طب سنتی-درمان قطعی رماتیسم
ارسال شده دی 10, 1393توسط هادی عبداللهی-طب سنتی-درمان قطعی رماتیسم
سلام.برای تشخیص و درمان به مرکز تحقیقات حجامت کشور در تهران مراجعه کنند.انشاالله نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد

0 رای
جلالی منش
ارسال شده مهر 24, 1394توسط جلالی منش
علایم بیمار ممکن است نشانه کتواسیدوز دیابتی باشه با توجه به قند بالا باید به بیمارستان فرستاده شود و بررسی از نظر اسیدوز و کتونوری انجام بشه

0 رای
دانشجو
ارسال شده اسفند 10, 1394توسط دانشجو
باسلام
مشکلات زیادی دارد ولی تشخیص مشکلات کبدی و انسداد کیسه صفراست با توجه که ایشان صفرایی زیادی در خون دارد سم خون وبدن ایشان بالا رفته وکلیه های درست عمل نمیکنن در نتیجه باید اول داروهای مدر داده شود مثل عرق خارشتر واقدامات بعدی باید انجام شود باید خونسازی دربدن بیمار فعال شود فشار مغز بالاست.
TOP